Motivační karty třeba pro větší slečny a maminky

Rubrika: Tvoření s dětmi

Rozmáhá se trend andělských a jiných vykládacích karet. Někdo má z výkladu strach, jiný si pořídil nějaký balíček karet a vykládá si sám. Pokusím se trošku osvětlit, jak mohou karty pomoci a hlavně jsem dostala pobídku z hůry si je sama vytvořit. S klidem přizvěte starší děti, ať k nám karty letí ;-).

 

Potřebujeme:

–         tvrdý výkres (nebo se prodávají i prázdné karty v e-shopu)
–         pastelky, fixy, barvy, co kdo chce
–         v nejlepším případě i přístroj a fólie na laminování
–         nůžky, tužku, pravítko…

Proč, co a jak?

Dlouho jsem váhala, zda jít s kůží na trh. Na konec jsem si řekla, „proč ne?“. Mám několik souborů karet a teď tedy i svůj vlastní. Dříve jsem měla strach, že mi karty řeknou něco zlého a budu z toho špatná, ale v průběhu let si ke mně cestu našly a nyní na ně nedám dopustit.

Důležité je si uvědomit, že kartičky nám říkají, jak se věc vyvíjí v daném postoji. Já zde uvádím tzv. motivační karty (to jsou třeba právě andělské), které nám pomáhají se třeba v jistých situacích rozhodnout. Při každém výkladu karet mějme na paměti zákon svobodné vůle, což znamená, že karty nám ukazují směr/y, ale je na nás, jak se rozhodneme.

Nebudu se zde více rozepisovat o teorii, protože toto je tvoření, takže pokud budou dotazy, ráda zodpovím ;-).

Postup:

Nejdříve si namyslíme, jak karty budou asi vypadat. Vás, kteří se tímto zabýváte jistě napadne povaha karet. Já jsem chtěla kartičky, které mi poradí, ale i budou umět vyložit budoucnost. Takže nyní své představy zhmotníme! 🙂

 • Já jsem pokračovala tak, že jsem si sedla a napsala hesla a obrázky, které tam chci mít.
 • Dále jsem si po rozmyšlení velikosti karet narýsovala mřížku (jedna karta má 6,5 x 8 cm). Zvolila jsem menší formát, než jsem zvyklá a proč vám nepovím, protože to nevím, prostě to tak přišlo.
 • No a kreslíme a kreslíme, až je všechny nakreslíme. Pro malou ukázku tady máte všechny moje. Vidíte, že to rozhodně nejsou mistrovská díla, ale i tak z nich mám radost. Pokud máte možnost, můžete si je pro větší trvanlivost zalaminovat.
 • Pokud chcete, můžete si pořídit malý blok, nebo přes pc – záleží na vás a jednotlivé názvy karet si rozepsat, co pro vás znamenají. Můžete si u každého popisku vynechat místo a zapisovat si v průběhu výkladů, které kombinace karet se vám opakují a co znamenají. Např. hojnost+hora= příjmy, ale s překážkou. To je ten nejjednodušší příklad. Sami poznáte, že nejvíce toho máte ve své hlavě a jde to k vám samo.
 • Moje příklady významů karet:
  Vejce – křehkost, skryté tajemství
  Most – překážka, při které nám někdo podá pomocnou ruku
  Duha – tvůrčí příležitost, povzneste se nad problém
  Knihy – studium, získejte více informací o této záležitosti, odpověď najdete v knize
  … no nakreslila jsem jich 41 😉

 • U dětí to bude spíš asi záležitost dívek, ty si mohou vytvořit kartičky ohledně lásky, zájmů, školy, kamarádství…

Tip:

No a po nakreslení těchto karet jsem zjistila, že je to takový malý náčrt a mám si vytvořit karty z fotografií. To je samozřejmě na delší dobu, ale pár jich mám vytvořených, tak vám je ukážu. Fotky jsou vytvořeny mnou, občas projasněné, nebo koníkovi jsem přidala roh, aby byl jednorožec a vsazené zdarma do nějakého rámečku na netu ;-). Takže i pro milovníky focení!

Napsal/a: Marie Busolíni

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • MarieB

  Zikminko vidíš a já zase horoskopy v časopisech nečtu ;-). Děkuji myslím, že starší by to mohlo zabavit a samozřejmě je mi jasné, že pokud se do výroby karet někdo pustí, tak jistě maminka, která si o tom zjistí více, protože „zasvěcení“ 😉 ví, že i když se toto dříve za hru považovalo, získalo to na vážnosti a o hru zase až tak nejde a máš pravdu, že různé hry jsou zapomenuty.
  Johano a Simi33 děkuji. Vždy,když vidím zájem o duchovno, je to pro mne hnací motor k dalšímu jednání :-).

  Přeji všem krásný den!

 • ahojky, dali by se tyto karty nakreslit na zakázku i s podrobným návodem?
  Prosím odpověd na andilek.sisi@seznam.cz
  Zabývám se duchovnem.

 • johana

  Hezky článek jak si vytvořit vykládací karty. Já na karty věřím a když někdy potřebuji, ptám se karet. Karty mám obyčejné mariášové a kdysi ve Vlastě Horoskopy byl návod i výklad ke každé kartě. Ale u kartářky jsem nikdy nebyla. 🙂

 • zikminka

  přiznám se, že nejsem zastáncem výkladu karet… ale zase nikoho za to neodsuzuju nebo tak něco, prostě je to každého věc….. mylsím, že každej z nás má ten svůj život tam někde nalinkovanej a nechci vědět jakej bude… 🙂 ale zase horoskopy si s úsměvem přečtu… 🙂 a tohle se zdá být docela fajn zábava pro ty větší…. jen myslím, že je spousty lepších her, které už jsou dávno zapomenuty… 🙁

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist