Nezapomeňte se s dětmi proletět vesmírem!

Rubrika: Akce pro děti, Knihy pro děti a mládež

Interaktivní výstava, která se dětským návštěvníkům otevřela 3. září v Galerii umění pro děti GUD v Praze, nabízí dětským návštěvníkům možnost proletět se vesmírem.

Viktorka a vesmírná dobrodružství je název komiksové knihy, kterou vydalo nakladatelství Portál. Stejně se jmenuje i výstava, která je k vidění i vyzkoušení v galerii umění pro děti GUD v Praze.

viktorka_tvurci_dilny

A nezapomeňte! Výstava končí 12. října 2014!

Výstavu, stejně jako ilustrace v knize, po výtvarné stránce připravil Honza Smolík, autor knihy Viktorka a vesmírná dobrodružství.

Více o knize:viktorka_titulka

Viktorka je výzkumnice a žákyně galaktické školy. Putuje nekonečným vesmírem na palubě kosmické lodi Lítavice a spolu s pilotem Žabžou a navigátorem Flájem zažívá různá dobrodružství.

Komiksové příběhy vycházely ve Čtyřlístku v letech 2004–2010, nyní je Portál vydává v ucelené knižní podobě.

O výstavě:

Jedna z výstavních místností se promění v planetu plnou prapodivných kamenů, rostlin a tvorů. V síti zavěšené pod stropem si návštěvníci užijí pocit beztížného stavu. Dětem se bude určitě líbit v „otevřeném kosmickém prostoru osvětleném hvězdami“, kde si budou moci nejen prohlédnout různá souhvězdí, ale samy si je taky sestavit.

work_Viktorka_A5.indd

Komiks nemusí být jen na papíře. Na tabletech budou  k prolistování vybrané Viktorčiny příběhy v elektronické podobě. A pro znavené poutníky vesmírem je ve vstupní hale připravená krátká videoprojekce. Každý návštěvník si bude moci z výstavy odnést památku – připínací placku s vlastnoručně vyrobeným obrázkem.

Výstavu doplní bohatý doprovodný program. Každý všední den dopoledne mimo pondělí je vyhrazen tvůrčím dílnám pro děti z mateřských i základních škol. Autorsky je připravila Klára Smolíková.

Co vás všechno čeká:

  • Z kosmické lodi Lítavice je například krásný výhled, který si budete moci výtvarně dotvořit podle své představivosti.
  • Na některých planetách se můžete setkat s nebezpečnými tvory, které je možné zneškodnit pouze přesnou trefou míčkem.
  • Jedna z výstavních místností se promění v planetu plnou prapodivných kamenů, rostlin a tvorů.
  • V síti zavěšené pod stropem si užijete pocit beztížného stavu.
  • Určitě se vám bude líbit v „otevřeném kosmickém prostoru osvětleném hvězdami“, kde si nejen prohlédnete různá souhvězdí, ale sami si je taky sestavíte.
  • Komiks nemusí být jen na papíře. Na tabletech budou k prolistování vybrané Viktorčiny příběhy v elektronické podobě.
  • Každý návštěvník si bude moci z výstavy odnést památku – připínací placku s vlastnoručně vyrobeným obrázkem.
  • A ještě mnohem víc…

Galerie GUD se už v rodném domě Franze Kafky na Starém Městě v Praze zabydlela. Její návštěvníci, rodiny s dětmi, školy i školky, jsou zvyklí, že tento výstavní prostor je k nim velmi přátelský.

Nejenže se k vystaveným exponátům mohou přibližovat, ale jsou přímo vybízeni, aby se jich dotýkali a hráli si s nimi.

Galerie GUD je místem pro rozvoj fantazie, zábavy a  kreativity.

Kudy kam

Galerie umění pro děti GUD
nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1, www.galeriegud.cz

4. 9. – 12. 10. 2014
otevírací doba: úterý-pátek 13-18 hod, sobota-neděle 10-18 hod.

Více o knize Viktorka a vesmírná dobrodružství najdete zde.

 Nejbližší program:

portal1Sobota 27.9.: Zpíváme si cestou z Kroměříže do Paříže
Vydejte se na cestu se spisovatelem Robinem Králem a skladatelem Jiřím Pazourem. Putování si zpestříme spoustou her a písniček. Vezmeme to přes moře, zastavíme se na karnevalu v Riu a občerstvíme se ve slepicérii. A sami při tom složíte vlastní písničku!

portal2Neděle 28.9.: Putujeme komiksovým vesmírem
Z planety na planetu společně s vesmírnou holčičkou Viktorkou a jejími kamarády! Se spisovatelkou Klárou Smolíkovou a za pomoci komiksových bublin a jednoduchých rekvizit vytvoříme příběhy a živé obrazy z dalekého vesmíru, ze kterých vznikne jedinečný komiks.

portal3Sobota 4.10.: Bobule, mihule, rulík, hmyz – zlé zakletí, rychle zmiz!
Kdo přemůže Rulíka zlomocného a čaroděje Mořemora? Spisovatelka Daniela Krolupperová vám prozradí, co je třeba udělat pro záchranu víly Vincencie, mořské panenky Helenky a království růží. Naučíte se skládat origami a na odvážné čeká cesta nočním lesem!

portal4Neděle 5.10.: Knížka na knoflíček
Vyzkoušejte si, jak vzniká knížka. S ilustrátorkou Michaelou Bergmannovou a spisovatelkou Lenkou Zemanovou si vyrobíte svoji vlastní, kterou si odnesete domů! Napíšete a namalujete si vlastní příběh, pak knížku společně svážete a nakonec ji zapnete na knoflíček.

portal2Sobota 11.10.:Putujeme komiksovým vesmírem
Z planety na planetu společně s vesmírnou holčičkou Viktorkou a jejími kamarády! Se spisovatelkou Klárou Smolíkovou a za pomoci komiksových bublin a jednoduchých rekvizit vytvoříme příběhy a živé obrazy z dalekého vesmíru, ze kterých vznikne jedinečný komiks.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist