Zoo a Dinopark Vyškov

Rubrika: Akce pro děti

Není to tak dlouho, co jsem sem psala o naší zkušeností s návštěvou v ZOO Lešné. Tenkrát jsem moc nadšená nebyla….

Není to tak dlouho, co jsem sem psala o naší zkušeností s návštěvou v ZOO Lešné. Tenkrát jsem moc nadšená nebyla.
Tentokrát vám chci napsat něco o Zoo ve Vyškově.
Tato ZOO nepatří zrovna k největším, vzdyť donedávna ji každý říkal jen Zookoutek…
Za posledních pár let se ale trošku už rozrostla. Nepotkáte v ní sice slony, žirafy nebo tygry, ale mají tu perefektní BABIČČIN DVOREČEK. Děti si zde mohou pohrát s ovečkami a kozami. Pro mnoho dětí je to určitě jedinečný zážitek. Taky zde mají farmu morčátek.
Začátkem léta zde byl otevřen i Dinopark. Ten se nachází mimo areál a přiveze vás k němu autobus, který jezdí každých 20 min. ze ZOO. Původně jezdil Dinovláček, ale z bezpečnostních důvodů byl vymněněn za autobus. Škoda, zážitek z výletu by byl ještě větší.
Dinopark se nachází v lesíku. Je zde několik maket různých prehistorických zvířat ve skutečné velikosti. Některé se hýbou, některé vydávají zvuky. Je tu i malé 3D-kino a pískoviště, kde si děti můžou vyhrabat svoji kostru dinosaura. Po prohlidce vás autobus odveze zpět do ZOO.
Jedna vstupenka platí do ZOO i do Dinoparku.

Napsal/a: alice

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (24 vyjádření)

 • My Vyškov absolvovali 15.7. – v rámci dovolené….. Měli jsme štěstí, fronta na Dinovláček nebyla veliká(cca 15 min), počasí nám přálo a cestu zpátky jsme absolvovali autobusem…. Kluci byli nadšení, návštěva Dinoparku patří určitě k nejsilnějším zážitkům z dovolené….Užili si to a u každého „modelu“ okamžitě vykřikovali jméno dinosaura, vůbec nevím, jak si to mohou všechno pamatovat….
  My zase ale nedáme dopustit na naši ZOO ve Dvoře Králové nad Labem….

 • Anonymní

  omluva za preklep mesta VYSKOV:-))jeste me napadlo-pokud nase babi chtela jiti s malou jen do ZOO,stejne vyplazla plne vstupne jako do DInoparku:-(((?!!!!!

 • Anonymní

  Ve vyskoveve jsem se na rodila a zila tam 30l..Dinopark je jen pro silne natury,co jim nevadi desne fronty na listky a dalsi hodiny na bus do Dinoparku!Mrzelo nas to,meli jsme ho kousek od baraku..ale stracene odpoledne a nic moc–My milujem Zoo Zlin,vsem vrele doporucuju:-))

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Tak hlásím aktuálně, že máme ten výlet za sebou.
  Když jsme dojeli na parkoviště, byla fronta u pokladny šílená. Ale na parkovišti nebylo místo, tak jsme jeli parkovat kousek dál a mezitím fronta skoro zmizela.
  Na Dinovláček (Dinoexpres) čekalo taky hafo lidí, ale než jsme si prošli Zoopark, tak se to taky dalo. Tam i zpět jsme jeli vláčkem a naopak jsme to uvítali – aspoň trochu to profukovalo v tom vedru.
  V Dinoparku se holky (3 a 3/4 roku) zpočátku trochu bály, ale nakonec si to moc užívaly. Ani v 3D kině nekřičely tak, jako někteří dospěláci (nechápu, čeho se tam tak někteří báli). Užíval si to i manža, a tomu se tam zpočátku ani nechtělo. Pravda, loni by to pro nás asi nebylo (strach holčiček), ale letos paráda. A vzhledem ke všemu, co jsme absolvovali, už se mi ani ta cena nezdá tak strašná.
  Holky cestou z Vyškova prohlašovaly, že „zítra jedem zas“, ale „ukecali“ jsme je, že počkáme pár let, než si to zopakujem (a v neděli pojedem radšido jeskyní…)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist