Jak bylo v ZOO…

Rubrika: Akce pro děti

Protože se nenašel žádný jiný dobrovolník na článek, tak tedy píši já.
Sraz jsme měli v jedenáct hodin „někde“ u hlavního vchodu. Dorazila jsem asi ve třičtvrtě na jedenáct a zaparkovala nedaleko vchodu, ale dost stranou, abychom byli nepřehlédnutelní s naším avízovaným kočárkem…

A místo jsem pravděpodobně vybrala dobře – nedlouho na to si mě našla Káča s Prokopem, která přijela stejným autobusem, jako Arabart-Abrakadabra s Natálkou – smály se na sebe jako sluníčka. Říkaly, že si už v autobuse myslely, „že to jsi ty“, takže s hledáním problém nebyl.
Chvilku nato dorazila i Katie s Lucinkou a Honzíčkem a s tatínkem – taky šli skoro najisto.
Kukačka s Cyrískem v kočárku a Pavlínkou v šátku byla nepřehlédnutelná, tou dobou už asi platilo to samé i o naší skupince.

Čekali jsme ještě na Gábinu, která volala, že jsou v zácpě, tak že snad dorazí co nejdřív, a na Vandulu, ale ta mi říkala už dopředu, že se případně najdeme až v ZOO, protože netuší, jak to s tolika dětmi zorganizuje….
Nakonec se Gábina s manžou a Magdou a s Vandulou a jejím manžou, Maxíkem, Alicí a Štěpánkem ;o) potkali u severního vchodu, kam je vyhnali zaparkovat, protože dole bylo jaksi narváno….

Zbyšek dodržel slovo a hrdě se k našim dítkům hlásil – tady je s Tomíkem od Pomněnky

A tak po tom, co se moje věčně hladové dítko nakrmilo jogurtem – tímto ještě jednou děkuji všem za trpělivost – jsme v půl dvanácté vstupovali do ZOO s tím, že sraz s holkama máme u ledních medvědů.

Cestou jsme se dohadovali, jestli se poznáme v tom návalu – jak už psaly holky, lidí tam bylo tolik, že přes ně nebyla vidět zvířata ;o) – ale Arabart (snad jsem to nepopletla) si pamatovala Gábinu z fotky na netu, já zase Vandulu, takže jsme se nakonec našli.
Ku podivu nás všech se k nám cestou přidal i Zbyšek, který avizoval, že nepřijede – ale prý mu něco nevyšlo, tak posbíral „svoje“ 3 děti a vyrazil za námi do ZOO. Doteď nechápu, jak nás tam v těch davech našel, ale bylo to milé překvapení.

Tomík od Pomněnky, Maxík, Štěpán, Alice od Vanduly, Prokop od Káči, Natálka od Arabart, Kukačka s Pavlínkou v šátku a Cyrískem v kočárku, Honzík od Katie

Je fakt, že asi nejhodnější dítka byla ta nejmenší – Maxík, Natálka a Honzíček. Nejživější jednoznačně Prokop a Magdička, o starších Vanduliných dítkách se vyjádřit nemůžu, protože se kolem mě jen párkrát mihly. Fakt, Vandulo, hluboký obdiv, že jsi žádné dítko neztratila, potvrdilo se, že bez manži by to asi bylo fakt na nervy, i tak jsme měly všechny co dělat, abychom se aspoň pozdravily….
Lucinka je už velká slečna, takže se sice nosila na koníku, čímž skládám hold také jejím rodičům, kteří se střídali, ale jinak byla zlatá, až na to, že s námi fakt skoro nepromluvila… Cyrísek byl podle mě nastejno jako Tomík – seděl v kočárku a koukal, snad i spinkal??? Nevím… Každopádně se mu prý nejvíc líbila jezdící mašinka.

Od ledních medvědů jsme šli nahoru kolem klokanů, zeber (už víme, jak dělá zebra ;o)), velbloudů a koní na hřiště, kde se krmilo, přebalovalo, proběhlo. Štěpánek od Vanduly se projel mezitím vláčkem s taťkou.
Tam jsme se shodli, že už pomalu půjdeme k východu, procházkou, protože někdo měl domluvený odvoz, někdo unavené děti, někdo – jako třeba já – vzal dítku málo jídla a sám sotva stál na nohách po divoké noci ;o), nechali jsme tam ale Vandulu, protože tam byla šílená fronta na jídlo a větší děti už to tam nebavilo, tak jsme mysleli, že nás pak doběhne. Šli jsme směrem k Africkému domu kolem zubrů, vlků, tam už Kukačce volal manžel, že už je u ZOO, tak rychle utíkala za ním, aby nemusel parkovat. My jsme šli pomalu k východu, protože Vandula byla s dětma u hrochů, tak jsme se přes telefon rozloučili a navzájem se pozdravovali.

U východu jsem odpadla já a Arabart, Tomík mi vytuhl u toho Afrického domu, andílek, byl hotovej, Natálka spala snad pořád, kromě krmení na hřišti. Honzíček taky snad celou dobu spal, akorát ke konci jsem zaznamenala, že ho taťka nese.

Káča s Prokopem, Vandula předvádí Popo podložku, u ní je Štěpán a v kočárku Maxík, Kukačka s Pavlínkou a Cyrískem, Pomněnka s Tomáškem, Arabart s Natálkou

Shrnutí:
Všichni jste moc fajn, máte úžasné a jednoznačně nejkrásnější a nejhodnější děti, skvělé tatínky vašich dětí. Jsem moc ráda, že z mého zvědavého nápadu vzniklo takhle příjemné dopo-odpoledne, jen pro příště nesmím zapomenout víc jídla, musím se předtím pořádně vyspat a musíme vymyslet lepší místo, protože v těch davech byl fakt docela slušný výkon, že jsme se hned nepoztráceli a víceméně společně procházku dokončili.
Jo a taky moc díky Vandule za předváděčku Popo, jsou úžasnéééééé!!!!

Takže tolik k našemu srazíku, přidám ještě odkazy na autorské komentáře zúčastněných bezprostředně po té a na Káčinu super poetickou tvorbu o této události.

Všem se omlouvám za případné nepřesnosti, protože jsem byla faaaakt moooc unavená a nevyspalá, takže jsem asi nepochytila všechno, proto prosím, pokud jsem něco popletla nebo nenapsala vůbec, tak to doplňte ;o)

Mapa pražské ZOO
Pražský srazík I. – aneb přijďte taky do ZOO… popisy od ostatních zúčastněných jsou v komentářích ke článku
Káčina óda na ZOO ;o)

Další fotky

 • Chlapi 😉
 • Natálka
 • Maxík
 • Kukačka s dětmi
 • Honzík
 • Franta s Lucinkou
 • Prokop + Majda
 • Tomášek

  Pozn. Prokliknutím se fotografie v článku zobrazí zvětšené v novém okně prohlížeče.

  Napsal/a: Pomněnka

 • Toto taky stojí za přečtení!

  Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

  Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

  Čtu dál →
  Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

  Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

  Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

  Čtu dál →

  Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

  Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

  Čtu dál →

  Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (69 vyjádření)

  • A pro mne nějakou nemáte??? :-)) Tedy o pár generací jinde 🙂

  • Bohatý a vášnivý Adam – ideální partie:-)))))))….

  • Nevadí, kamarádka pro nás má ženicha Adámka – je o rok starší, krásný hnědý oči, o Lucince mluví jako o kočičce, je z bohatý rodiny… Akorát minule Lucinku povalil na zem, až měla bouli a od tý doby s ním nechce nic mít:-(((

  • A Štěpán se navíc jako milovník zatím naprosto neprojevuje….:))).

  • Věkový rozdíl?? – přežitek, konvence…:-)))

  • Děvčata – Prokop je pro vaše holky asi moc mladej:-)))…(Majda je teda taky starší, ale jen o pár dní…) – doporučuji Vandulina Štěpána – ten je pro ně tak akorát:-))))

  • Katie, vzhledem k tomu, že Nika je někdy velmi neodbytná a hodně průrazná, myslím, že Majda by ostrouhala:-))

  • Chromle, mám pocit, že Prokopa už si zabrala Gábiny Majda! Na Lucinku se taky nedostalo:-(((

  • Tak jsem si konečně prohlídla fotečky ze ZOO, tímto ti Pomněnko ještě jednou moc děkuji.
   Dámy, jste všechny velmi půvabné a milé a vaše děti jsou prostě nádherné. Koukala se i moje dcerka a nejvíce ji zaujali Prokop a Lucinka. Obzvlášť Prokop má ve výrazu cosi velmi potutelného:-))O to více lituji své nepřítomnosti. Příště to snad napravíme.

  Co na to říkáte?

  Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

  Sdílet
  Sdílet
  TOPlist