Soutěž: Kluk z kostek

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Nakladatelství Plus vydalo koncem ledna román Kluk z kostek. Silný, dojemný a zároveň realistický příběh otce a jeho autistického syna, kteří k sobě našli cestu díky počítačové hře, se stal hitem na loňském knižním veletrhu ve Frankfurtu. Vy ho teď můžete vyhrát v naší soutěži.

Než se vrhneme na Kluka z kostek, ráda bych vám ještě představila další dva tituly, které by vás i vaše děti mohly zaujmout.

Deník malého Minecrafťáka

Jmenuji se Minus. Je mi dvanáct a píšu si deník. Jo a žiju v Minecraftu. Stejně jako všichni ostatní od nás, se mám stát farmářem. Já chci ale něco jiného! Vždycky jsem tajně snil o tom, že se stanu bojovníkem a budu bránit svou vesnici před útoky nepřátelských mobů. A nyní mám příležitost si svůj sen splnit… Zjistil jsem totiž, že pět nejlepších studentů z naší školy nastoupí na trénink bojovníků. Udělám vše pro to, abych se dostal mezi ně!

Autor: Cube Kid

Pro děti od 8 let, 308 stran.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz, kde je k nahlédnutí také ukázka.

Jmenuji se Lucy Bartonová

Osamělost byla to první, co poznala. Lucy vyrůstala v chudobě s milující matkou a násilnickým otcem. Mezi dětmi byla terčem posměšků a jejím jediným přítelem byl strom v poli. Získala ale stipendium a věřila, že díky studiu unikne drsnému okolí i své minulosti. Po letech, kdy zdánlivě na svou rodinu zapomněla, se ocitla na delší dobu v nemocnici. Nečekaně se ale objeví matka a Lucy s překvapením zjistí, že některá pouta se nepřetrhnou nikdy.

Napsala Elizabeth Stroutová.

Pro čtenáře od 15 let, 192 stran.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz, kde je k nahlédnutí také ukázka.

Zpět ke Klukovi z kostek, kterého jeden z vás vyhraje v naší soutěži…

Kluk z kostek

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady?

Autor Keith Stuart ve svém úspěšném debutu citlivě otevírá témata rodičovství, vztahů, sebepoznání a sebepřijetí , ale i praktické aspekty spojené s výchovou poněkud odlišného dítěte.  Sám je otcem autistického syna a důvěrně zná realitu soužití s dítětem, jehož potřeby jsou společností stále ignorovány či nepochopeny. Bojoval v nespočtu bitev s byrokracií a na vlastní kůži zažil i to, jak může výchova dítěte s autistickou poruchou ovlivnit vztahy v rodině i s okolím. Díky tomu vnáší do svého románu jedinečný vhled a otevřenost a jasně prokazuje, že o autismu by se nemělo mluvit za zavřenými dveřmi jenom proto, že porucha autistického centra je v průměru diagnostikována „pouze“ jednomu dítěti ze 150.

„Kluk z kostek nabízí velmi dojemný a ryzí pohled na to, co to znamená žít s autistickým dítětem. Ale to není všechno! Připravte se na slzy, vztek, ale taky humor a nakonec překvapivé zjištění, že Minecraft není jen počítačová hra pro nerdy,“ píše deník The Guardian.

Pro čtenáře od 15 let, 352 stran.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz, kde je k nahlédnutí také ukázka.

Zahrajte si o Kluka z kostek

Sponzor soutěže: Albatros Media
Termín: 18.2.2017 - 3.3.2017

Kdo vyhrál?

starychrestys (514)

Počet soutěžících: 254
Počet odeslaných tipů: 513

Správná odpověď

1. Kdo je to Cube Kid?
    B) autor knihy Deník malého Minecrafťáka

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 😉

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist