Zoo Ostrava

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Bohužel čas je neúprosný a prázdniny definitivně končí, ještě je před námi poslední víkend a pak zase dětem nastanou školní povinnosti. A když jsme se tedy tento poslední týden konečně dočkali zase pěkného počasí, tak jsme vyrazili na náš definitivně poslední prázdninový výlet, a to do zoo v Ostravě.


Jeli jsme pěkně rychlíkem z Vyškova přímo do Ostravy na hlavní nádraží, od tam jsme pokračovali s přesedáním trolejbusem a vystoupili přímo u zoo.
Byli jsme v něm naposledy asi před dvěma lety a tak nás překvapil uzavřený hlavní vchod, ale hned za parkovištěm mají udělaný provizorní vstup. První na co jsme narazili u plameňáků byl vláček a bylo rozhodnuto, že nepůjdeme pěšky a pak vláčkem, ale naopak.Vláček nás zavezl až na druhý konec zoo, až k žirafám, kde jsem vystoupili a šli se podívat na žirafy, zebry a velbloudy. Je zde postavený nový pavilon evoluce, který vzniká přestavbou z bývalého pavilonu pro vodní ptactvo a bude to pavilon pro skupinu šimpanzů. Jen škoda,že jej neměli už v provozu, ale alespoň se máme na další prázdniny na co těšit.

zoo ostrava 7zoo ostrava 4zoo ostrava 3

Další novinka je Safari asijských kopytníků, vláček má stanoviště vedle pavilonu žiraf. Určitě zaujme jízdou mezi zvířátky. Dominikovi se na vláček na Safary čekat nechtělo, ale chtěl jet vláčkem zase zpět a tak jsme jeli znovu na začátek zoo. Nevím co si o nás řidič vláčku myslel, ale prostě jsme se přijeli povozit vláčkem. Další cestu vláčkem jsme již zakázala a tak jsme konečně vyrazili pěšky za zvířátky, ale cestou jsme se zastavili na oběd v nově postavené restauraci. Je zde možnost rychlého občerstvení a nebo v druhé polovině je česká kuchyně bez obsluhy, prostě co si dáte na tác, to si sníte. Dokonce zde pečou i pizzu, dělají saláty aj.
Zoo je moc pěkné, je v ní plno stromů a zeleně a co nechybí, to je několik hřišť pro dětské vyžití. Cestou najdete i stánky s občerstvením a hračkami pro děti. Takže rodiče, chce to sebou hodně peněz. O kus dále se objeví i skákací hrad a možnost bazénku na kterém se jezdí v nafukovacích lodičkách.
Domčovi se ze všech zvířátek nejvíce líbila panda červená, malé slůně a malej hrošík, u těch jsme stáli docela dlouho. Hrošík se po prvotním nakukování na rodiče do vody rozhodl a hupl za nimi a chytal stříkající vodu, no to jsme přece nemohli hned odejít. Medvěda jsme bohužel neviděli, asi někde v houští odpočíval.

zoo ostrava 2zoo ostrava 4zoo ostrava 5

Papoušek ara modrá je asi šikovný školák protože nás zdravil ahoj, takže se chvilku zdravili s Dominikem navzájem.
Prošli jsme celé zoo, zase pěkně až k žirafám a vláčkem jsme se opět nechali dovézt ke vchodu a od tam jeli trolejbusem zase na vlakové nádraží a domů.
Pokud jedete autem, tak je před zoo parkoviště, ale lepší přijet včas, aby nebylo obsazené, celodenní parkovné je za auto 45 Kč.

Vstupné do zoo je nyní v létě pro dospělé 110 Kč a pro děti od 3-15 let je 80 Kč, děti do 3 let mají vstup zdarma. Za vláček je plné jízdné 30 Kč.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    Byli jsme s dětmi poslední víkend prázdnin na výletě v Ostravě. Navštívili jsme zoo, hornické muzeum, dinopark, miniuni. Přes noc jsme byli v hotelu jan maria. U hotelu je moc pěkný sportovní areál http://www.jan-maria.cz/www/cz/sportovni-hriste-2/, takže děti se vyblbli, i když jsme s manželem zrovna odpočívali. Moc fajn výlet 🙂

  • Anonymní

    Byli jsme s dětmi poslední víkend prázdnin na výletě v Ostravě. Navštívili jsme zoo, hornické muzeum, dinopark, miniuni. Přes noc jsme byli v hotelu jan maria. U hotelu je moc pěkný sportovní areál, takže děti se vyblbli, i když jsme s manželem zrovna odpočívali. Moc fajn výlet 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist