Rozvodové spory a děti

Rubrika: Akce pro děti

Český helsinský výbor realizuje od počátku dubna tohoto roku projekt Syndrom odcizeného rodiče, který reaguje na absenci služeb pro rodiče, kteří se ocitli ve svízelném a vyhroceném sporu o jejich děti. Program vychází z předpokladu, podle něhož dobrá porozvodová adaptace minimalizuje negativní dopady na psychosociální vývoj dítěte a také snižuje riziko ztráty kontaktu mezi dítětem a rodičem, do jehož péče nebylo dítě svěřeno.

Všechny aktivity projektu jsou realizovány s akcentem na čl.9 Úmluvy o právech dítěte, který zaručuje dítěti právo na kontakt se svými biologickými rodiči, není-li to v rozporu se zájmy dítěte. Zároveň při naší práci zohledňujeme skutečnost, že rozpad rodiny bolí všechny zúčastněné.

Český helsinský výbor nabízí
Bezplatné individuální konzultace pro rodiče, kteří po rozpadu partnerství či manželství řeší následnou péči a výchovu společných dětí.
Konzultace zahrnují: sociálně právní poradenství včetně pomoci při jednání se státními institucemi, psychologické konzultace ve vybraných případech, zprostředkování mimosoudního (neinvazivního) řešení situace pomocí mediace a úhradu prvního mediačního sezení (až 3 hodiny), monitorujeme nestrannost a profesionální přístup zainteresovaných státních institucí, vyžadují-li to okolnosti případu.
Cílem je zefektivnit řešení sporů ve věcech péče o dítě za pomoci sítě odborníků (sociální pracovník/ce, mediátor/ka, psycholog/žka), a prostřednictvím osvěty, vzdělávání předcházet poškozování práv dětí i rodičů a posilovat vzájemné rodinné vazby.

Osvětové besedy pro širokou veřejnost k problematice Syndromu odcizeného rodiče na téma: „Přestáváme být partnery, zůstáváme rodiči, aneb jak zůstat dobrým rodičem.“ za účasti dětské psycholožky, mediátorky a sociální pedagožky.
Obsahem besedy je seznámení s problematikou, s psychosociálními důsledky na zdravý vývoj dítěte, výměna zkušeností, alternace pomoci a možnosti poskytovaných služeb pro rodiče a jejich děti při rozpadu rodiny.
Cílem je především prevence tohoto fenoménu a dalších nežádoucích jevů spojených s rozvodovými spory o děti.

Besedy pořádáme v Praze a blízkém okolí, zejména v mateřských a rodičovských centrech, viz přiložený seznam, který je pravidelně aktualizován na našich webových stránkách. Besedu lze bezplatně uspořádat kdekoliv dle poptávky.

V případě zájmu o využití těchto služeb a aktivit kontaktujte:
Markéta Kovaříková, koordinátorka projektu
e-mail: marketa.kovarikova@helcom.cz; tel.: +420 220 515 188
Více informací naleznete na našich webových stránkách www.helcom.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist