Testováno na VD: Karel IV.

Rubrika: Dětské hry, Testováno na VD

Blíží se čas Vánoc a mnoho z nás jistě pokukuje po nějaké pěkné deskové hře, kterou nadělí pod stromeček. Ani u nás to není jinak. Máme rádi hry, při kterých se něco nového naučíme, ale zaujmou nás i hry, při kterých se pobavíme a zapomeneme na všední starosti. Ráda bych vám tedy dnes blíže představila hru Karel IV. od společnosti Dino Toys.

Karel IV.

Už je to přes 700 let, co se Karel IV. narodil, ale pořád je s ním zábava. 613072_01O tom vás přesvědčí i desková hra nesoucí jeho jméno, při které procestujete středověkou Prahu a okolí a poznáte nejen klenoty historické architektury, ale i tehdejší způsob života. Ze staveniště Nového Města pražského poputujete malebnými uličkami, náměstími i hlubokými lesy kolem Karlštejna až do cíle, kterým je svatovítská katedrála. Nebude to ale jednoduché, cestou vás čeká spousta dobrodružství, nástrah a překvapení.

Hra je určena pro děti od 8 let.
Balení obsahuje: 1 herní plán, 55 karet s otázkami, 40 grošů, 6 figurek, 1 kostku.

Jsou pravidla hry srozumitelná, pochopily je snadno i vaše děti?

Pravidla hry jsou pěkně a srozumitelně napsána. Na hracím plánu jsou ale políčka s čísly a každé číslo má jiný význam. Ani po několika hrách jsme si ještě všechna políčka přesně nezapamatovali, tak máme pravidla vždy při ruce. Lze se v nich ale snadno zorientovat, tak to vůbec nevadí.

Jak hodnotíte grafické zpracování a velikost hry?

Graficky je hra moc pěkně zpracovaná, zavede nás do časů dávno minulých. Velikost hry oceňuji ještě o něco více. Hra není příliš náročná na prostor a lze s ní i cestovat.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Co vás a vaše děti při hraní nejvíce zaujalo?

Děti nejvíce zaujaly kartičky s otázkami. Při hře netrpělivě vyhlíží políčka s otazníky a očekávají otázku. A pak je samozřejmě zaujalo políčko s číslem 17 – pokladnice. To se předhání, kdo si právě na něj stoupne a dostane groše, které se tam po celou hru schraňují.

Doporučila byste hru i vašim přátelům a proč?

Hru jistě doporučím kamarádům a známým, zejména těm, kteří mají dítka školou povinná. Já velmi oceňuji jakoukoli hru, která hráče něčemu přiučí. Vím, že historická data, události, postavy a historie vůbec se učí velmi špatně. Díky hře Karel IV. se „učení suchých faktů“ bát nemusíte. Děti si hravě zapamatují, kdo byl Bušek z Velhartic, kde jsou uloženy korunovační klenoty, kde a kdy zemřel Jan Lucemburský a mnoho dalšího.

Hra není nudná ani pro dospělé. Pro ně lze pravidla trošičku upravit a hru ztížit. Na kartičkách s otázkami jsou totiž pro děti 3 možnosti a jen jedna je správná. Dospělým tyto možnosti nemusíme číst a musí odpovědět přímo.

Co se vám/vašim dětem na hře nejvíce líbilo?

Mně se líbí zaměření hry na historii. Jak jsem se již zmiňovala, jakékoli hry na principu „škola hrou“ jsou u nás vítány. Děti netrpělivě vyhlížely políčko s názvem pokladnice, políčka s otázkami a samozřejmě cílové políčko.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Podtrženo, sečteno

Společenské hry doma hrajeme velmi rádi. A jelikož věkové složení naší rodiny je velmi pestré, vybíráme hry i podle věku nejmladšího hráče. Hra Karel IV. zaujala celou rodinu bez výjimky (tříletá dcerka se ujala přidělování žetonů) a velmi rádi se k ní vracíme. Syn si ji dokonce žádá každý den. Pokud vám tedy ještě chybí nějaký ten dárek pod stromeček, vřele doporučujeme.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist