Česko má další zlatou!

Rubrika: Péče o dítě

… nikoliv ve fotbale, ani v hokeji, ale na poli ještě záslužnějším – v přístrojích pro záchranu života novorozenců…

Renomovaný britský časopis BABY & toddler gear (Kojenec a výbava pro batole) vyhlásil ve svém zářijovém čísle výsledky testů zařízení určených k péči o nejmenší děti. V kategorii přístrojů pro hlídání dechu spících novorozenců (ochrana proti tzv. syndromu náhlého úmrtí kojence) získal zlatou medaili český výrobek „Nanny BM-02“ z Jablotronu v Jablonci nad Nisou. Podle hodnocení poroty předčil konkurenci svou spolehlivostí a snadnou použitelností v domácnosti.

Související informace:
Senzor přístroje se umísťuje pod matraci, na které novorozenec spí. Svou citlivostí je schopen rozeznat změny těžiště dítěte způsobené dýcháním. Signály ze senzoru vyhodnocuje přístroj umístěný u postýlky. Když dítě nedýchá déle než 20s, nebo jeho průměrné dýchání klesne pod 8 nádechů za minutu, vyhlásí zařízení poplach.
Syndrom náhlého úmrtí kojence: „V prvních šesti měsících života umírá na tak zvaný „syndrom náhlého úmrtí“ více kojenců než na všechny ostatní onemocnění a nehody dohromady. Příčiny tohoto jevu nejsou zcela vysvětleny. Vše nasvědčuje, že se jinak zdravé dítě zapomene v hlubokém spánku nadechnout. Pokud není včas probuzeno, nebo mu není poskytnuta první pomoc, umírá.“ (Výtah z knihy Penelope Leachove: „Dítě a Já“od narození do pěti let.)
Jablotron s.r.o., Jablonec n. N., se od roku 1990 věnuje vývoji a výrobě zabezpečovací elektroniky. Podílí se na úspěšném projektu OKO1, který střeží domy v celé České republice. Nejvíce jej zatím asi proslavil velký mobilní telefon, se kterým se Jablonečáci dostali na přední stránky většiny světových médií. O úspěchu svědčí i to, že v roce 2005 dosáhl obrat firmy úrovně 700 milionů korun, z toho podstatná část byla exportována. Zisk za stejné období překročil 120 milionů.
V České republice se baby monitorů Nanny prodává zhruba 800 měsíčně,“ říká pan Petr Fráňa, který zodpovídá za prodej přístrojů v tuzemsku. „Nanny už zachránilo řadu dětí a poděkování rodičů jsou obvykle velmi emotivní. Formou darů poskytujeme monitory také do porodnic, protože pro boj s úmrtností kojenců je kromě samotného přístroje důležité i to, aby se o něm maminky včas dozvěděly…“
Export monitorů má velmi dobrou tendenci. O tom nakonec svědčí i to, že si jej v Anglii vybrali k testování..,“ dodává Armen Gyokchyan, vedoucí exportu v Jablotronu.

Tisková zpráva z 28. 8. 2006
Monitor dechu Nanny si můžete objednat i na našem Náměstíčku ve stejnojmenném obchůdku – ZDE.

Více informací najdete v článcích:

 • Tady hlídá NANNY!
 • SIDS – neznámý strašák?
 • Napsal/a: redakce (Petra)

  Toto taky stojí za přečtení!

  Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

  Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

  Čtu dál →
  Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

  Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

  Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

  Čtu dál →

  Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

  Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

  Čtu dál →

  Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Zuzko to mě teda zaráží,že otázku první pomoci dítěti řešíš až po přečtení tohoto článku.Samozřejmě že bys mu musela pomoct!Postup první pomoci lze jistě zjistit i jinde než na návodu u monitoru dechu.

  • zuzkasim

   No, nějak si nejsem jistá, že bych uměla pomoci dítěti, které zničeho nic přestalo v noci dýchat. Je např. v návodu u Nanny postup první pomoci uveden?

  Co na to říkáte?

  Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

  Sdílet
  Sdílet
  TOPlist