Recenze: Svět plný hádanek

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Děkujeme za možnost testování knížky pro děti Svět plný hádanek od známé a oblíbené paní spisovatelky Zuzany Pospíšilové.

Knížku svými opravdu nádhernými obrázky  dotvořila ilustrátorka Aneta Žabková. A nejen, že jsou obrázky v knížce krásně namalované, ale ony jsou jakoby přilepené, a  jakoby z jiného materiálu. To bylo samozřejmě první, co naše kluky zaujalo. Mareček hned po prvním otevření knížky podotknul: „Hele, tady jsou samolepky,“ a Davídek hned doplnil “ ..a šáhni si, jak jsou hladký…“

DSCN9109

Takže první ošahání knížky proběhlo a mohlo se číst a hlavně hádat. Každý den jsem dětem přečetla nějakou  hádanku a kluci hádali. Hádanky jsou v knížce tématicky rozděleny, tak jsme každý den „prohádali“ jedno téma. Témata jsou z různých prostředí, např. ve školce, u moře, na poště, u lékaře, na policii, v lese, v cirkuse.

Marečka nejvíc zaujalo téma Policie, a Davídka letní téma Dovolená u moře. Ty hádanky, které se jim líbily nejvíce, si i zapamatovali a dávali je k lepšímu ve školce dětem. Prý s nimi měli úspěch!  A hodně se u nich také děti nasmály. Myslím si, že tato knížka je zábavná a bystří nejenom dětem, ale i dospělým mozečky. Nutí děti hravou formou přemýšlet nad řešením hádanek a procvičuje paměť při jejich zapamatování a dávání hádanek zase dál. Takže za nás jednoznačně doporučujeme!

9788026210344_1 9788026210344_4 9788026210344_2

Publikace Svět plný hádanek je určena pro předškolního a mladšího školního věku, s jejichž pomocí si děti srozumitelnou a zábavnou formou rozvíjejí znalosti o okolním světě. Rozdělení na kapitoly je tematické, děti si mohou řešením hádanek upevňovat znalosti různých prostředí. Další kapitoly jsou věnovány například částem těla, druhům sportu, barvám, povoláním nebo svátečním dnům, jako jsou Vánoce a Velikonoce. Hádanky rozvíjejí logické myšlení, schopnost dedukce a také tříbí jazykový cit.

DSCN9105DSCN9106DSCN9107DSCN9108

1Svět plný hádanek

autorka: Zuzana Pospíšilová

ilustrátorka: Aneta Žabková

128 stran, brožovaná

Knihu v roce 2016 vydalo nakladatelství Portál. Objednat si ji můžete na obchod.portal.cz.

Kniha poskytne zábavu i poučení dětem ve volných chvílích, ale také může posloužit učitelům na prvním stupni ZŠ ke zpestření výuky, vychovatelkám ve školních družinách, využít ji mohou i učitelky pro předškoláky v MŠ a vedoucí dětských kroužků.
Zuzana Pospíšilová je známá autorka knih pro děti, v Portále vyšla řada jejích titulů.

Napsal/a: Gabulka73

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist