Koňské překvapení

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Letošní březen je pro mě nejen měsícem knihy, ale i měsícem překvapení. V jedné diskuzi na VD jsem se zmínila, že moje dcera čte hlavně knihy o koních…a další týden už jsme (k velké radosti dcery) doma měly zbrusu novou knížku o koních k otestování. Tímto děkuji Petře a Ivetě za milé překvapení.

Knihu vydalo nakladatelství CooBoo a je to již sedmý příběh z řady HORSELAND, tentokrát s názvem Koně nejsou na hraní (adaptace: Annie Auerbachová, napsala: Rhonda Smiley).  Na obálce knihy jsme se hned dozvěděly, na co se můžeme těšit:

Zoey a její kůň Pepper mají před důležitou jezdeckou soutěží, a tak tvrdě trénují. Zoey je ale neopatrná a její Pepper se zraní. Místo aby se o svou klisnu postarala, začne si Zoey vybírat nového koně. Pepper se cítí opuštěná a je jí čím dál tím hůř. Připustí si Zoey nakonec své obavy, že o klisničku přijde, dřív než bude pozdě?

Nakonec jsem neodolala a knížku přečetla také.

A jak se nám vlastně příběh líbil?

Marinadka (10 let): „Knížka se mi moc líbila, akorát mohla být delší. Už jsem četla i dva jiné díly, takže jména lidí a zvířat si pamatuji bez problémů. Připadalo mi roztomilé, že zvířátka mezi sebou mluví lidskou řečí  a těšila jsem se na to.
Kdybych měla svého koně, byla bych na něj mnohem hodnější než Zoey, ale naštěstí to dobře dopadlo. Příběhy se smutným koncem totiž nemám ráda. V knížce jsou krásné obrázky, jen ty koně nevypadají jako opravdoví koně, ale to mi vůbec nevadí.“

 horseland1horseland2

Marinada: „Knížka je ideální tak pro 8-9leté dívky, ale ani trochu starší slečny milující příběhy o koních nebudou zklamané. Děj je jednoduchý, ale zároveň i napínavý a závěrečné setkání dívky a jejího zraněného koně bylo dojemné.
Jedná se již o 7. díl z řady Horseland, ale kniha je napsána jako samostatný příběh, takže ji můžou číst i ti, kteří předešlé díly neznají. Já měla trochu problém zorientovat se ve jménech lidí a zvířat, ale po dočtení knížky jsem zjistila, že hned za příběhem jsou charakteristiky i obrázky hlavních hrdinů a jejich koní. Milovnice koní se můžou těšit také na tipy pro péči o koně, které najdou na konci knihy.
Knížka je psána trochu větším písmem, má 94 stránek a stojí cca 120-150,- Kč; zdatná čtenářka ji přečte tak za dvě hodiny.“

 horseland3horseland4

Z obálky knihy jsem se dozvěděla, že příběh bych měla znát z televizního seriálu, ale bohužel neznám, dcera také ne… A co vy? Znáte někdo seriál Horseland?


horseland_nahledHorseland 7 – Koně nejsou na hraní

Vydalo nakladatelství CooBoo

Autorka: Rhonda Smiley

Počet stran: 96
Formát: 120×180 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Vyšlo: 10.10.2012

Knihu Horseland 7 – Koně nejsou na hraní si můžete objednat například zde.

Přečtěte si ukázku z knihy – zde.


coobooJeho název je akronymem slov cool a books, ale v Austrálii byste se dozvěděli, že to vlastně znamená dítě Aboriginů. V CooBoose proto nebojíme vydávat knihy provokativní, kontroverzní, ale ani tituly určené jen pro pobavení a odpočinek.

Ročně se od nás můžete dočkat 40–50 pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i non-fiction. A kdo právě teď nechápavě kroutí hlavou nad nakladatelstvím pro teenagery, které nevydává komiksy, tak toho můžeme upokojit neb mezi našimi tituly se najde i celá řada kvalitních, tradičních i zcela nových, komiksů od Pupíků přes Emily Strange až po Thorgala a Malého upírka.

Napsal/a: Marinada

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Anonymní

  Proč tak kazíte malé koňáky? Mě jste taky zkazily!!!! Ještě že mě táta a trenérky vyléčily!!!

 • Marinada

  Děkuji moc za milé komentáře.

  Jani, díky za tip na knížku, Černý měsíc dcera nečetla a určitě se po tom koukneme v knihovně. Doufám, že ten seriál brzy přijde i na neplacené kanály, sama bych na to ráda mrkla 🙂

 • JanaK

  Ahojky Marinado, pěkná recenze na pěknou knížku 😉 Horseland známe, knížky tedy ne, ale seriál ano, myslím, že ho dávají na Diseny, Minimaxu nebo nějakém takovém kanále. Jeden čas jsem ho poslouchala téměř denně, takže už se mi trošku okoukal.
  Jinak knížky o koních máme moc rádi, nedávno jsem si jednu od Barči (12) půjčila, jmenuje se Černý měsíc a jestli ji dcera ještě nečetla, tak doporučuji, je moc pěkná.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  O koních to bude zajímavá knížka.

 • Anonymní

  http://www.rs-radost.cz/
  Bioviruska – na tento tábor by měli brát už děti od 6 let.
  Jana87

 • bioviruska

  Jano 87 – což o to, pro ni vybrali, ale já navíc potřebuji aby tam mohl i 6 letý bráška a ne všechny jsou od 6 let, hledáme a ptáme se. Snad to vyjde…

 • Anonymní

  Knížka to může být zajímavá a pro děti poučná. Bioviruska – už jste vybrali pro dceru nějaký ten tábor?
  Jana87

 • bioviruska

  Pěkná recenze, máme doma 4 díl, dcera jej přečetla jedním dechem. Sice koně vyloženě nemusí, ale líbilo se jí to.Pro druhé čtení ( druhačky) příjemná tenká knížečka.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist