Recenze: Nezralá, Hruška, k tabuli!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Máte doma Lindu? Ne? A co třeba Honzíka? Taky ne? A co třeba malého školáka či předškoláka  toho doma nemáte? Že ano? V tom případě je kniha Nezralá, Hruška, k tabuli! od paní spisovatelky Zuzany Pospíšilové, kterou vydalo nakladatelství  Grada, přesně pro něj. Já to mohu jen potvrdit, protože mám doma oboje. Tedy jak Lindu, tak Honzíka, školačku a předškoláka a oběma se tato knížka náramně líbí.

Ale proč jsem se vás ptala zrovna na Lindu a Honzíka?

No, protože to jsou právě hlavní hrdinové knihy. Přesněji je to Linda Nezralá a Honzík Hruška. Dva prvňáčci, kteří zažívají trampoty se svými neobvyklými jmény, ale každý si nakonec s  tímto problémem poradí po svém. Linda má ještě  navíc skvělého kamaráda, který ji chce bránit za každou cenu.

Určitě se někdy každý z  nás setkal ve škole s  nějakým tím jízlivým posměváčkem. Všichni víme, že posmívat se kvůli jménu je  velká hloupost. Za své jméno nikdo přeci nemůže. Ví to i Linda a Honzík, kteří mají s posměchem svou zkušenost.

Ale co když se stane to, že se neposmívají jen děti, nýbrž i někdo z dospělých? A jak se s tím vším vyrovnat?  O tom vypráví tato útlá knížka, která je určená především začínajícím čtenářům.

Příběh o trápení malých prvňáčků je doprovázen úžasnými ilustracemi pana Drahomíra Trsťana.

Jak se nám četlo?

Musím říct, že nejprve u obou dětí zavládl úžas, že knížka je vlastně o nich – o Lindě a o Honzíkovi. Samozřejmě je pobavila příjmení obou hlavních hrdinů a zároveň tím byl i vysvětlen název celé knížky.

Linda se hned rozpovídala o dětech, kteří se posmívají jiným ve škole a že tohle se nedělá. Povídali jsme si o tom, jak takovou situaci řešit, jak se bránit či na koho se  případně obrátit. Nejvíce nás všechny pobavil nápad tatínka Hrušky, jak se má Honzík zachovat, až bude zase s Lindou vyvolán k tabuli. Ještě teď se usmívám při té představě.

Knížka Nezralá, Hruška, k tabuli! má už teď své místečko v naší knihovně a to hned z několika důvodů. Především je to knížka ze života a pomáhá tak dětem zábavnou formou se vypořádat s problémem, který může v jejich životě nastat. To znamená, že má nejen funkci zábavnou, ale i poučnou a může se tak stát dobrou pomůckou rodičů při výchově dětí.

Nezralá, Hruška, k tabuli!           

Autorka: Zuzana Pospíšilová

72 stran, čtení pro prvňáčky

Vydalo nakladatelství  Grada v lednu 2017.

Knihu si můžete objednat na www.grada.cz.

 

 

 

 

 

Napsal/a: janca.mas

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist