BAMBIRIADA 2005

Rubrika: Akce pro děti

PRAHA 24. května 2005 – Vrch Vítkov ve třetím pražském obvodu se ve čtvrtek 26. května stane dějištěm oficiálního zahájení sedmého ročníku Bambiriády – největší prezentační akce, na níž představí veřejnosti svoji činnost celá plejáda organizací a sdružení pracujících s dětmi a mládeží…

Pražská část Bambiriády potrvá do neděle a podle svých možností se k ní postupně připojí dalších 26 měst ve všech krajích České republiky. Loni se i přes rozmary počasí přišlo na Bambiriádu podívat celkem 208.000 převážně dětských návštěvníků; organizátoři z pořádající České rady dětí a mládeže (ČRDM) tudíž tipují, že letošní návštěvnost by se v případě avizovaných slunečných dní mohla vyšplhat až k rekordnímu počtu 250.000 lidí.
Motto Bambiriády 2005 zní: Na křídlech dětské fantazie – a motiv létání má být proto také inspirujícím prvkem celé akce. „Fantazií by také bylo, kdyby nejen po ty čtyři dny koncem května zaměřila naše společnost mnohem více pozornosti na skutečné možnosti, potřeby i naděje světa dětí a mladých lidí – i těch, kteří je na jejich cestě k dospělosti doprovázejí,“ poznamenává předseda ČRDM Pavel Trantina.

Součástí zahájení Bambiriády, jehož se zúčastní kromě jiných také ministr vnitra František Bublan, bude i slavnostní předání cen ČRDM „Přístav“. Cena je každoročně udělována několika regionálním politikům za jejich podporu a pomoc dětem a mládeži. Letošní ocenění převezmou dva představitelé místní samosprávy: zástupkyně starosty jedné z pražských městských částí a starosta třicetitisícového města na severozápadě Moravy. Ve čtvrtek na Vítkově budou také vyhlášeni výherci dětské výtvarné soutěže „Okřídlený lev“, kterou společně s ČRDM připravil generální partner Bambiriády Generali Pojišťovna a.s. a kterou obeslalo přes pět stovek dětí a mladých lidí.

Spektrum činností, které letos dětské a mládežnické organizace a spolky předvedou, je podle koordinátora měst Jaroslava Síbrta velmi pestré. Mezi magnety pražské části akce nebudou chybět indiáni, vodní bludiště a návštěvníci si budou moci vybírat z velké nabídky dětských letních táborů. Tradiční spolupráce s Toulcovým dvorem je zase příslibem, že na bambiriádním vrchu budou k vidění i živá zvířata. V Děčíně proběhne turnaj ve vodním pólu, Den koní a výstava výtvarných prací; v Ostravě chystají lezeckou stěnu a opičí dráhu, v Liberci připraví hrnčířský kruh, dětské televizní studio a Pohádkový les pro nejmenší. V Hradci Králové nabízejí organizátoři sportovní aktivity a malování na obličej, ve Zlíně závody vikingských lodí a egyptské vykopávky; v Chrudimi se bude jezdit na koních, návštěvníci zhlédnou výstavu hraček z Ugandy a Indie, zájemci si budou moci zahrát petang, kroket a Člověče nezlob se pro zrakově postižené…
Přestože Bambiriáda vznikla a krystalizovala jako zpočátku lokální a ryze tuzemský projekt, dočkala se již zahraničních ohlasů. Loni poprvé překročila hranice naší vlasti, když ji podle českého vzoru uspořádali ve slovenské Žilině; mezinárodní ráz si má ostatně uchovat i letos.
„Bambiriáda je bez hranic. Já tvrdím, že může být evropskou záležitostí s účastí mnoha měst a regionů. Takovým svátkem všech sdružení a lidí, kteří pracují s dětmi ve volném čase,“ míní hlavní koordinátor Bambiriády Pavel Hofrichter.

Města, kde se Bambiriáda od 26. do 29. května 2005 uskuteční: Brno, České Budějovice, Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hlučín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Karviná, Klatovy, Liberec, Mělník, Olomouc, Opava, Ostrava, Plzeň, Praha, Prostějov, Přerov, Šumperk, Tábor, Třebíč, Třinec, Uherské Hradiště a Zlín.
Podrobnosti lze nalézt na internetových adresách www.bambiriada.cz a www.adam.cz.

Kontakt na pořadatele:
Pavel Hofrichter, ředitel akce Bambiriáda: info@bambiriada.cz
Olga Nováková, manager médií a PR: novakova@rain.cz

Napsal/a: Prima děti

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist