Příručka pro maminky těch nejmenších dětiček

Rubrika: Péče o miminko, Vývoj a výchova batolete

Čekáte miminko? Narodilo se vám miminko a chcete se mu maximálně věnovat? Nevíte, jak si máte „hrát s drobečkem“, který na vás kouká ze zavinovačky?

Pak se určitě nechte inspirovat touto knižní novinkou!

Od narození do dvou let děťátko projde neuvěřitelně bouřlivým pohybovým, rozumovým i citovým vývojem. Doslova vám bude „růst před očima“. Vývoj a výchova děťátka do dvou let je knižní novinkou, kterou vydalo v tomto roce nakladatelství Grada.

Jako maminka několika malých dětí mám doma spoustu publikací, týkajících se jejich vývoje. Tato bude patřit k těm nejlepším, které ve své knihovničce mám.

Kniha je přehledně rozdělena na jednotlivá vývojová období : od narození do 2. měsíce, 3 – 6 měsíců, 7 – 10 měsíců, 11 – 14 měsíců, 15 – 18 měsíců a 19 – 24 měsíců. V každé z uvedených etap se dočtete, jaké je chování dítěte se zaměřením na spánek, bdění a pláč. V úvahu jsou brány pochopitelně individuální rozdíly. Dostanete informace o pohybovém, rozumovém a sociálním vývoji určitého věkového období. Nechybí ani vývoj řeči a rady, čeho se vyvarovat a co je naopak v dané etapě žádoucí, důležité a potřebné.

Velmi se mi líbí, že je nenásilnou formou popisován postup, jak dítě rozvíjet, co mu můžete nabídnout. Informace jsou velmi podrobné – dozvíte se, kdy a jakým způsobem je vhodné dítěti ukazovat hračky, kam je nejlépe umístit. Dozvíte se například, jak hrát s desetiměsíčním dítkem „hru na dávání“ a s ročním „hru na vkládání“.

Autorky publikace Daniela Sobotková a Jaroslava Ditrichová si daly za úkol seznámit vás s takovými poznatky, které vám umožní posoudit, na jaké vývojové úrovni se dítko aktuálně nachází. Kniha by měla sloužit jako stimulace pro další vývoj děťátka. Tento cíl se skutečně podařilo splnit, jelikož po přečtení dané vývojové etapy jsem vždy nalezla vhodnou inspiraci pro své dítě.

Celá kniha je doprovázena řadou barevných fotografií kojenců a batolat „v akci“, tedy při hrách, motorickém vývoji a během získávání nejrůznějších dovedností.

Doporučila bych ji všem nastávajícím maminkám i těm, které mají doma ještě kojence. Srozumitelně se dozvědí, co se s jejich děťátkem v určité vývojové etapě děje a jak mohou jeho rozvoj podpořit. A takovýchto „dobrých rádců“ a stimulujících knih není nikdy dost.

Ukázka z knihy:

Při učení něčemu novému bychom měli vždy vycházet z dovedností, které dítě zvládá a nachází v nich zalíbení.

Každá nová dovednost by měla být jen o malý stupínek obtížnější, aby dítko záhy zakusilo radost z nových úspěchů a bylo náležitě pochváleno.

Nové úkoly je nejlepší nabízet dítěti formou radostné hry. V průběhu hry se děti cítí uvolněně, bezstarostně a učení jde pak téměř samo.

(str. 114)


Vývoj a výchova děťátka do dvou let

Vydalo nakladatelství Grada

Autor: Sobotková Daniela, Dittrichová Jaroslava
Počet stran: 168 stran
Formát: 14×21 cm
ISBN: 978-80-247-3304-3
Edice: Pro rodiče
Vyšlo: 17.4.2012

Knihu Vývoj a výchova děťátka do dvou let si  můžete objednat například zde.


Knihy s logem GRADA vycházejí v České republice již od roku 1991.

V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí.

Tuto pestrou škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život.

Napsal/a: Martina Mičková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist