Od techniky ke kostičkám

Rubrika: Cestování, Z našich cest

V Liberci najdeme několik muzeí, která jsou různého zaměření, snad si tedy každý návštěvník města vybere to své, co se mu líbí. My si vybrali jako první Technické muzeum, které určitě zaujme jak děti, tak tatínky i některé maminky. Dalším naším cílem bylo Muzeum Lega.

Začneme tedy u Technického muzea. Návštěvníci se mohou potěšit pohledem na několik překrásně zrestaurovaných předválečných vozů. A to i auto svatební, pro ženicha a nevěstu. Nenajdeme zde jen krásné a naleštěné veterány, ale aby bylo poznat jakou práci zde příznivci veteránů při jejich restaurování odvádějí, uvidíte i vozidlo v nálezovém stavu. Tedy tak, jak ho majitel objevil zapomenuté někde ve stodole.

DSCN4245

Samozřejmě zde uvidíte i dost motocyklů, které asi dobře znáte a na kterých jste vy nebo vaši rodiče možná v mládí jezdili. Je zde i pár motocyklu mladšího ročníku, třeba závodní speciály, malé skútry a i silné stroje.

DSCN4288 DSCN4252

Poučíte se ukázkou vývoje jízdních kol, tramvají i jiných kolejových vozidel. Například největší exponát je zde posunová lokomotiva, která sloužila ve svém prvním životě v povrchovém dole nedaleko německého města Zhořelec.

DSCN4271   DSCN4236

A na ploše před muzeem se můžete taky setkat se slavnou rolbou z filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku. Tedy aspoň nám to při koupi vstupenek pán tvrdil.

DSCN4237

Technické muzeum najdete na trase tramvaje směrem k zoo. Otevřeno je denně mimo pondělí od 10 do 17 h a cena vstupného pro dospělého je 100 Kč, pro děti od 120 cm výšky je 50 Kč a rodinné je za 200 Kč.

Další místo, které jsme navštívili bylo Muzeum Lega. Po jeho loňské návštěvě byl Domča zklamaný, jsou totiž odstraněny dotykové tablety, které pro něj byly lákadlem. Výstavu jako takovou měl prohlédnutou za chvilku a pak si tedy chvilku pohrál s legem, ale to ho moc nebavilo. Ale pro velké milovníky lega, kteří si rádi staví je to super místo. My maminky si chtěly dát kávu, kterou tam nabízí, ale zrovna prý neměli, nebo že by se obsluze jen nechtělo?

IMG_20160808_154003 IMG_20160808_153004

Muzeum najdete v Nákupní galerii Plaza a uvidíte zde více než 1000 originálních modelů z lega. Největší raritou je model liberecké radnice, ten je poskládán ze 100.000 kostiček a jeho stavba trvala 6 měsíců.

Vstupné je pro dospělé za 120 Kč, pro děti za 80 Kč a pro děti do 120 cm je to za 50 Kč, rodinné vstupné je za 320 Kč.

 

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist