Védéčkoviny 11/2013 – Miminka, kam se podíváš

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Minulý týden byl ve znamení řady zajímavých diskuzí, především jsme ale přivítali na svět další miminko…

Maminka Mimkys, která nás informovala pravidelně o průběhu jejího těhotenství v rámci projektu Těhotná s VD, nás ve čtvrtek informovala o narození její dcerky Karolínky.

mimkys_mimimimkys_mim2

Nádherná holčička se narodila už koncem února. Dojmy Mimkys z porodu, kde nechybí ani odlehčená atmosféra, si můžete přečíst v jejím článku a nezapomeňte přidat i blahopřání, které každou maminku nepochybně zahřeje u srdíčka.

ivana_mimiDalší těhulka – Ivana, přispěla v minulém týdnu svými zkušenostmi v těhotenství. Tentokrát se jednalo o první screening ve 12. týdnu.
Ivana se stala po vydání těhotenské průkazky oficiálně maminkou a to je jistě důvod k velké radosti. Její článek je plný optimismu a Ivaně přejeme samozřejmě hodně zdaru a těšíme se na další vyprávění.

danasiDanasi připravila pro čtenáře VD skutečně zajímavý článek, trefně nazvaný Mimi turistika.

Vypráví o tom, jak prožívá novopečená maminka návštěvy příbuzenstva, jež se chvěje nedočkavostí, aby se podívalo na obličejík miminka. Že ne vždy se jedná o chtěné návštěvy, se můžete přesvědčit i vy sami.

A konec konců můžete přidat i svůj názor a zkušenosti, kterých je určitě celá řada…

Gabriela, která je nyní ve 21. týdnu těhotenství, přispěla zkušenostmi z předchozích čekání na potomka. O tom, jak empatičtí dokáží být lékaři k budoucí mamince, jakými útrapami, ale i radostmi si prošla, se dočtete v článku Gabriela – 21.tt. Její příspěvky jsou velmi zajímavé, neboť Gabriela má za sebou IVF, především ale očekává narození dalšího děťátka:-)

 

Čteme si s dětmi

Stále ještě máme březen a ten je ve znamení knih.

V diskuzi Co čtete předškolákům, se můžete inspirovat tipy na knížky pro ty děti, jež se teprve na seznámení s písmenky chystají. A třeba i zavzpomínat na své dětství a své neoblíbenější knižní tituly.
Co třeba zrovna nyní čtete svým dětem? Dáváte přednost pouze osvědčené klasice nebo vyhledáváte i nové publikace?

knihy1

S tématem souvisí i další diskuze s názvem Chodíte do knihovny? Petra se v ní ptá, jak často navštěvujete tuto nepochybně důležitou instituci a zda vůbec do ní s dětmi chodíte. Půjčování knih je jistě zajímavým tématem, vezmeme-li v potaz současné ceny některých titulů. Mnoho čtenářů knihovnu ale navštěvuje nejen z důvodu „ušetření peněz“. Anotace knih jsou lákadlem, odpovídají ale vždy skutečnému obsahu? O tom všem i dalším si můžete v této diskuzi popovídat…

Číst knížky je jistě zajímavější a především bezpečnější. O tom, jaké možné nebezpečí hrozí dětem na internetu, jste si mohli přečíst v článku Bezpečnost dětí na internetu. Víte, že existuje tzv. desatero bezpečného internetu?

 

Nákupy – každodenní starosti

nakupLien založila velmi zajímavé téma týkající se nákupů u našich sousedů v Německu.

Při čtení názorů zjistíte, že ne vždy se jedná jen o nižší ceny, ale neméně důležitá je i kvalita nakupovaných výrobků. A jak to tak vypadá, u sousedů jsou na tom podstatně lépe.

Jezdíte za nákupy do jiných zemí, a jaké máte zkušenosti? Zkuste ostatním dát tip na osvědčené výrobky, obchody…

Peklo na talíři zveřejnilo zajímavé video, které se zaměřilo na nákupy masa v konkrétním obchodním řetězci. Že se nejedná o nic pěkného, se dá tušit. Diskuze k tématu se samozřejmě objevila i tady na VD. Návštěvníci VD si tam mohou vyměňovat své zkušenosti a přidat i další, z jiných řetězců – každá rada a zkušenost je k něčemu dobrá a tak neváhejte a přidejte i tu svou.

 

Tvoření a zábava s dětmi

Bamiska pro nás na tento týden připravila hned dva články.

V tom prvním jsme přijali pozvání do školky, ve které je spousta legrace a děti se v ní i mnoho zajímavého naučí. Vše probíhá samozřejmě formou hry.

Jde o velmi užitečnou publikaci, kterou ocení nejen učitelky v MŠ, ale i rodiče. Bamiska pobamiska_hadankova_hravažuje knihu za velmi dobrou, autorky se v ní snaží o kompletní rozvoj dítěte a jeho socializaci do společnosti.

Ve druhém článku pak zavítáme do světa her a tvoření. Zahrát si s dětmi můžete tzv. hádankovou hru. Vyrobíte si kartičky a pak se již naplno ponoříte do světa zábavy.

A jak Bamiska sama píše na příkladu svých dětí, legrace bylo na celý den!

Diskuze týdne

I celý minulý týden jste mohli hlasovat pro diskuzi uplynulých 7 dnů. Hlasů se tentokrát moc nesešlo, ale i přesto se diskuzi týdne vybrat podařilo. Stalo se jí Kšandino téma Umíte vařit?
O tom, kdo dostane metál za téma 11. letošního týdne, můžete rozhodnout i vy v další hlasovací diskuzi.

 

Na co se můžete těšit?

Především samozřejmě na na jaro, které se už mílovými kroky blíží!
Taky už cítíte jeho vůni?

jaro

Těšíme se na vás zase za týden!

Napsal/a: Ivča a Domča

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Petra

  Týden se nám chýlí ke konci a pořád ještě nevím, kdo napíše další vydání 😉 Vážně nikdo nemá zájem to zkusit – nebo si to zopakovat? Zatím se osvědčili všichni, kdo se do Védéčkovin pustili…

 • Ivča a Domča

  Moc díky, jsem ráda, že vás moje Védéčkoviny potěšily:-)

 • bamiska

  díky za sesumírování dalšího týdne…pro mne v poslední době dost potřebné 😀

 • Ivčo, díky za pěkné zprávičky. Myslela jsem si, že je ani nebudu číst, ale mají prostě své kouzlo a nedá mi to!!!

  Myslím, že to byl prima nápad 🙂

 • Petra

  Ivčo, díky za další vydání VD novinek 😉

  A rovnou se ptám, kdo si vezme na starost to další číslo?

 • Lien

  Moc pěkné, díky za týdenní zpravodajství 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist