Zoo a Dinopark Vyškov

Rubrika: Akce pro děti

Není to tak dlouho, co jsem sem psala o naší zkušeností s návštěvou v ZOO Lešné. Tenkrát jsem moc nadšená nebyla….

Není to tak dlouho, co jsem sem psala o naší zkušeností s návštěvou v ZOO Lešné. Tenkrát jsem moc nadšená nebyla.
Tentokrát vám chci napsat něco o Zoo ve Vyškově.
Tato ZOO nepatří zrovna k největším, vzdyť donedávna ji každý říkal jen Zookoutek…
Za posledních pár let se ale trošku už rozrostla. Nepotkáte v ní sice slony, žirafy nebo tygry, ale mají tu perefektní BABIČČIN DVOREČEK. Děti si zde mohou pohrát s ovečkami a kozami. Pro mnoho dětí je to určitě jedinečný zážitek. Taky zde mají farmu morčátek.
Začátkem léta zde byl otevřen i Dinopark. Ten se nachází mimo areál a přiveze vás k němu autobus, který jezdí každých 20 min. ze ZOO. Původně jezdil Dinovláček, ale z bezpečnostních důvodů byl vymněněn za autobus. Škoda, zážitek z výletu by byl ještě větší.
Dinopark se nachází v lesíku. Je zde několik maket různých prehistorických zvířat ve skutečné velikosti. Některé se hýbou, některé vydávají zvuky. Je tu i malé 3D-kino a pískoviště, kde si děti můžou vyhrabat svoji kostru dinosaura. Po prohlidce vás autobus odveze zpět do ZOO.
Jedna vstupenka platí do ZOO i do Dinoparku.

Napsal/a: alice

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (24 vyjádření)

 • Lešná je jedna z nejlepších a nejhezčích zoologických zahrad. Dinopark sice není špatný, ale stačí tam jet jednou.Jeli jsme autobusem a jsem za to ráda, protože absolvovat tuto trasu vláčkem bych nechtěla.Autobus je bezpečnější,zvláště po té trase kterou jede.Kdyby byla na vláček jiná bezpečnější cesta, určitě by to bylo super.

 • Anonymní

  Jo tak mi sme tam byli v nedělu a taky se nám tam líbilo akorát hodně lidí ve frontě na vláček a pak sme jeli stejně autobusem,ale naspátek sme čekali schválně na vláček aby sme se aspon jednou svezli.Lidi jsou dost bezohlední a stále spěchají,děti jsou stoho unavení ale stálo to za to,doporučuji všem.

 • Pavlinkav

  Ve Vyškově jsme teda ještě nebyli, ale minulý týden jsme byli v Plzni v Zoo. No, nic extra, my co jsme zvyklí na zdejší zoo, jsme konstatovali, že Lešná je prostě Lešná…

  Na Dinopark je naše princezna ještě malá, takže jsme raděj ani nekupovali lístky – to je výhoda v Plzni, lze koupit jen zoo nebo zoo+dino.

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Dneska (teda vlastně včera) jsme to nestihli, chystáme se dnes.
  Plzeň máme bohužel poněkud z ruky.
  Tak uvidíme -naše holčičky po tom táááák touží…

 • Anonymní

  Vyškov-byli jsme tam 31.7.2008 a HRŮZA !!! jen šílenec mohl vymyslet , že se jezdí z toho minizoo autobusem do Dinoparku (SAMI AUTEM TAM NEDOJEDETE-PRÝ NA TO NEJSOU PŘIPRAVENÝ). My jsme stáli 1hodinu v 30°C frontu ca 400 lidí , a když se rozbil jeden z autobusů (a před náma bylo ješte tak 100 lidí) tak jme to jako mnoho jiných ldí vzdali (LIDI SI MUSELI UŽÍT, PROTOŽE SE TAKÉ POCHOPITELNĚ ČEKÁ FRONTA NA TRANSPORT ZPĚT). Takže ca350,- za minizoo je dost. Nic horšího jsem nezažil, JEĎTE RADĚJI DO PLZNĚ-TAM JE TO FAJN A JE TAM I PĚKNÉ ZOO. OLDA

 • Anonymní

  chystame se tam s detmi a pritelem nevite nekdo o levnem ubytovani v okoli chceme si to vse hezky v klidu uzit bez spechu ze nam ujede vlak :Predem vam moc dekuji

 • alice

  byli jsme tam včera.šli jsme až kolem 15 hodiny, tak se to dalo. dokonce jsme nečekali ani ve frontě. ale možná to bylo i tím počasím. nebylo nic, moc.
  minule jsme se nedostali s naším „tankem“ (kočár pro dvojčata) do dinovláčku. čekali jsme tam jako první, ale lidi byli děsně bezohlední a místa pro kočáry okažitě zasedli (i když oni kočár neměli…) a hádat se tam s někým, tak to se mi teda vůbec nechtělo :-)) Včera jsme na vláčku jeli asi jen 3 rodinky. jinak byl úplně prázdnej. je fakt, že to byl asi poslední nebo předposlední vláček, který ten den jel. Ani v dinoparku už nebylo tolik lidí. Takže je mi jasný, že do Zooparku už budeme chodit hlavně až odpoledne…
  všem pěkný výlet!!!

 • Anonymní

  Mě se v zoo i v dinoparku ve Vyškově moc líbilo až na tu frontu, kterou jsme čekali, abychom si koupili lístky a prošli turniketem. čekali jsme asi 1 hodinu.

 • alice

  škoda, že je to od nás až tak neskutečně daleko :-(( . Tam by se dětem určitě moc líbilo…

 • Holky, doporučuji také ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Je maličká, ale moc milá a dětičky tady mají možnost poznat zvířátka, která žijí ve volné přírodě v našich zeměpisných podmínkách. k vidění jsou medvědi, vlci, rys, daněk, muflon, srnky, liška, jezevec, vydra, ryby a ptactvo. kromě toho ale také třeba kočkodani, exotické ptactvo…. K dispozici mají děti i prima dětské hřiště. V areálu je také restaurace(ale tu jsme nenavštívili, tak nevím…). je to takový pěkný výlet na jeden půlden-lze ideálně skloubit s návštěvou pohádkového zámku. My to tak minulý týden v rámci dovolené udělali a děti hýkaly nadšením…..
  V ZOO ve Dvoře jsme skoro každý měsíc, kluci to tam mají moc rádi, máme pernamentky a je to za humny.

 • Jovanka

  Alice, naprosto Tě chápu. Zvedat dvě robátka a pak poslouchat jejich křik, protože samozřejmě do kočárku zpět nechtějí, to není jen tak 🙂
  Jinak nám se líbí i v Lešné, ve Dvoře Králové i v Ostravě, teď jsme se byli podívat i v Jihlavě, tam je ZOO malá, ale milá. Všude se dá najít něco hezkého a lze něco vytknout.

 • alice

  Souhlasím s tebou Darillo, ale když nevím, jak to v té Lešné vypadá, nemůžu prostě předpokládat, že jsou tam ty živé ploty. samozřejmě jsme děti několikrát z kočáru nadzvedli a zvířátka jím ukázali, ale pak to jejich vracení zpět. to se málokdy obešlo bez vztekání. A posilovna to byla taky pořádná, jsou sice drobci, ale i tak to dalo zabrat. a jít po svých, to ještě prostě neuměli.jsou totiž narození hodně předčasně, a tak nám prostě vše trva o něco dýl, než jiným dětem…. a navíc ještě vše dvakrát … :-))
  Darillo, neber to prosím, jako nějakou zlou reakci na tvoji odpověď, já to jen chtěla vyjasnit.

 • Taky si myslím, že je Zoo a Dinopark Vyškov moc pěkný. V ZOO Lešná jsem nebyla, ale myslím, že ty vysoké živé ploty by mi asi nevadily. Párkrát bych je zvedla nahoru a pak bych je zavedla na hřiště. Myslím, že každý, kdo má děti, by měl pamatovat na to, že má děti a cestování tomu přizpůsobit !!!

 • Anonymní

  ahojda,včera otevírali Dinopark ve Vyškově, takže náš mladej tam nemohl chybet. Všechno super, oproti loňsku obnovili Dinoexpres, což je pro děti další zážitek. Přibili asi 4 nová zvířátka, nový záživný, pro děti pochopytelný film v 3D kině, což taky chvála. Vlastně samá chvála – až na to občerstvení 🙁 hrůza – konkrétně jídlo. Pokud se spokojíte s parkem v rohlíku, tak fajn, na tom není co pokazit, ale třeba langoš – doba čekání 20 minut – stav:nechutná studená placka, klobása – čekání 15 minut – stav : studená, pečivo nula, atd., atd. Pití, káva, cukrovinky – bez výhrad, ale DINOGRILL nebrat.
  Jinak ZOO Lešná fajne, celej den co dělat, Plzeň taky super, Olomouc – zastihl nás déť, takže jen superrychlá prohlídka vláčkem a hurá domů, Jihlav fajne, Hodonín roztomilá procházka na dopoledne. Zpestřením je i Kroměříž a její podzámecká zahrada, příjemná procházka, pár výběhů se zířátky, lodičky na plavbu po řece, vstup free, atd, atd ……………..

 • co se týče mě,mám 6letou dcerku,líbí se nám moc v zoo Olomouc a do Vyškova by dcerka jezdila,kdyby mohla,každý týden(jezdíme tam od jejích 3let).Je to taková menší zoo,takže nemáte ten pocit „rychle,rychle,at to všechno stihneme“a můžete v klidu pozorovat zvířátka.Ale třebe můj bratr má 3letého kluka a těm se líbilo i v Lešné.Záleží na tom co od prohlídky zoo očekáváte.ted jsme byli v olomoucké a taky moc hezké.Ta už je na celé odpoledne.

 • Anonymní

  Taky nechápu co se autorce na Lešné nelíbí, já jí taky považuji za jednu z nejhezčích zoo u nás. Bydlíme kousek, takže každý rok jsme tam aspoň dvakrát a ještě se mi neomrzela :o)) Krásně je taky v Olomouci na Kopečku. Ve Vyškově jsme ještě nebyli, ale plánujem to. Brno je fakt spíš túra, ale už se tam taky snaží obnovovat ty klece a udělat to tam hezčí:o))
  Janinka

 • alice

  Ta Lešná mě prostě zklamala. Byli jsme tam s našemi dvojčaty, které jsme měli v kočárku( chůze jim v té době ještě zrovna moc nešla).Výběhy se zvířátky byli sice hezké, ale přes ty vysoké živé ploty z nich naše děti moc neměli.Možná namítnete, že jsme je měli z kočárku vždy vytáhnout.Ale zkuste si xkrát za sebou tahat z kočárku 10kg.Je to sice makačka, ale nejhorší je je pak vrátit zpět. To se bez vztekání obejde málokdy.Taky mě zarazily ty zarostlé a zpustlé výběhy(Takové ty malé, starší, ne ty nové).
  Je fakt, že to tam byla pěkná procházka, ale to asi tak všechno.
  Možná až naše děti budou větší, tak to uvidím jinak..
  Jinak se nám ještě líbilo v Olomouci na Sv. kopečku.

 • Anonymní

  Ahoj Alice, musím s tebou jenom souhlasit a ZOO Vyškov můžu každému vřele doporučit. Byli jsme tam v srpnu a malý dodnes o tom básní.
  ZOO Lešná se nám ale taky moc líbila! Bea.

 • Anonymní

  Nám se taky v Lešné vždycky moc líbí ,třeba taková Brněnská Zoo to je rozcvička-buď do kopce nebo z kopce. To Lešná je oproti tomu skoro rovina. Ještě se mi celkem líbilo v Plzni.

 • Divím se, že se ti v Lešné nelíbilo, dokonce jsme to tady s maminkami probíraly a docela jsme se shodly, že patří mezi nejlepší v republice.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist