Olomouc

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Na co vás pozvat do Olomouce? No je toho víc, ale pro děti je nejlepší zoo na Svatém Kopečku, kdo přijede autem, toho navedou ukazatele, kdo přijede vlakem, tak toho dopraví pod zoo autobus č. 11 nebo 111. Staví pod zoo a do mírného kopečku je to už jen pár kroků. My obvykle volíme vlak, protože s tím není problém se zaparkováním, když je plné parkoviště.

Zoo je pěkné a zalesněné, nyní má i safari, kterým vás proveze vláček. Největší lákadlo jsou žirafy, tam vždy trávíme nejvíce času a další oblíbená zastávka jsou malé kozičky. Tam se musí vždy zastavit, Domča si vleze do ohrady jako jiné děti a mazlí se s nimi.

olomouc 5olomouc 7

Klokani mají průchozí výběh a Domča by nejraději za nimi vlezl až tam kam nemá. Mají zde ohromné lvi a žraloky. Cestou potkáme velké ohrady vlků, kterým raděj ruce do výběhu nestrkejte.
Po prohlídce zoo si můžete koupit v místním shopu nějaký upomínkový předmět nebo plyšáky pro děti. Také se můžete občerstvit a posilnit v restauraci v zoo či u zoo.
Vstupné do zoo je pro dospělé 110 Kč a pro děti od 3 let 70 Kč a dá se platit i platebními kartami.

olomouc 2olomouc 4olomouc 3

Pokud vám zbude čas, tak si ho můžete zkrátit prohlídkou muzea historických automobilů, motocyklů a techniky. V prostoru muzea naleznete také prodejnu upomínkových předmětů jako jsou pohlednice, plakáty, odznaky nebo turistické známky související s vystavenými exponáty. V současnosti uvidíte 160 exponátů – 100 automobilů,  30 motocyklů, přes 400 ks historických telefonů a přes 500 ks historických rádiových přijímačů a gramofonů z USA, Evropy a Československa.
Vstupné je základní vstupenka 149 Kč, zlevněná vstupenka: 95 Kč, rodinná vstupenka 290 Kč (2 dospělí + děti do 15ti let), fotografování 50 Kč.

Dokonce jsme měli povolené se vyfotit v jednom autíčku.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.
Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Anonymní

  Chystám se z vnoučatama 3+9let z Opavy vlakem.Snad se bude líbit.Jen musím vychytat spoje tam i zpět.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Ano,je to tam moc pěkné!

 • Jarmuschka

  Bamisko, pokud vím, tak v těch šest zavřou pokladnu, ale chodit byste tam snad ještě mohli…
  Já tam s holkama byla naposledy, než vybudovali to safari, ale holky už to asi viděly – myslím, že tam jely s přímětským táborem.
  Na medvěda máme docela štěstí, ale dikobraza jsem viděla já jako dítě. S holkama ještě ne…

 • Králíček4

  Bamisko,je to jako lesopark,je fakt,že medvèda jsme taky myslím nepotkali,ale žirafy to vynahradili

 • Peťka

  Do ZOO Olomouc se chystám už několik let. Všichni říkají, jak je krásná. No ale medvěda bych rozhodně vidět chtěla. 🙂

 • bamiska

  tak včera jsme pokořili i tuto ZOO , tím že jsme tam jeli tři hodiny cesty mě jako velké mínus přijde jejich otvírací doba, v době prázdnin zavírat v 6hodin je na mě moc brzy, rádi y jsme se procházeli i déle…ač jsme tam byli dlouho ale malý se chtěl vrátit ke kozám, protože jsme si jeden pytlíček schovávali na koně(u stánku psali krmení pro koně, lamy a kozy a koně jsme nikde neobjevili :()tak aby využil a už bylo šest….jinak prostředí moc krásné hezká procházka těmi stromy si to umím opravdu dobře představit s kočárky a korzovat tam často….ale zklamáním byla i nepřítomnost medvěda 😀

 • danasi

  V zoo Olomouc jsme byli naposledy před 2 roky. Letos by Denča ještě z toho moc neměla, ale příští rok to jistě napravíme.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist