Národní muzeum zve malé i velké cestovatele k exotickému zakončení prázdnin do Náprstkova muzea!

Rubrika: Akce pro děti

Národní muzeum – Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur připravuje na sobotu 1. září 2012 od 10.00 do 17.00 pro všechny malé cestovatele překvapení v podobě akce Aspoň na víkend staň se cestovatelem. Víte, jak se zdobili severoameričtí indiáni a jaké šperky vyrábějí dnes? Jak fungují zbraně domorodců bumerang nebo foukačka?

Přijďte se s námi poslední prázdninový víkend do Náprstkova muzea dozvědět něco nového, podělit o zážitky z prázdninových cest, poznat, jaké exotické kraje navštívili a probádali naši slavní cestovatelé, a odneste si domů nový netradiční vlastnoručně vyrobený suvenýr!

Víte, jak žili v nehostinných podmínkách Inuité, jak lovili a z čeho vyráběli pláštěnky? Jak se zdobili severoameričtí indiáni a co znamenají zářezy na jejich perech? Znáte tajuplné obřadní předměty obyvatel pralesů Jižní Ameriky? Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur zve na sobotu 1. září od 10. 00 do 17.00 všechny děti, rodiče i prarodiče na další z pravidelných akcí Národního muzea z cyklu Aspoň na víkend staň se cestovatelem, v jejímž průběhu se vypraví na dobrodružnou cestu po všech kontinentech přímo v centru Prahy. Přijďte nasát poslední prázdninový víkend atmosféru cestování a exotiky do Náprstkova muzea a zakončit tak netradičně letní prázdniny!

Na všechny zájemce čeká soutěž s holubem Emilem, při níž objeví zajímavé předměty v expozicích věnovaných mimoevropským kulturám a na výstavě Fetiš modernity. Na mapě světa najdou a označí místa, kde byli o prázdninách nebo kam by je lákalo cestovat. Při práci ve výtvarné dílně se přenesou do pocitu domorodce, který chce upravit starou věc k novému účelu nebo využijí k výrobě potřebného předmětu či ozdoby netradiční nový materiál.

Program Aspoň na víkend staň se cestovatelem:

10.00 – 17.00 Hra s netradičními suvenýry

Výtvarná dílna pro děti. Zjistěte, jak starý a nepoužívaný předmět může najít nové využití nebo jak lze tradiční předměty vyrábět z nových materiálů. Můžete si vyrobit rybičku z nepoužívaného CD, chobotnici z PET lahve, dalekohledy pro malé cestovatele z ruličky od toaletního papíru, náhrdelníky ze starých triček či stojánky do školy z plechovek.

10.00 – 17.00 Cestování s holubem Emilem

Pomozte holubovi Emilovi najít exotické suvenýry z celého světa! Prohledejte prostory výstavy Fetiš modernity plné eskymáckých a indiánských předmětů a poznejte, jak zajímavě se ve světě prolínají a ovlivňují tradiční a moderní kultury. Úspěšní cestovatelé obdrží malou odměnu.

10.00 – 11.30 a 14. 00 – 15.30 Výtvarná kouzla holandského umělce Otto Kouwena

Workshop pro děti inspirovaný tradičními africkými maskami, které mohou vidět v Náprstkově muzeu, i díly současných afrických umělců. Všechno je možné, když používáte svou fantazii – vyrobte si masky z materiálů, které už byly považované za nepotřebné. Workshop povede Otto Kouwen, holandský výtvarník žijící v Praze, o jehož tvorbě se můžete dozvědět víc na webových stránkách www.vytvarniste.com. Workshop proběhne v českém jazyce.

Celá akce je v ceně běžného vstupného – základní 80 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 130 Kč, děti do 6 let zdarma.

Více na www.nm.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist