Tip na prima dovolenou aneb Nic není náhoda

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Minulé pondělí jsem odpoledne dostala tip na prima místo pro rodinnou dovolenou. Nelenila jsem, zapátrala po podrobnostech a nestačila žasnout. Ostatně – čtěte dál a nejspíš sami uznáte, že tohle nemůže být náhoda…

Vlastně to začalo poptávkou po reklamě tady na VD. Prvotní info znělo – „provozujeme dvě rekreační střediska a chtěli bychom u vás umístit reklamní banner“. Až druhý den jsem se dozvěděla, že se jedná o střediska Fiola a Pod stepí v blízkosti obce Mohelno. Jméno městečka mi bylo dost  povědomé. Stačilo trochu zalovit v paměti a vybavilo se mi, jak jsme zhruba před dvěma týdny s bratrem probírali, kam se kdo chystá na dovolenou, a on vzpomínal na tu loňskou, kdy byli ještě s několika dalšími rodinami v Mohelně a líbilo se jim tam natolik, že si pobyt letos zopakují.

Přestože si bratr dovolenou pochvaloval, přišly mi některé informace na Happydovolena.cz trošku neuvěřitelné, posuďte sami:
díky křišťálově čisté vodě uvidíte v řece množství raků a pstruhů (kdy jste naposledy viděli raka?)

plná penze – stravování 4× denně (nevybavuju si, že by někde v rámci plné penze nabízeli i svačinu)

strava domácího typu, lze dohodnout speciální stravu – bezlepková dieta, cukrovka (to už je takřka sci-fi)

v ceně pobytu je např. 2× denně aerobik s profesionální cvičitelkou, horolezecká stěna s instruktorem, program pro děti v době aerobiku i individuálně dle dohody, skákací hrad, půjčovna sportovních potřeb, velké hřiště se skluzavkami a průlezkami a další sportovní vyžití pro děti i dospělé

Přičtěte si k tomu ubytování v chatičkách a srubových chatách (Fiola) nebo přízemních zděných chatách (Pod Stepí) a cena za týdenní pobyt vám bude přinejmenším sympatická. Děti do dvou let můžete vzít s sebou zdarma, starší se slevou.

Nedalo mi to, abych se bratra nezeptala, jestli náhodou vloni nejeli i kolem Fioly nebo střediska Pod Stepí. Přišla tedy „náhoda“ číslo 2 – loňskou dovolenou strávili přímo ve Fiole, vzápětí následovaná náhodou číslo 3 – zrovna tento víkend se konal sraz všech zúčastněných a plánovalo se, jak proběhne letošní dovolená.

Ještě toho dne večer jsem měla v ICQ pozdrav s odkazem na čerstvě napsaný článek o zážitcích z loňska, který jsem vám původně chtěla zkopírovat i sem.

Jenže pak někdo neznámý oživil diskuzi z roku 2008, ve které se quendolina ptala „Kam na dovču?“ a ve svých požadavcích víceméně popsala obě rekreační střediska.

Tohle už prostě nemohla být jen náhoda…

O tom, jaká skutečně je dovolená u Mohelna, se dočtete v článku Úžasná dovolená ve Fiole, jehož název je myslím dostatečně výmluvný. Podrobné informace o obou střediscích najdete na jejich webu Happydovolena.cz

Pokud se tam vypravíte, určitě se nezapomeňte podělit s námi o své zážitky.

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (18 vyjádření)

 • Ahoj chystame se letos na dovcu s malym 6let a prvkem 9mesicu.mame blokle ubytování pod stepi,byl tam někdo prosím o nějaké info.vetsinu recenzi popisuji lidi středisko fiola

 • alena5

  prostudovala jsem odkaz a vypadá to zajímavě,mají pěkný podrobný popis všeho a ceny příznivé

 • Anonymní

  Musím se přidat ke zdejším hodnocením, v sobotu jsme se vrátili ze střediska Fiola, lepší dovolenou s dětmi si neumím představit. Strava slušná domácí, dostatek i chutná. Personál skvělý, chůvičky super, na baru vše za ceny běžné v obchodě. Chaty se sociálkou bezva – běžné srubové chatky, pro normální lidi na dovolené super. V řece raci /viděla jsem 3/, bazén skvělý, hřiště + ostatní zařízení pro děti také, jsme babi s dědou + dva kluci 6 a 10 let + maminka 80 roků, všichni jsme byli nadšení. Kdo nečeká hotelové ubytování, má rád krásnou přírodu, chce si odpočinout od vaření a mít i část času pro sebe/chůvičky mají program pro děti 3x denně po hodině + večerní pohádky NEBO STEZKA ODVAHY ČI KARNEVAL/ a nechce utratit desetitisíce, tak je to to pravé. Je pravda, ze si můžeme dovolit vzít vnuky a pak ještě zajet s manželem někam sami , ale tuto dovolenou jsme si s chlapci zajistili na příští rok znovu.

 • Anonymní

  Dobrý den, minulý rok jsme byli na dovolené ve Fiole. A rozhodně jsme spokojeni nebyli s ubytováním a stravou. Ubytování? Ano, kde škarabaly celou noc myši. Uklizeno absloutně nebylo, všude pavučiny, prach, špína. Jídlo? Na svačinu chléb sice čerstvý, ale s pomazánkou která neviděla máslo ani z vlaku a popravdě jsme jí nemohli druhý den ani vidět. Obědy a večeře byli dobré. Jela jsem tam s 2 měsíční dcerou a mezi dveřmi do srubu jsme chtěli odjet. Ve srubu je koupelna. Díky Bohu, protože používat společné soc. zařízení v hlavní budově bych nezvládla. Fuj. Byli jsme ubytování od soboty a v úterý jsme dostali střevní virózu(údajně). My měli jiný názor, protože jsme nebyli jediní, kteří museli odjet, díky zdravotním potížím. Ani si nedokážete představit jak zvrací 3 letý a dvouletý chlapeček a ostatní v takovém prostředí. Odjeli jsme a už nikdy více. Pokud se to někomu zdá jako super dovolená, mě tedy rozhodně ne. A to si myslím, že jako holka z vesnice jsem zvyklá na standartní ubytování a stravu. Jediné pozitivní je dětské hřiště a bazén. Hřiště je pěkné, trmapolíny, skluzavky, prolízačky pro děti paráda. Ale za mě, určitě, už nikdy!

 • Anonymní

  Právě jsme se vrátili z nejkrásnější dovolené v rekreačním středisku Fiola u obce Mohelno což je cca 40km od Brna.Jako první jsem uvítala to,že ty rekreanty co přijedou busem do Mohelna svezou až na místo.Je to sice vzdálené cca 3km pěšky,ale terén na žádnou procházku to není.Tak v tomhle jim patří velké poděkování,že myslí i na lidi co auto nemají.Všechno info najdete na stránkách http://www.happydovolena.cz.Vše co nabízí v ceně tak přesně je.I mě se to zdálo neuvěřitelné,ale přesvědčili jsme se na vlastní oči.U nás rozhodlo to,že v areálu byl bazén s tobogánem.Tobogán jsem taky vyzkoušela a je zajimavý.Areál je na veliké louce se spoustou chatiček.Je od těch obyčejných co si mnozí z nás pamatují z pionýrských táborů až po sruby se sociálkou pro více lidí.U hlavní budovy byl na půjčení dvoukolák tak do vzdálenějších chatek se na něm převáželi zavazadla.Aerobic s profesionální cvičitelkou probíhal 2x denně.Jen to hlídání těch dětí během aerobicu nebylo takové jak se uvádí na stránkách,ale od lidí co tam byli loni jsem se dozvěděla,že letos byli ty chůvičky takové vlažnější a připadalo mě jako by to ty slečny vůbec nebavilo. Naštěstí to hlídání tak důležité nebylo děti se zabavili sami.Vyžití pro děti tam bylo úžasné.Potom tam u horolezecké stěny byl 2x denně instruktor,který vás jistil.No co se týká stravy tak ta byla domácího typu 4x denně a jak se uvádí u zahraničních pobytů tak tady taky byla all inclusive.No prostě pan kuchař byl skvělý.Vařil dobře a dával velké porce.Tak hladem tam určitě nikdo trpět nebude.Personál v kuchyni byl velice ochotný.Ted jen rada co by vás mohlo zaskočit byli větší vratné zálohy na půjčení sportovních potřeb a to z důvodu,aby to lidé vraceli.Tenis záloha 500,- jinak vše ostatní 200,- fotbalový míč 50,-.Jinak pro děti tam byl skákací hrad a 3 trampolíny,dětské prolézačky se skluzavkama a pískoviště,hřiště na nohejbal a na bedminton.Je dobré vzít si repelent proti klíštatům a komárům a fenistil pokud vás poštípe hovado,kterých je tam hodně nachází se to u řeky a lesa.Potom v jídelně byli automaty pro děti a cena byla příznivá 5,-.Nejvíce byli oblíbené autíčka u kterých byl volant a jezdili F1 závod.Tak pokud se vypravíte příští rok můžou si děti šetřit do pokladničky jelikož tomu se nevyhnete.My jedeme příští rok znovu a syn si bude střádat do pokladničky.Pokud se vám tam bude líbit a budete další rok chtít jet znovu je dobré vyplnit nezávaznou přihlášku a odevzdat na baru.Závazně se to potvrzuje pak až v lednu.Závěrečný večer s ohnostrojem a karnevalem pro děti a potom diskotékou byl výborný.Ve středu proběhla pro děti stezka odvahy.Každý večer se v jídelně promítala pohádka

 • Tak my jsme tam byli předloni, bylo to fajn.
  Ubytování takové obyčejnější, takové táborové, ale nevadilo nám to.
  Byli jsme v tom středisku Pod stepí.

 • Ježeček

  Vypadá to skvěle! Když spočtu, že naše rodina by to měla za 10 000 Kč (což je jedna osoba letecky s polopenzí Řecko), tak je to fakt výborná nabídka.
  Ale já jsem asi fakt divná. Já prostě nepotřebuju dovolenou. Mě tohle absolutně neláká. Zahradu s bazénkem máme doma, k tomu spousta kravinek, jako prolízací domeček, stan, skluzavka, trampolína… Zřejmě je to tím, že jsem zvyklá dělat na směny, takže nechodila jsem od pondělí do pátku do práce, ale střídavé směny, takže to možní budí ve mě dojem, že mám víc volna.
  Pro mě je dovolená poznávací zájezd. Pachtit se někde po památkách starověku, šlapat schody na Eiffelku, dva dny spočnout u moře a zase jet dál. Nebo po ČR výlety do zoo, hrady, skanzeny. Byla jsem na té „ležící“ dovolené a nic mi to neříkalo.
  Nevím, jak to bude s dětmi. Teď jsou malé a nepotřebují dovolenou a až budou větší, tak nevím, jak to budeme řešit 🙂
  Jak říkám, asi jsem divná 😀 *

 • Petra Vymětalová

  🙂 Jen jsem článek potřebovala trošku pošoupnout nahoru, což nešlo udělat jinak než změnou data publikace. Leda bych ho nechala viset nahoře na hlavní straně na nějakou dobu, ale tam je momentálně obsazeno 🙂

 • Anonymní

  Že by byl aktualizován??? 🙂

 • Lien

  taky trochu nechápu, článek z 13.6. a komentáře i z dubna ???

 • Jarmuschka

  Jéje, ale to jsi, Petro, zveřejňovala už dřív, ne?
  😯
  Nebo mám mega déja vu!?

 • Anonymní

  9 let je 9 let. A tolikrát jsme tam v létě byli. Letos završíme desítku. Co víc k tomu dodávat? 🙂

 • Už tam někdo z Vás byl? Jak se Vám tam líbilo?

 • ludlinka

  vypadá to opravdu skvěle, a jelikož nemám ještě vůbec rozmyšleno kam s dětma pojedeme, tak možná vyzkouším, vůbec se mi nechce nic vyhledávat a pak zjišťovat jestli je vůbec pravda to, co tam uvádí

 • bamiska

  tak jsem si to prohlídla a moc se mi to líbí, cenově opravdu moc hezké až překvapivé…letos také už máme zamluvenou dovolenou, ale tohle si někam poznačím, protože se mi to opravdu velmi líbí…tak hlavně čekám kdo se tam vypraví aby napsal jak se mu to tam líbilo

 • Petra Vymětalová

  Lussy, i když mám pocit, že oba penziony jsou na rodinnou dovolenou jako stvořené (my zvažujeme příští rok), tak speciálně tobě bych přála, abys jejich speciálních služeb nemusela využít. Držím všechny palce, doufám, že brzo bude od tebe krásná růžová zpráva v Tam-tamu, že „bezlepku“ řešit nemusíte.

  semelko, díky za komentář. Chápu, že studenti asi ani ty dětské skluzavky a další vybavení nepotřebují 🙂 Jestli se rozhodnete „pro“, určitě dej vědět 😉

 • semelka

  Oblast okolo Mohelna znám, protože se školou tam jezdí každý druhý rok na exkurzi do JE Dukovany (já už ne, když jsem na RD). Je tam opravdu krásně, hned u Mohelna je nádherná procházka hadcovou stepí, v Kramolíně je rozhledna Babylon (otevřená dle domluvy – pán byl vždy ochoten naší výpravě otevřít) a informační centrum v Dukovanech je také zážitek dokonce i pro studenty, kteří to vše mají mít v malíčku, mají ho pěkně udělané (třeba rukou si můžete rozsvítit zářivku). Konkrétně tyhle rekreační střediska neznáme – našim studentům vždy stačilo jiné, mnohem méně luxusně vybavené. Ale podle fotek a stránek vypadá velmi dobře a vážně uvažujeme o zařazení do našeho dovolenkového programu – když ne letos tak příští rok. Takže děkuji za tip a doufám, že ostatní blízkost JE neodradí – vážně není čeho se bát 😉

 • Lussy

  Petro, opravdu nic není náhoda!
  Včera jsme s manželem řešili, pokud bude mít malý celiakii, že nevíme jak to vyřešit s dovolenou. Já prostě na dovolené odmítám vařit a bavili jsme se o tom, jestli se vůbec dá někde sehnat dovolená, kde by i speciálně vařili.
  Sice máme už letní dovolenou zamluvenou, ale kdyby se náhodou celiakie potvrdila, tak myslím, že není co řešit 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist