Na dovolenou s dětmi nezapomeňte zabalit cestovní lékárničku

Rubrika: Cestování, Tipy pro zdraví

Pokud vyrážíte na dovolenou s dětmi, především s těmi nejmenšími, je třeba nejen vybrat vhodnou destinaci, dobře naplánovat termín ale dostatečnou pozornost věnovat též vybavení cestovní lékárničky. Nevolnost, teplota, nachlazení, zánět, zánět spojivek, horních cest dýchacích, ušní obtíže, průjem a další zdravotní problémy u dětí nastupují zpravidla velmi rychle a mohou znepříjemnit dovolenou celé rodině.

Možná si řeknete, že je to zbytečné, že lékárnu najdete v každém menším městě. Přesto správně zabalenou cestovní lékárničku zajisté oceníte na tuzemské i zahraniční dovolené, zvlášť když vaší ratolesti v noci vyskočí teplota, nebo si při výletě odře koleno. O tom, že si nemoci a úrazy obvykle neberou dovolenou zároveň s vámi, není třeba polemizovat.

Čeští cestovatelé vybavení lékárničky spíše podceňují a řeší problémy až ve chvíli, kdy nastanou,“ říká laborant Roman Dajč z lékárny v Hradci Králové a dodává: „Je dobré si před cestou rozmyslet, jaké možné zdravotní problémy či komplikace v dané zemi hrozí. Zdravotní situaci člověka lze těžko předvídat, a tak je lepší být vybaven na nenadálé situace.“ Pochopitelně záleží na charakteru dovolené a typu aktivit, které budete provozovat. Avšak i při zdánlivě pohodové dovolené mohou nastat zdravotní potíže vyvolané stresem z cesty, nového prostředí nebo odlišné stravy. A tak se výlet za přímořskou relaxací může rychle změnit v problematické hledání ambulance v cizí zemi. Je jisté, že v tuzemsku a v podstatě i na mnoha místech v zahraničí dnes již není problém zakoupit potřebné léky. Je však třeba vzít v úvahu, že léčiva mohou mít v různých zemích různé názvy a obaly. Komplikací může být i jazyková bariéra v okamžiku, kdy musíte být schopni vysvětlit, co přesně potřebujete.

Jaké léky s sebou na cesty s dětmi?

Vozíte s sebou na dovolenou lékárničku? A máte sestavený přesný seznam toho, co do ní patří a bez čeho byste rozhodně neodjeli? Nebo s sebou léky sice vozíte, ale vždy na poslední chvíli přemýšlíte, co by se tak asi hodilo? Optimální lékárnička je pro každého trochu jiná. Kdybyste poslechli všechny dobře míněné rady, jaké léky si vzít na dovolenou, neodjedete s malou krabičkou, ale s kufrem plným léků a zdravotních pomůcek. Při cestování s dětmi by v cestovní lékárničce každopádně neměly chybět tyto přípravky:

 • Léky proti horečce, které obvykle také tiší bolest a působí protizánětlivě
 • Kapky nebo sirup proti kašli
 • Kapky nebo sprej proti rýmě
 • Kapky do očí, které aplikujeme při jejich zarudnutí
 • Krém nebo mast na opruzeniny
 • Tekutý pudr nebo gel na poštípání hmyzem nebo spáleniny
 • Přípravky pro léčbu průjmu
 • Přípravky pro ošetření drobných oděrek, škrábanců a podvrknutých končetin

 

Ušetřete si čas nákupem přes internet

Je jasné, že před dovolenou má každý práce a starostí až nad hlavu. Cestovatelé, kteří neponechávají nic náhodě a chtějí se dobře připravit na svou dovolenou, jistě ocení zbrusu nový internetový nástroj Lékárnička na cesty, který byl vyvinut odborníky z lékáren Dr. Max ke snadné přípravě cestovní lékárničky.

Jak funguje internetový nástroj Lékárnička na cesty?

Do vstupního dotazníku, který najdete na adrese www.lekarnickanacesty.cz, zadáte specifikaci cestovatelů (počet dospělých a dětí vč. jejich věku), destinaci a charakteristiku plánovaných aktivit. U aktivní dovolené vyberete typ sportu, tj. zda se plánujete věnovat cyklistice, lyžování, turistice, potápění atd.  Po důkladném vyplnění dotazníku se zobrazí produkty, které odborníci doporučují vzít si s sebou na dovolenou. Zákazník si vybere produkty, které ještě nemá jako součást své cestovní lékárničky a může si je rovnou objednat.  Z nabídnutého seznamu lékáren Dr. Max si vybere tu nejbližší a tam bude mít objednávku do dvou pracovních dnů připravenou k vyzvednutí. Vyškolený personál lékárny mu zároveň na místě poradí s výběrem vhodného opalovacího přípravku.

Cílem nástroje Lékárnička na cesty je usnadnit cestovatelům přípravu cestovní lékárničky, protože vybavit se správně do konkrétní destinace a nezapomenout na nic podstatného je celkem obtížné. Propojení správně sestavené cestovní lékárničky s objednávkovým systémem dosud nemá v České republice konkurenci a cestovatelům šetří čas, kterého před dovolenou nikdy není nazbyt.

 

Více informací na www.lekarnickanacesty.cz

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Anonymní

  Dobrý den, já tento článek fakt uvítala, nechápu jak může někdo říct, že moc lékárničku na dovolenou neřeší, jak jsem se dočetla na jednom portálu. Příjde mi to naprosto nezodpovědné. Jen když cestujeme po čr tak máme lékárničku vždycky sebou. Navíc teď když vyrážíme do itálie, kde si nejsem jistá, že bych v lékárně dokázala vysvětlit co potřebuji, to řeším ještě o to víc. Na doporučení kamarádky, která mi dala krásný seznam jmenovitě s léky které máme mít si rozhodně přibalím i ušní kapky, oční kapky a raky nám nasadím ten Biopron, co jseou nějaké probiotika,aby se nám prý vyhla běhavka nebo podobné střevní potíže, ale černé uhlí a smectu si beru taky… Doufám, že jí nebudeme potřebovat,ale náhoda je blbec…

 • Anonymní

  Já musím říct, že lékárnička je něco, co bych nikdy nepodcenila a nikdy bych si nekoupila takovou tu cestovní lékárničku už s obsahem, jelikož větší část naší lékárničky, kterou s sebou vozíme na dovolenou, neobsahuje obvazy a podobně, ale hlavně léky jako ibalgin, něco na krk, teploměr, fenistil, panthenol, rehydratační roztoky na úpal nebo úžeh, urologický čaj, biopron forte probiotika na průjem a nějaké vaginální kapsle pro mě, protože často mívám takhle v období koupání problémy s mykózami.

 • Anonymní

  Letos jsme kupovali novou a plně vystačila. Jen jsme přidali brufen.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Na každou dovolenou lékárničku bereme.

 • bamiska

  berem pravidelně na dovolenou předem si spisuju co potřebuju a na co nezapomenout 😀

 • Lékárničku beru sebou i když jedeme na výlet a ve větším jí pak chystám na dovolenou 🙂

 • Kyller

  Taky vždy bereme jakousi lékárničku, zaměřenou teda hlavně na děti, ale většinou stejně zjistíme, že nějaká věc nám tam zrovna chybí. 🙁

 • Jarmuschka

  Já jsem „od mala“ zvyklá v podstatě na každou cestu mimo domov brát lékárničku v nějaké podobě.
  No a třeba spolužákům na kolejích to přišlo „úsměvné“ a jak byli kolikrát rádi, když jsem mohla poskytnout „první pomoc“.
  Coby rodič obsah zaměřuji hlavně na děti.

 • mura

  Lékarničku na cesty vždy bereme,člověk nikdy neví co se přihodí…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist