Legoland: úchvatný svět stvořený z kostiček lega

Rubrika: Cestování

Také jste si jako malí přáli, aby hračky, s kterými si hrajete, byly opravdové? Legoland vašim dětem toto přání splní. Svět, ve kterém kámen a cihlu nahradila plastová kostička lega, vás vtáhne do kouzelného světa, kde mezi fantazií a realitou neexistuje žádný rozdíl.

Legáčci se narodili v Dánsku

Na světě stojí celkem 4 parky, které spojuje téma legendární stavebnice lego. Mimo evropské státy – Německo, Anglii a Dánsko – najdeme jeden za oceánem v Kalifornii. První vznikl už v roce 1968 v dánském Billungu, nedaleko první továrny na lego. A od doby svého založení v něm radost a splněné sny našlo už 50 milionů spokojených návštěvníků.

A ani zdaleka to všechno nebyly děti. Že si s legem vyhrají i dospělí, to je jasné i z nabídky stavebnic, kterou najdeme na pultech obchodů – s řadami Technic nebo Architecture se dospěláci zabaví možná ještě lépe než malí špunti.

Fontána di Trevi
Fontána di Trevi

Ale zpět do parku. Každý z nich nabízí širokou nabídku zábavy a služeb. Vedle restaurací, obchodů s legem, koncertů, kouzelnických a jiných vystoupení třeba také ubytování v hotelu nebo prázdninové vesničce. Je libo strávit noc v chatce z Divokého západu, pirátské kajutě nebo indiánském teepee? Není problém.

Svět zmenšený v měřítku 1:20

Hlavním lákadlem Legolandů jsou ale až pouťové atrakce a stavby z lega. Obojího tu najdete víc než dost. Na více než 50 atrakcích – horských drahách, lodích proplouvajících vodními koryty, ruských kolech a dalších kolotočích – se vyřádí úplně každý. A staveb, těch je tu taky požehnaně.

V každém parku najdete Lego Miniland, kde na vás čeká výběr toho nejlepšího ze světové architektury, vše zbudované v měřítku 1:20. Za všechny jmenujme německý Legoland, kde stojí i jedna z největších staveb z lega vůbec – fotbalová Alianz Aréna spotřebovala milion kostiček.

Lego Mindstorms vaše dítka zábavnou formou načerpají nové vědomosti.

Duplo Gardens skýtají zábavu pro ty úplně nejmenší.

A v autoparku si vyzkouší řízení všemožných vozidel, hasičskou akademii, ale i kormidlování lodičky. Ti nejmenší si odsud odnesou svůj první „řidičský“ průkaz.

Lego je zkrátka klasika. Stavebnice, s kterou si hrály generace minulé – a budou snad i ty budoucí.

Indiánský náčelník Sedící býk
Indiánský náčelník Sedící býk

Napsal/a: KostičkyLega.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist