Vánoční tvoření s Anagramem

Rubrika: Akce pro děti

Již koncem září obchodní domy zazářily předlouhými světelnými řetězy či odlesky z vánočních baněk a začaly nabízet adventní kalendáře, čokoládové figurky Mikulášů a andělů… Není tudíž nejvyšší čas vyměnit podzimní výzdobu domácností za vánoční?

Možná máte pocit, že je na vánoční tvoření ještě příliš brzy. Jenže za chvíli bude potřeba dokoupit dárky, napéct hromadu cukroví, dokonale uklidit byt… Aneb ach ty nesmyslné předvánoční stresy a povinnosti. Proč tedy nezačít již teď, navíc poklidným tvořením? Později na to většině žen čas nezbude.

Nakladatelství Anagram pořádá během celého listopadu napříč Českou republikou výtvarné dílny. Zváni jsou úplně všichni, bez rozdílu věku. Vstup je samozřejmě zdarma.

Druhá listopadová výtvarná dílna se uskutečnila ve středu 9.11. v brněnském Knihkupectví Barvič a Novotný. Děti i dospělí si mohli zvolit, zda chtějí vyrábět nádhernou hvězdu z korálků nebo zda dají přednost postavičce z papíru. Na výběr byl sob, roztomilý čertík a samozřejmě anděl, který k Vánocům neodmyslitelně patří a který chybět prostě nemůže.

Přestože se na první pohled mohly některé dekorace zdát složité, nebylo to tak. Stačilo obkreslit šablony na barevné papíry, vystřihnout a slepit. A korálky byly zvoleny dostatečně veliké, aby se i malým dětským prstíčkům dobře navlékaly.

Postupy výroby trpělivě a pečlivě vysvětlovala šéfredaktorka nakladatelství Anagram Petra Langrová. Do tvoření se s nadšením pustili i rodiče. Snad úplně všichni nakonec odcházeli maximálně spokojení, s pocitem příjemně stráveného odpoledne, děti se zářícími očičky v rukách svíraly své výrobky a těšily se, jak si vyzdobí pokojíček.

Pokud chcete i vy navštívit tvůrčí dílny, máte možnost. Letos se uskuteční ještě šest dílen, ve kterých vám lektorky z Anagramu ukáží, jak vytvořit vánoční papírové ozdoby, andílky z květináčů a mnoho dalších krásných dekorací. Nepropásněte tuto příležitost, další dílny se letos již konat nebudou!

 • sobota 12. 11. 2011 od 14 hodin, Knihkupectví bux.cz, Avion Shopping Park, Skandinávská 2, Brno
 • pondělí 14. 11. 2011 od 16 hodin, Knihkupectví bux.cz, OC Forum,Soukenné náměstí 669 / 2a, Liberec
 • úterý 15. 11. 2011 od 16 hodin, Knihkupectví bux.cz, NC Plaza, Radčická 2, Plzeň
 • středa 16. 11. 2011 od 16 hodin, Knihkupectví bux.cz, OC Chomutovka, Dr. Farského 4732, Chomutov
 • sobota 26. 11. 2011 od 14 hodin, Knihcentrum OC Caffé, OC Olympia, Brno
 • pondělí 28. 11. 2011 od 16.00 hodin, Knihkupectví bux.cz, OC Novodovrská Plaza, Novodvorská 136, Praha 4

Inspiraci k vánočnímu tvoření můžete samozřejmě čerpat i z knih vydávaných v edici TOPP, sekce Zima a Vánoce. Na našich stránkách vás s některými knihami seznámíme formou tvořivých článků.

Krásné vánoční tvoření!

Napsal/a: Markéta

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Padmé

  Ahoj Markétko, díky za článek, je to pěkné – líbí se mi jak hvězdička z korálků, tak andělíčci :-).

  Nejdřív jsem měla pocit, že je na vánoční zdobení ještě brzy, ale je fakt, že asi není… pak budou jiné starosti a jiné povinnosti… takže díky za včasné info :-).

 • bamiska

  moc hezké….hned jsem zjištovala jestli není něde blízko nás a bohužel všechno je moc daleko, výrobky jsou hezoučké….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist