Zoo Bratislava

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Náš první výlet jsme se rozhodli směřovat za hranice k našim sousedům. Tentokrát se jednalo o Slovensko. Rozhodli jsme se navštívit zoo v Bratislavě.

To by nebylo ono, kdyby šlo vše tak, jak má. Den před odjezdem mi zapálilo, že vlastně jedeme za hranice a nemáme cestovní pojištění. Takže jsem ho honem jela do pojišťovny zařídit a přes telefon jsme ho dělali i kamarádce, se kterou jsme jeli, a jejím dcerám.

Ráno to vypadalo, že nakonec nepojedeme. Domčovi nebylo dvakrát nejlépe, ale nakonec jsme vyrazili. Na benzínce u přejezdu jsme kupovali dálniční známku; mají již ty elektronické. Tam je dobré se obrnit trpělivostí ve frontě, a nebo si ji koupit před odjezdem přes internet.

DSCN2698 DSCN2685

Byli jsme v zoo Bratislava před čtyřmi lety, a tak jsem se sem rozhodli znovu vrátit a mohli jsme srovnávat. Domča byl spokojený, viděl docela z blízka i velkého medvěda. Bílý tygr je atrakcí málokteré zoo, snad je má u nás jen Liberec. Ale nevím, zda měl tygr hlad nebo zapůsobilo to horko co zrovna bylo, ale docela jsem ho zaujala já. Jeden byl venku a druhý uvnitř, kde jsme na něj koukali. Najednou se zvedl a začal nervozně přecházet a tu se zastavil kousek od skla a koukal mi nehnutě přímo do očí. No, opravdu to nebyl dobrý pocit. Raději jsme tygra nechali v klidu a rychle vycouvali.

20160625_153949 20160625_14330020160625_155428

Nejvíce času  jsme asi strávili v dinoparku, který je součástí zoo Bratislava.Vstup do druhohor najdete v zadní polovině zoo. Domča četl každou cedulku, už předem věděl, co je který dinosaurus zač. Několik dinosaurů jsme našli i nad hlavní cestou nahoře v lesíku.

DSCN2759 DSCN2751

Protože jsem mohla porovnávat dřívější i nynější návštěvu, tak se mi tam nelíbilo. Děti to nevnímaly, ale my dospělí jsme spokojení nebyli. Klece rezavé, výběhy zarostlé a i hodně prázdné. No, během těch čtyř let, nejen že nic nešlo kupředu, ale naopak to zchátralo. WC by taky mohlo být na více místech, třeba u vchodu žádné nebylo, a tak děti musely vydržet až k prvnímu za tygry.

Co zase musím pochválit, je množství občerstvení, což se v tom horku hodilo. Cestou potkáte i shop s upomínkovými předměty. Najdete zde i trička, hračky a plyšáky. Vybrali jsme si pohledy,vizitku a magnetku na památku, Domča si samozřejmě odvážel dinosaura. Cestou narazíte i na dětské hřiště, takže děti se mají kde vyřádit.

DSCN2732 DSCN2745

Pokud se budete chtít do zoo vypravit, tak si nezapomeňte vzít sebou eura.  Nemají povolený vstup se psy, takže své miláčky nechte raději doma.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist