Recenze: Vánoční kuchařka pro kluky a holky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Máte doma malého kuchaře či malou kuchařku? Pomáhají vám rádi s pečením a chtěli by si vyzkoušet nějaký pěkný a dobrý recept samostatně? Pak se vám jistě bude líbit Vánoční kuchařka pro kluky a holky z nakladatelství Fragment, kterou bych vám dnes ráda představila. Její autorkou je Svatava Vašková, kterou možná znáte jako foodblogerku se jménem Coolinářka.

Kniha je plná receptů, které se hodí pro tento předvánoční čas a pomohou nám navodit tu správnou atmosféru před příchodem Ježíška. Recepty jsou rozděleny podle náročnosti. Ty nejjednodušší jsou označeny jednou vařečkou a děti je zvládnou bez pomoci rodičů. Ty složitější se dvěma či třemi vařečkami, už jsou trochu náročnější a některé děti, hlavně ty menší, budou potřebovat drobnou pomoc rodičů.

Kniha je určena čtenářům od 7 let a obsahuje 28 jednoduchých receptů doplněných fotografiemi od tradičního lineckého, přes zázvorky, horkou čokoládu, pečený čaj, müsli až po domácí Nutellu.

Když děti knihu uviděly, všechny si ji chtěly hned prohlédnout. A aby jim to prohlížení šlo pěkně a v klidu, uvařili jsme si k němu horkou bílou čokoládu. Každý si vybral svůj recept a ten jsme museli vyzkoušet. Přes to prostě nejel vlak.

lenovo_a1000_img_20161203_2019581 lenovo_a1000_img_20161119_1241381

A tak jsme vyzkoušeli domečky se „skleněnými“ okénky (musela jsem honem běžet do obchodu pro Bon Pari), zázvorky a medvídky s mandlí (my jsme, stejně jako v loňském roce, na většinu medvídků dali místo mandle lentilku).

Když jsme toto vše vyzkoušeli a k tomu si upekli i nějaké jiné cukroví, zjistila jsem, že mi v ledničce přebývá nějak moc bílků. Říkala jsem si, co s nimi? A mladší syn hned volal, že tam viděl krásné stromečky a ty by se Ježíškovi určitě líbily, kdyby na něho čekaly za oknem jako pohoštění. Bílků bylo dost, jedlé lepidlo a barevný máček máme doma taky, tak proč ne? A tak jsme vyzkoušeli také Stromečky z pusinek.

lenovo_a1000_img_20161208_1454031   lenovo_a1000_img_20161208_1453501

Všechny recepty jsme zkoušeli tak, že jsem dětem připravila těsto a vykrajovátka a mohly se pustit do tvoření. Měli jsme doma takovou „malou pásovou výrobu“. Jen u těch stromečků to bylo trochu jinak. Stromečky jsem jim večer připravila já a ráno hned po probuzení se pustili do zdobení.

lenovo_a1000_img_20161204_1208181

Děti pečení ohromně bavilo a já musím moc poděkovat za krásnou inspiraci. Domečky se skleněnými okénky si sice na stromeček nebo do okna nedáme (skleněná okénka totiž vlhnou a rozpouští se), ale jinak máme krásné cukroví. A určitě jsme ještě neskončili. Budeme ještě zkoušet mandolety, domácí musli a také jablečný závin s ořechy, na kterém mě zaujalo jeho zvláštní „splétání do copánku“.

9788025329986

 Vánoční kuchařka pro kluky a holky

Autorka: Svatava Vašková

Pro děti od 7 let, 64 stran

Vydalo nakladatelství Fragment v listopadu 2016.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist