Živý kaleidoskop – divadlo plné barev a smíchu pro děti i jejich rodiče

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

I když je dnes snadné najít zajímavou náplň pro čas trávený s našimi dětmi, přesto se na scéně objevuje něco nového, co stojí za to vidět.

Image Theatre, české černé divadlo s více než dvacetiletou tradicí, začíná hrát pravidelně i pro nejmenší diváky. Po úspěšné předprázdninové premiéře vítá podzim, děti a jejich rodiče představením “Živý kaleidoskop”. Netradičnost tohoto představení spočívá v tom, že vychází z repertoáru pro dospělé, který se však po úpravách potvrdil stejně zábavným i pro děti. Začalo to představeními pro děti, jež divadlo Image uvedlo na mnoha místech v zahraničí, například v Řecku, Hong Kongu nebo Izraeli.

Navštívit jej můžete v sobotu 20.října 2012 od 15.00 a od té doby pravidelně jednou za 14 dní.

Více informací nejen o termínech najdete i na www.imagetheatre.cz/prodeti/

Představení Živý kaleidoskop je složené z humorných pantomimických scén a vybraných tanečních černo-divadelních čísel inspirovaných různými africkými zvířaty. V představení se diváci mohou setkat například s antilopami, opicemi, zebrami, motýly a uvidí i trávu růst. Černo-divadelní technika divadla Image okouzluje děti i dospělé, je plná barev, nečekaných triků a krásného tance. Choreografii vytvořila Eva Asterová-Čihařová, bývalá sólistka Pražského komorního baletu Pavla Šmoka. Autorem pantomimických scének je Josef Tichý, René Pyš a Petr Liška.

“Rádi bychom touto cestou nabídli alternativu k jiným dětským divadelním programům s tím, že u nás se plnohodnotně pobaví jak divák dětský, tak i divák dospělý.  Naším cílem je vytvářet kouzlo okamžiku a v divadle Image bude na všechny děti čekat naše nejvřelejší přivítání,” uvedla za Image Theatre jeho umělecká ředitelka, Eva Asterová-Čihařová.

Tato představení se snaží propojovat nejen světy světla a tmy, ale i světy dětí s různým zázemím. Proto je po předchozí domluvě vstup zdarma otevřen například dětem z dětských domovů či jiných neziskových organizací. Divadlo Image tak chce touto cestou podpořit setkávání dětí při společném zážitku a naplnit tak přísloví “sdílená radost – dvojitá radost”.

Doporučený věk dětí je od 5 ti let. Děti do 4 let bez nároku na sedadlo mají vstup zdarma.

Vstupenky za 150 Kč pro všechny jsou již v prodeji, zakoupit je lze v pokladně divadla Image na Národní třídě. Vstupenky je možné i dopředu rezervovat telefonicky přímo v divadle Image na čísle (+420) 222 314 448 nebo emailem: image@imagetheatre.cz.

Vstupenky můžete právě teď vyhrát

Ve spolupráci s divadlem Image Theatre jsme pro vás připravili soutěž o vstupenky na první představení Živého kaleidoskopu. Hned tři z vás mohou vyhrát voucher pro 4 osoby.
Soutěž poběží od 12. do 17. října 2012.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: redakce

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Peťka

  Na představení jsem se chystala, bohužel mi to nevyšlo a tak jsem vyslala moje dcery spolu se sestřenicí (17). Musím napsat, že moje holky jsou „divadelní“, většina představení se jim líbí. Sestřenice je ovšem zcela „nedivadelní“, přemluvit ji na divadlo je téměř nemožné, tentokrát ovšem jela a byla nadšená!
  Starší dcera ocenila tanec, mladší vyprávěla, jak během představení dokonce byla i „osprchována“, jak se nasmála. Moc se jim to líbilo, myslím, že to je zase něco jiného. Divadlo prý bylo téměř plné, tleskalo se hodně a při odchodu dcera říkala, že reakce lidí byli pozitivní, děti nadšené. Za své děti tedy představení doporučuji.

 • Petra Vymětalová

  Právě jsem připravila druhé kolo soutěže o vstupenky na Živý kaleidoskop – poběží už od zítřka!

 • Petra Vymětalová

  Pozor, z organizačních důvodů jsem soutěž o jeden den zkrátila – bude končit už 17.10., abychom stihli vyhodnocení. Díky za pochopení.

 • To musí být pěkná podívaná. Škoda, že je to pro nás tak daleko.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist