Vydejte se Zpátky do pohádky

Rubrika: Akce pro děti

zpatkydopohadkyLotrando a Zubejda, Ať přiletí čáp, královno!, Plaváček, Anděl Páně, Princové jsou na draka… na tyto a mnohé další oblíbené filmové a televizní pohádky si můžete nyní zavzpomínat na výstavě Zpátky do pohádky, na kterou vás chceme právě teď pozvat. Budete-li mít navíc štěstí v soutěži, můžete získat vstupenky zdarma.


Po krátké zimní přestávce připravil Letohrádek Mitrovských novou výstavu zaměřenou především na dětského návštěvníka a na všechny milovníky pohádkového žánru. Na tři měsíce se v působivých prostorech zmíněné památky prostřednictvím 60-ti kostýmů, rekvizit a kulis, zabydlí 15 známých českých pohádek z tvorby Československé a následně České televize.

Sedmero krkavcůHolčičky se mohou těšit na kostýmy princezen a princů, královen nebo králů, kluci například na loupežníka, čarodějnici, Krakonoše a mnohé další. „Při výběru pohádek jsme brali na zřetel nejen jejich oblíbenost u diváků (Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Sedmero krkavců, Zlatovláska ad.), ale také – povětšinou – hudební složku pohádek (Ať přiletí čáp, královno!, Plaváček, O princezně, která ráčkovala, Královna Koloběžka I. ad.), aby si děti mohly v rámci projekce připomenout nejenom dané herce a kostýmy, ale také zazpívat si známé písničky“, uvedl produkční výstavy Petr Lukas. Nejstarší kostýmy pochází ze 70. let 20. st. z pohádky Zlatovláska, nejnovější jsou pouhé 2 roky staré – z pohádky Kouzla králů.
Co se extravagance kostýmních návrhů týče nejvýraznější šaty, klobouky a turbany pochází z pohádek Plaváček (ve které si zahrála řada v 80. letech populárních zpěváků a zpěvaček) a Ať přiletí čáp, královno! Rukopis výtvarníka Stanislava Holého (Studio kamarád, Jů a Hele) nezapřou kostýmy z pohádky O chytrém Honzovi. K vidění jsou také „nebeské“ kostýmy Pána Boha, Panny Marie a andělů z pohádky Anděl Páně.

letohradekVýstava probíhá od 3. dubna do 30. června 2010 v Letohrádku Mitrovských v Brně, vždy od středy do neděle v 10.00-16.00 h., o vybraných sobotách je provoz mírně omezen v rámci probíhajících svatebních obřadů (podrobnosti jsou vždy uvedeny na webových stránkách Letohrádku – www.letohradekbrno.cz).

Od 11. do 24. května může 5 z vás vyhrát vstupenky na tuto výstavu v naší soutěži.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist