Jak vybírat kosmetiku pro miminka

Rubrika: Péče o dítě

Při zjištění, že čekáme miminko, jsem se rozhodla dát naší dceři vše nejlepší již od její fáze fazolky. O pohlaví miminka jsem byla přesvědčena od prvních dní zjištění těhotenství. Začala jsem si lámat hlavu, jakou kosmetiku používat, aby skrze mne byla spokojená i dcera.

Jak jsem začala „zelenět“
Začalo to před pár lety při mém dlouhodobém pobytu v Londýně, kdy mě do svých sítí chytily obchody s Organic products a jejich krásně voňavý a naaranžovaný sortiment. Vůni těchto obchodů jsem znala z jídelny Country life, ale zde vše dostalo nějaký hlubší rozměr. Možná proto, že Anglie je zemí druidů, čarodějů, víl a skřítků a ta síla přírody je zde velmi hmatatelná. Sem tam jsem si něco koupila a vyzkoušela. Vlastně mým prvním pokusem byl tuhý deo krystal, který tenkrát nebyl v obalu pro snadnější aplikaci, ale byl pouze zabalen v celofánu a tak aplikace s ním byla obtížnější. Když o tom tak přemýšlím, vydržel mi velmi dlouho.

Po delší době jsem se vrátila do Čech, našla si zajímavou práci a jakoby náhodou blízko mého pracoviště byla jídelna a prodejna se zdravou výživou Bazalka. Tak uplynuly 3 roky a pomalu jsem měnila svůj a manželův (naprosto dobrovolně) životní rytmus.

Vše dostalo rychlejší spád při zjištění, že čekáme miminko. Rozhodla jsem se dát naší dceři vše nejlepší již od její fáze fazolky. O pohlaví miminka jsem byla přesvědčena od prvních dní zjištění těhotenství. Začala jsem si lámat hlavu, jakou kosmetiku používat, aby skrze mne byla spokojená i dcera. Nedávno jsem četla zajímavý titul, kde se autorka zabývala úvahou, jak může kosmetika ovlivnit Vaše dítě? Odpověď je velmi jednoduchá – ano může a velmi významně.
Určitě již tím, že pas již není tak štíhlý jako byl a neustále se zvyšuje jeho objem, cítíte se nemotorně, otékají Vám nohy, máte citlivé bradavky a jídlo? Ani pomyšlení!

Proč si neudělat radost novou vůní, rtěnkou, očními stíny, lakem na nehty!? Pozor, všechny tyto jmenované radosti mohou být pro Vás a vaše malé škodlivé. Kůže je největším orgánem lidského těla a absorbuje 60% z toho, co na naše tělo nanášíme. Např. řasenky, téměř každá po které sáhnete obsahuje parabeny – tedy velmi mocné konzervační látky, které prodlužují výrobkům životnost. Můžete si být jisté, že u řasenek firem Lavera, Alva, Dr. Hauska parabeny nenaleznete. Výsledkem možná nebudou tak dlouhé řasy, jak jste zvyklé, ale uděláte něco pro sebe a své miminko.

Hýčkejte sebe, své tělo a své miminko.
Nejpřirozenější pro Vás a vaše miminko je olivový olej, panenský za studena lisovaný a v bio kvalitě. Jeho kvality můžete ocenit ve sprše, ve vaně při koupeli, nebo na masáž pokožky.
Já jsem jej používala během těhotenství, a tak bylo velmi přirozené opečovávat s jeho pomocí i naši narozenou dceru. Takto jsme její pleť ošetřovali 6 měsíců po porodu. Jedinou výjimkou v období po porodu byl Eoné BIO Jojobový olej Přivítání, jehož posláním je být hojivým obkladem na námahu, spojenou s příchodem na svět. Miminku dodá energii, vynaloženou při porodu. Jemně ošetří pokožku novorozence a citlivě dávkovaná růžová esence jej pohladí a přivítá do světa. Jojobový olej je svým složením velice podobný tukové složce pleti a přispívá k jejímu přirozenému zvláčnění.
Obdobný výrobek nazvaný Růženka najdete od Nobilis Tilia.

Jakou kosmetiku zvolit pro miminko?
Poslouchejte své tělo a vnímejte vůně, vše, co je příjemné Vám, bude příjemné i jemu. Určitě mějte připravený nějaký prostředek na opruzeninky, které mohou být zejména v teplejším a horkém období pro miminko nepříjemné. Doporučila bych používat přírodní prostředky na očistu zadečku, vlhčené ubrousky z bio bavlny, nabídka na trhu je již široká, nebo omývat zadeček Medvídkem od Eoné. I zde je možné používat ubrousky Perlička, které nejen, že jsou v přírodě rozložitelné a tudíž životní prostředí nezatěžují, ale dají se po vyprání opakovaně použít. Ne všechna miminka snesou na opruzeninky krém (výborný je od Lavera) nebo zásyp (Leontýna od Nobilis Tilia), je možné použít i růžovou květovou vodu na očistu a zhojení.

Do 6ti měsíců věku dítěte nepoužívejte dětské šampony. Vlasová pokožka je velmi jemná a náchylná k vysoušení, vlásky stačí omývat žínkou.
Pro očistu upocených ručiček a nožiček můžete použít Laveru tělový a vlasový šampon nebo Amorek mýdlo od Nobilis Tilia.

Naučte se své malé ratolesti masírovat
O síle a účincích masáží kojenců a batolat bylo již napsáno velmi mnoho a je to opravdu neopakovatelný zážitek pro celou rodinu. Stačí k tomu velmi málo, základní olej, 100% silice a příjemné prostředí.

Autorka je zakladatelkou společnosti VšeBio.cz, která provozuje internetový obchod www.vsebio.cz s 2500 převážně certifikovanými výrobky českých i zahraničních značek BIO kosmetiky a BIO potravin. Firma respektuje vysoké profesní a etické standardy a denně o tom své zákazníky přesvědčuje. Krédo společnosti je: „Dodávat zboží prvotřídní kvality a umět našim zákazníkům poradit, pokud se na nás obrátí. Největším oceněním je pro nás spokojený zákazník, který se rád vrací“.

Napsal/a: Mgr. Olga Chlápková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    S autorkou článku hodně souhlasím. Je to moc pěkně napsané. Nikdy jsem nebyla v přístupu k dětem nijak extémní, ale dyž jsem porodila dceru, najednou jsem začala přemšlet, co pro ni bude nejlepší. Nakonec jsem asi ustrnula na půl cesty – nekupuju bio kosmetiku, ale bez jakýchkoliv přísad. Často kupuju na babetka.cz Sebamed, rozhodně se vyhýbám parfémované kosmetice

  • Lien

    Pěkný článek, v mnohém se s autorkou shoduji.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist