Chraňte své zdraví i na dovolené!

Rubrika: Cestování, Tipy pro zdraví, Úrazy a první pomoc

Také už máte dovolenou na dohled? Než si však budete užívat letní dovolené, je nutné se zamyslet nad tím, co vše připravit a zabalit k ochraně zdraví vaší rodiny.

Příprava může mnohdy zabrat i několik měsíců před samotnou dovolenou. Zvláště, cestujete-li do exotických zemí. Pro naše zdraví jsou exotické země mnohdy rizikové a musíme se vybavit léky, ochrannými pomůckami a také očkováním.  A jaké očkování zvolit do vaší cílové destinace? Tuto odpověď musíte svěřit do rukou odborníků na cestovní medicínu. V každém krajském městě existuje Očkovací centrum, kde s vámi zkonzultují vše potřebné pro vaši cestu do exotiky.

Vraťme se však ke klasické dovolené u moře v jižní Evropě, na horách nebov kempu v Čechách. Mezi důležitou výbavu na každou cestu patří lékárnička. V dnešní době existují již cestovní lékárničky, které obsahují základní obvazy, náplasti, nůžky, apod. Takový typ lékárničky, dezinfekční ubrousky a jiné cestovní potřeby můžete najít v internetovém obchodě s příznačným názvem Cestovnípotřeby.cz. Na těchto stránkách je také k dispozici seznam léků na cestu pro rodinu s dětmi, kterými je dobré cestovní lékárničku doplnit. Na dovolené totiž mohou přijít různé zdravotní komplikace v podobě průjmu, bolesti v krku, zvracení, apod., a na ně bychom měli být připraveni. Kromě léků si samozřejmě nezapomeňte přibalit i opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, pro malé děti i nějaké oblečení zabraňující spálení kůže. Při přípravě nezapomeňte včas zařídit cestovní pojištění.

A ještě pár rad na samotnou péči o zdraví v průběhu dovolené:

  • Důkladně dodržujte základní hygienická pravidla jako je mytí rukou po použití toalety a před jídlem, nepijte vodu ze studní, z pump, z potoka, nepijte tekutiny s ledem.
  • Nepřepínejte své síly – třetí den pobytu zvolte raději odpočinkový.
  • Pravidelně doplňujte tekutiny.
  • Chraňte se před sluncem. Zvláště děti by měly mít stále pokrývku hlavy a opalovací krém. Nechoďte na slunce mezi 11. a 15. hodinou.
  • Noste ochranné pomůcky (helmy na kolo, chrániče,…).
  • Nedotýkejte se podezřele krotkých zvířat.

Uvědomíte-li si tato pravidla včas, předejdete možným komplikacím a užijete si dovolenou v klidu a v pohodě dle vašich představ.

Napsal/a: Mgr. Marcela Fujanová

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist