Navštívili jsme: Freestyle Kolbenka

Rubrika: Doporučujeme, Volnočasové aktivity

Ve chvíli, kdy se za vámi zavřou dveře a ruch všedního velkoměsta zůstane venku, ocitnete se v krásném moderním areálu Freestyle Kolbenka. Ráji pro všechny milovníky trampolín, lyžování, skoků, freestylu, snowboardu, pro sportovce i nesportovce, zkrátka pro všechny, kteří se chtějí odvázat, vyblbnout, zdokonalit, dát si do těla, vypnout a pobavit se.

Po příchodu se nás ujaly milé slečny, které vysvětlily a ukázaly vše potřebné. Dozvěděly jsme se, že šatny se nacházejí o patro výše, za vratnou zálohu si můžeme zapůjčit klíčky a skříňku na oblečení a cennosti, na trampolíny se dostaneme chodbou vpravo, na lyžařský trenažer vlevo a do freestyle zóny dveřmi přímo před námi. Poslední informace, kterou jsme obdržely, byla velmi pozitivní a to, že čipy na našich zápěstích, které přikládáme na turnikety při vstupu na jednotlivá sportoviště, počítají pouze čistý čas strávený skákáním. Tedy veškeré cesty na toaletu a případný odpočinek v zóně k tomu určené se nepočítá a my platíme pouze dobu skákání.

V šatnách, mluvím o těch dámských, vzhledem k velkému počtu mužů v hale nám nepřipadalo vhodné nakukovat do pánské šatny, nás již u vstupu mile překvapila přítomnost fénů. Mnoho žen se rádo po sportovní činnosti osprchuje a přítomnost fénů na takovémto místě je příjemným detailem, který zanechává dojem, že zde pracují lidé, kteří rozumí tomu, co dělají.

Naší první zastávkou byly trampolíny. Nejprve jsem se obávala, že mé skokanské dovednosti nebudou na takovouto halu stačit, a že se budu cítit nepatřičně v obklíčení gymnastů, ale byla jsem překvapena různorodostí skokanů. Na první pohled nás zaujala skupina asi 12letých chlapců, kteří i přes to, že nevypadali úplně sportovně založeni, zvládali pod vedením zkušeného lektora spoustu náročných prvků. Jak jsme se později dozvěděli, jednalo se o narozeninovou oslavu jednoho z nich.

bez-nazvu

Dále zde bylo možné vidět pár sportovců, rodiny s dětmi i pár dětí skákajících si jen tak pro radost. Již od prvního pohledu tedy bylo jasné, že si v hale pokryté trampolínami každý něco najde. Na každé trampolíně může skákat vždy jen jeden člověk, což je velmi hlídáno přítomnými trenéry a vítáno rodiči, kteří se z balkonku mohou v klidu dívat na výkony své ratolesti, aniž by se museli strachovat, že mu někdo skočí na hlavu.

My samy jsme si hodinu na trampolínách velice užily. Sestra (12 let) se dokonce na trampolíně naučila salto, kdežto já dávala přednost skákání do molitanové jámy, kde jsem se cítila bezpečně a která je na nácvik podobných prvků úplně ideální.

img_1010 img_1011

Naší další zastávkou byl trenažer Maxxtrackssimulátor lyžování a snowboardingu. Na domluvenou lekci jsme přišly o pár minut dříve, a proto jsme měli možnost vidět na lekci před námi, co nás vlastně čeká. Na trenažeru byla právě maminka se svým malým synkem, a přestože bylo na první pohled jasné, že oba jsou začátečníci, tak se zdárně drželi na svých lyžích. Když přišla řada na nás, instruktor se nám představil a domluvili jsme se na tykání, což se později na „svahu“ ukázalo jako velmi praktické a náš výcvik se tak nesl v uvolněném a přátelském duchu.

dsc01123

Poté, co nám náš instruktor zkušeným okem odhadl velikost lyží i lyžáků a my byly řádně „obuté“, nebyla jiná možnost, než si poprvé stoupnout na „svah“. Musím přiznat, že nejsem žádný zdatný lyžař, a proto mi zprvu dělalo problém se na pohybujícím svahu udržet.

Ale z metod a přístupu našeho instruktora jsem byla naprosto nadšena a dovedu si představit, že pokud se letošní zimu dostanu do hor, tak budu po této jedné lekci schopna nějakou lehčí sjezdovku zdolat. Úplným začátečníkům bych raději doporučila více lekcí, přesto si troufám tvrdit, že se vše naučí mnohokrát rychleji než v nějaké lyžařské škole přímo na svahu.

Po skvělém, přesto náročném, tréninku lyžování se nám lehce klepala kolena a přišel čas na doplnění cukrů na místním baru, kde mají nějaké to malé občerstvení na zub.

Dlouhého odpočinku se mi ale nedostalo, protože se sestra po pár minutách začala dožadovat další aktivity a tou byla freestyle zóna. Zde největší část plochy zabírá obří molitanová jáma, do které se dá skákat všemožnými způsoby, například z trampolíny nebo krajů jámy. Dále je jáma určena pro trénink triků na lyžích, do jámy vede obří skokanský můstek, ze kterého mohou nadšenci bezpečně zkoušet i prvky na které by si na svahu netroufli. Pro nás, kteří jsme tímto sportem nepolíbeni, jsou zde připraveny nafukovací kruhy, ve kterých se na této rampě můžeme také sklouznout a nechat se vystřelit do jámy.

bez-nazvu2

Co říci na závěr?

Bohužel každá zábava jednou skončí, a to i návštěva Kolbenky. Byl to naprosto parádní zážitek, ze kterého budeme čerpat ještě dalších pár dní, a proto se sem ještě určitě brzy vrátíme. Návštěvu Kolbenky vřele doporučím naprosto všem! Pro sportovce je to skvělá průprava a pro nesportovce příjemně strávený čas při kterém se dobře bavíte a zároveň děláte něco pro své tělo.

Napsal/a: Šárka Hottmarová

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Za zkoušku jsme dali bohužel hodně – syn zde utrpěl vážný úraz díky nedodržení stavebních norem. Propadl nezabezpečeným zábradlím do cca 4m hluboké jámy přímo na beton. Více informací na http://www.freestylekolbenka.eu/

 • Jsou tam šatny ?? 🙂

 • Peťka

  Je super, že vznikají takové projekty. Navíc když je areál vhodný i pro rodiny s dětmi. Podle článku soudím, že tady se vyřádí jak rodiče, tak děti a to je super. Moře rodin ale raději bohužel tráví víkendy po obchoďáku a to je šílené. Super tip! Díky.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Krásné vyžití ,ale máme to daleko.

 • gabulka73
  gabulka73

  Tak tady jsme nedávno v rámci akce Skok do zimy byli také. Bylo to úžasné nejen pro děti a já navíc ještě doporučuji pro odvážné děti od 7 let sjezd na „bobech“ ze sjezdovky a následné vymrštění do molitanového bazénu. Já když to viděla sjet mé děti, tak jsem dostala málem infarkt, ale přetrpěla jsem a děti byly unešené!

 • Kyller

  To vypadá skvěle, díky za tip! Asi také zajdeme s dětmi „na lyžovačku“.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist