[Soutěž]: Filmová premiéra Přání k mání

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti, Soutěže

Na zítřek je naplánovaná premiéra českého filmu s vánoční tematikou Přání k mání.  Pojďme si ho představit a rovnou si zasoutěžit o 5 filmových balíčků. Kdo se přidá?

Ve vánočním příběhu Přání k mání se humor a nadsázka českých pohádek potkává s láskou a citovými kotrmelci romantických komedií, s nadčasovým retrostylem a s hravou fantazií. Hlavní hrdina filmu plného kouzel, Vánoc a zábavy má k mání jedno velké přání, ale neví, jak s ním naložit, aby to stálo za to.

Teenager Albert je zoufale a naprosto jednostranně zamilovaný do sestry svého nejlepšího kamaráda Emana. Jenže Johana, jež si říká Žoán a touží studovat na francouzské Sorbonně, o něj vůbec nestojí. Alberta tedy čeká boj o srdce vysněné dívky, do toho musí čelit nečekané rozmíšce svých rodičů, kteří jsou kouzelníky v místním varieté, a pak se to stane…

Za dobrý skutek si může říct jedno přání, které mu slíbí splnit kouzelný dědeček. Podle všeho to opravdu funguje, jenže jak s tím jedním přáním co nejlépe naložit? Jak jej lehkomyslně nepromarnit? Navíc mu jej chce vyfouknout povrchní floutek, školní lamač dívčích srdcí, syn místního boháče a výstředního hoteliéra Bosáka. Začíná cesta za velkým rozhodnutím plná překážek a svodů.

Film Přání k mání vtáhne diváky do světa vánočního městečka na pomezí reality a kouzel.

Nabídne hromadu bláznivých nápadů, jízdu na ruském kole, proplétá se mezi pouťovými maringotkami, školou, oslnivým luxusním hotelem a nahlédne i do magického světa kabaretů.

Není to klasická pohádka, nejsou tu hrady, draci, princezny ani princové,“ přibližuje režisér Vít Karas. „Přání k mání je prostě vánoční příběh s trochou kouzel, která ožívají v reálném světě. Pro mě je to návrat k filmům, jakými byl třeba Pan Tau nebo Lucie, postrach ulice.“

Přání k mání diváky znejistí v tom, zda čáry a magie přeci jen neexistují. Zejména když jsou Vánoce.

Přání k mání

Délka: 102 minut

Žánr: rodinný

Doporučená přístupnost: od 12 let

Premiéra: 7. prosince 2017

Režie: Vít Karas

Hrají: Jitka Čadek Čvančarová, Martin Myšička, Filip Antonio, Lukáš Březina, Michaela Pecháčková, Jan Maršál, Jan Vondráček, Simona Babčáková, Milan Šteindler, Zuzana Onufráková, Jan Přeučil, Vanda Hybnerová, Václav Neužil, Václav Chalupa, Marika Procházková, Lukáš Příkazský, Ivan Romančík, Marian Slovák, Lukáš Latinák

 

Pár zajímavostí a čísel

 • Natáčení filmu Přání k mání trvalo 4 měsíce. O měsíc déle oproti plánu. Prodleva byla způsobena především sněhem a chřipkou, která postihla dětské herce.
 • Ve filmu bylo použito 236 kostýmů.
 • Na zvláštních efektech pracoval tým 12 lidí, kteří vytvořili 270 trikových záběrů, tedy skoro čtyřikrát více než v běžném filmu.
 • Téměř všechny děti během natáčení onemocněly, Lukáš Březina dokonce musel být na pár dní hospitalizován.
 • V průběhu práce na filmu byly zlomeny dva prsty. Malíček Milana Šteindlera a palec Martina Myšičky.
 • Krátce po natáčení filmu získal hotel Imperial, ve kterém se také natáčelo, další hvězdu. Už pátou. Má jich tedy tolik jako jeho filmové dvojče Hotel Bosák.

Hrajeme o 5 vánočních dárkových balíčků Přání k mání

Sponzor soutěže: Bontonfilm
Termín: 6.12.2017 - 14.12.2017

Kdo vyhrál?

Anada (461), olly (461), honzik108 (463), D. Kubálová (463) a V. Humhejová (465)

Počet soutěžících: 247
Počet odeslaných tipů: 460

Správná odpověď

1. Jak se jmenuje hoteliér ve filmu Přání k mání?
    A) Bosák

Každý z 5 výherních balíčků obsahuje:

magnety, vánoční čepici, adventní kalendář, fotky a psací sadu Ježíškovi (papír, obálka, samolepky, tužka)

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

 1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
 2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
 3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
 4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
 5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist