Seznamte se s Ducháčky a vyhrajte!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Právě v těchto dnech se na pultech knihkupců objevil humorný pohádkový příběh o jedné neobyčejné rodince s názvem Ducháčkovic rodina aneb Strašidla mezi námi. Autorka Sandra Vebrová je označovaná mimo jiné jako mladá česká J. K. Rowlingová…

Sandra Vebrová vystudovala divadelní vědu, byla členkou několika souborů, získala řadu ocenění a s psaním knih pro děti má bohaté zkušenosti. Tentokrát připravila kouzelnou pohádkovou knížku plnou veselých a rozpustilých strašidel, se kterými se děti rozhodně nebudou nudit.

Titul Ducháčkovic rodina vychází v Nakladatelství Fragment!

Mladá česká autorka, která zaujala již před časem svými knihami o vlkodlakovi Lukovi, duchackovi_titulkanení v oboru pohádek žádným nováčkem. Nejprve vyhrála celostátní literární soutěž o nejlepší pohádkový námět, je spoluautorkou souboru pohádek Kdyby čert na koze jezdil a v roce 2005 Česká televize na základě jejího námětu a scénáře natočila a odvysílala televizní pohádku Nepovedený kouzelník.

Nyní autorka připravila tak trochu jiný pohádkový příběh o netradiční „duší“ rodince. Ducháčkovi jsou totiž duchové, kteří se zrodili z čisté a bílé mlhy a patří k rodu Mlžanů. Jsou veselí, rozpustilí a neposední, zvláště pak tři potomci pana Mlživoje a jeho ženy Blanky – jedenáctiletý Simon, devítiletá copatá Olívie a čtyřletý Bubi.

A co dělají tito neposedové úplně nejraději? Houpou se na televizních anténách!

Sandra Vebrová prozradila, že vůbec první nápad na Ducháčkovic rodinu se jí zrodil v hlavě v pouhých 13 letech. Chtěla vymyslet úplně nová strašidla a vznikli tak Mlžani – speciální druh duchů z mlhy.

vebrova_mala„Po více jak 15 letech jsem se k nápadu vrátila a začala pro Ducháčkovy vymýšlet příběhy.

Tak jsem si Simona, Olívii i Bubiho stejně jako popletaného pana Mlživoje a elegantní paní Blanku přímo zamilovala“,
říká o vzniku knihy autorka, kterou provází při její tvorbě motto „fantazii se meze nekladou“.

Velmi důležitá je pro každého autora inspirace. Tu pro Sandru Vebrovou představuje především cestování, divoké krajiny, vtipné historky a vtipní lidé. A také životopisy starých autorů, jako jsou např. Jane Austenová, Virginie Woolfové, Beatrix Potterové…

Kniha Ducháčkovic rodina byla oficiálně pokřtěna 18. září 2014 v pražském Paláci knih Luxor. Kmotry knihy se stala Míša Maurerová a Stanislav Zindulka, který rovněž přečetl ukázku z knihy.

vebrova5vebrova3

Autorka dodává: „Ráda píšu večer a v noci, kdy je všude klid.“

Seznamte se s Ducháčkovými!

Tatínek Mlživoj, maminka Blanka a jejich tři neposední potomci, jsou milá strašidla, kterých se rozhodně nemusíte bát. Lidí se sice trošku straní, ale když na to přijde, rádi jim v lecčem pomohou. Nezbedové Simon, Olivie a Bubi jsou samá lumpárna a skopičina, takže o dobrodružství a zábavu nebude nouze.
Jaké to bylo, když na Simona přišla duší puberta a začal řádit jako utržený ze řetězu?
Jak to dopadlo, když si sourozenci Ducháčkovi vzali do parády strašidelný zámek, který sliboval děsivé zážitky, ale byl spíš k smíchu, a nikdo do něj nechodil?
Co to udělá s televizí, když se na anténě začne houpat rozpustilý duch?

Nechte se pozvat do tajemného světa duchů, nuda tam rozhodně nebude!

Autorka: Sandra Vebrová

Pojďte si zahrát o Ducháčky s autogramy

duchackovi_malaMají vaše děti rády příběhy, kde se to duchy jen hemží a ve kterých nechybí ani legrace? Pak je právě kniha Ducháčkovic rodina tím pravým! My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment soutěž, ve které tři z vás mají možnost vyhrát tuto skvělou novinku z pera české nadějné autorky. A aby stál dárek skutečně za to, všechny výherní tituly jsou podepsané samotnou autorkou i ilustrátorem!

Soutěž s Ducháčkovic rodinkou běží od 22. září do 5. října 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist