Zoo Dvůr Králové

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Protože jsme z Jižní Moravy a zoo ve Dvoře Králové je docela daleko, tak jsme museli autem, pro jistotu jsme přesvědčili tatínka, že je moc důležité, aby jel s námi za zvířátky a hlavně tu dlouhou cestu odřídil. Sám nikdy na Safari nebyl, a tak jsme jednoho krásného dne nabalili batoh, sedli do auta a vyrazili. Cesta byla dlouhá, trvala přes 3 h, ale s úspěchem jsme dorazili na místo.

Parkování je tam regulované, navedou vás kde je volné místo. Máte několik možností prohlídky, jenom zoo a nebo k tomu i Safary. A to je zase k výběru několik možností jak si safary prohlédnout. První možnost, je možnost projet si Safary vlastním vozem, za vůz se platí 100 kč, bez ohledu na to kolik je v něm osob. Další varianta je jízda Afrika expresem, kde zaplatí osoba včetně dětí 60 kč. Poslední možnost je jízda Safarybusem kde děti do 26 let jedou zdarma a dospělé to stojí 30 Kč.

dvůr králové 3dvůr králové 1

Vstupné do zoo je pro dospělé 195 kč, děti od 4 let včetně studentů zaplatí 150 kč, děti od 2-4 let zaplatí 50 kč. Rodinné vstupné vás vyjde na 660 kč.

dvůr králové 4Protože jsme vcházeli zadní pokladnou u Afrika expresu, tak jsem se Domčovi ani nepokoušela nabízet možnost nějakého Safarybusu. Domča si vybral místo hned na autě, přece nebude někde ve vozíku pod střechou, kdyby náhodou začalo pršet. No taky než jsme Safary projeli, tak začaly padat kapky a nakonec reguerně pršelo. Ale naštěstí jsem měla pláštěnku, takže Dominik byl v suchu, jen my byli malinko mokří. Ale pár kapek vody ještě nikomu neublížila a tak jsme po projetí Safary vyrazili ještě pěšky prohlédnout zbytek zvířátek.
Občas jsme šli bez pláštěnky, ale občas se přihnala nějaká přeháňka, která nám prohlídku stejně nepřekazila. Domčovi se nejvíce líbili tygři, sloni a žirafy a ještě výstava dinosaurů.
Na cestu domů si Domča vybral v shopu plyšového geparda a byl spokojený.
Přestože se déšť střídal se sluníčkem a byla to pro nás velice daleká cesta, tak se výlet povedl a Dominik byl ve svém živlu. Všem kdo mají rádi zvířátka zoo ve Dvoře Králové mohu doporučit.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Králíček4

    Danasi,Domča rád výletuje a zvířátka má rád

  • danasi

    Krásný výlet, Dominikovi z očí kouká štěstí a takové ti třpytící se rarášky, které mají děti v těch pěkných chvílích radosti a štěstí.
    Ve dvoře králové jsem byla jako malá a slon tam po nás hodil kamenem. Zasáhl otce. Asi bych měla také děti vzít do Čech do zoo.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist