Jak chutnalo Mysli na zdraví pro princezny a piráty?

Rubrika: Testováno na VD, Zdravá výživa

Bioviruska, kekunka a ludlinka pro nás a za nás minulý týden na vlastních dětech otestovaly Mysli na zdraví pro princezny a  pro piráty, které jim poslala společnost Emco. Jak si všichni pochutnali, se dočtete právě zde.

Co přesně se testovalo?

Mysli pro princezny a Mysli pro piráty je novinka, která pomůže rodičům naučit děti zdravě snídat. Obsahuje směs křupavého základu, doplněnou ovesnými vločkami, ovocem, lupínky v čokoládě a barevnými arizony. Varianty se liší nepatrně svým složením. Princezny se mohou těšit na jahody a růžové arizony a piráti najdou ve svém Mysli brusinky a modré arizony. Použitá jsou pouze přírodní barviva.

Mysli pro princezny a pro piraty_kompozice2 (800x443)

Oproti jiným druhům müsli obsahuje Emco Mysli pro děti o 30% méně cukru. Křupavý základ je navíc ochucen ovocnou složkou, díky které má specifickou chuť. Mysli je také obohaceno 7 vitamíny, převážně skupiny B a minerály – vápníkem a železem. Děti tak s  touto snídaní přijímají část doporučené denní dávky tolik důležitých složek potravy.

Co jsme se dozvěděli od testujících?

Všechny tři maminky dostaly po jednom balení Mysli na zdraví pro princezny a Mysli na zdraví pro piráty a k němu sadu sedmi otázek od společnosti Emco:

IMG_0059Snídají vaše děti pravidelně müsli?

bioviruska: Denně, hlavně od pondělí do pátku.

kekunka: Pravidelně ne.

ludlinka: Pravidelně ne, ale dávají si je i v průběhu dne, když mají chuť na něco sladkého.

Pokud ano, spíše s jogurtem nebo mlékem?

IMG_0060bioviruska: S mlékem, ale zkusili jsme i s kyškou a také chutnal.

kekunka: Jedině s mlékem.

ludlinka: Raději s mlékem nebo suché.

Jak se dětem líbí obal? Je pro ně atraktivní Igráček?

bioviruska: Igráček udělal dcerce Veronice velkou radost, obal se líbil – je veselý (podle slov dětí).

mysli1kekunka: Obal se moc líbil, Igráček byl atraktivní jen do chvíle, než jsme zjistili, že tam není.

ludlinka: Terezka měla samolepky s princeznama, ty se jí moc líbily, vzala i pro holky do školky. Zdenda měl nějakou pirátskou sadu, ale ta leží ještě zabalená na lince, nijak ho nezaujala.

Pokud jim Mysli pro děti chutná – co jim chutná ze směsi nejvíce?

bioviruska: Dle jejich slov jim chutná všechno, nejvíce byli překvapení, jak jsou mysli barevné (kluk×holka).

kekunka: Lupínky v čokoládě.

ludlinka: Terezce nejvíce sušené jahůdky a čokoláda, Zdendovi nejvíc ty modré arizonky.

Je pro vás jako matku důležité, aby děti ráno snídaly?

bioviruska: Hodně důležité.

kekunka: Samozřejmě snídaně u nás nikdy nechybí.

ludlinka: Ano, je to důležité, děti se ráno o snídani přihlásí samy a když se vypravují samy také si ji nachystají.

Co nejčastěji snídají?

mysli2bioviruska: Obyčejně mysli, nebo pečivo s máslem a zelenina, čaj, kakao, mléko…

kekunka: Pečivo se sýrem (Lučinou)… a jablko.

ludlinka: Hodně se snažíme střídat, rohlíky s máslem nebo sýrem, poslední dobou jim chutná Lučina, vánočka a již zmiňované müsli.

Oceňujete snížený obsah cukru v Mysli pro děti?

bioviruska: Ano, i když jim sladké nezakazuji.

kekunka: Ano, oceňuji.

ludlinka: Ano, je to fajn, sladkého mají až moc.

Pár postřehů na závěr

Kromě odpovědí na tyto otázky jsem všechny tři požádala i o vlastní postřehy v pár větách:

bioviruska: Osobně mi mysli chutnalo také, jenom se po něm zaprášilo 🙂, děti požadují další balíček, takže jim nejspíše vyhovím. My výrobky Emco kupujeme dětem do školy na svačinku, Mysli ovesné sušenky, určitě bych byla ráda za další výrobky, které by byly přímo pro děti.

kekunka: Dceřino nadšení z krásně vypadajících krabiček mysli dost zchladilo zjištění, že Igráčci jsou v každém šestém balení (to „šestém“ je napsáno, jak jinak, maličkým písmem). V našich dvou samozřejmě ani jeden nebyl. Směs ji zaujala svou barevností, ale po pár lžičkách narazila na sušené ovoce a už to nechtěla. Když jsem si zahrála na Popelku a ovoce ze směsi vysbírala, na mysli si dcera pochutnala. Jen jí vadilo, že burizony se velmi rychle rozmočily a rozblemclé nebyly tak dobré. Mně osobně mysli chutnalo, ale zůstanu věrná svému oblíbenému Emco Mysli sypané čokoláda.

ludlinka: Dětem nechutnají rozinky, které jsou v tom müsli pro kluky,takže oba raději sáhli po tom růžovém balení. Z modrého se snažili rozinky vypreparovat a to je moc nebavilo, takže bych asi kupovala jen to růžové. Igráčky posoudit nemůžeme, protože ani v jednom balení jsme na ně nenarazili. Obal müsli je opravdu moc pěkný a zaujme určitě holčičky i kluky a jak známo, obal prodává.

CIMG1274

Podtrženo sečteno

Mám-li z jednotlivých výpovědí udělat nějaký závěr, shrnula bych to asi tak, že Mysli na zdraví pro princezny i Mysli na zdraví pro piráty dětem chutná a spokojené jsou s ním i maminky. Za mínus bych označila fakt, že avizovaný Igráček, na kterého se děti těší, je přibalen jen v jedné krabici ze šesti (což se v našem testu také potvrdilo). To naštěstí neubírá na chuti ani nutriční hodnotě. Kromě toho je v každém balení i bez Igráčka nějaké to „hmotné“ překvapení pro děti.

Chtěli byste také ochutnat?

Pokud jste na Mysli na zdraví pro princezny a pro piráty ještě nenarazili ve vašem obchodě, můžete je nyní zkusit vyhrát. Právě teď totiž běží na VD soutěž, ve které tři z vás získají po 3 balíčcích Emco Mysli na zdraví (obě testovaná balení – pro princezny a piráty + masli s konopnými semínky, další novinku z této řady). Už se vám sbíhají sliny? Tak neváhejte a pusťte se do soutěžení. Stačí odpovědět na jedinou jednoduchou otázku!

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (26 vyjádření)

 • Já od včerejška vypeckovávám třešně, to máte vidět moje prsty nehty 🙂 A umýt to pořádně nejde .-)

 • jestli ona údajná špína za nehty nebude špína na monitoru oné dotyčné osoby s ostřížím zrakem 🙂

 • meggi41

  Dekuji za snahu testovat,to je hezke!!!
  Oci mam uz slabsi a pujdu si pro nove bryle 🙂 ale zadne spin.nehtiky nevidim a to na to koumam prez dotykac,az uplne u nosu klidne(priblizuji dle libosti) :-)Nekdo ma malo starosti asi..:-D

  Jinak u nas doma,je musli beznou soucasti stravy,hlavne ty bez cukru ..a hlavne kazde ranko,jako start na snidani.. Hezky den vsem..

 • konečně máme možnost dětské musli ochutnat po dlouhém pídění jsem jej sehnala.

 • Petra Vymětalová

  Musím říct, že mě „kauza nehty“ spíš pobavila. Nejdřív jsem myslela, že na nějaké fotce má někdo černě nalakované nehty a bylo mi divný, že jsem si toho při vkládání nevšimla 🙂 Musela jsem zkoumat dost podrobně a stejně jsem „problém“ zaregistrovala jen na jedné fotce, kde žádné jídlo není.
  Aspoň vidíte, že fotky jsou autentické a testování proběhlo s reálnými dětmi a ne jen na oko někde ve studiu s profi fotografem 😀

  Všem testujícím tímto ještě dodatečně děkuju za to, že se o své zkušenosti s Mysli s námi podělily a doufám, že je nějaká přitroublá poznámka neodradí od dalších aktivit na VD. 😉

 • Lien

  no já můyslím, že jsou to ruce dospělého, ale to je fuk. Prostě jsou práce, při kterých se nehty ušpiní a umýt nejdou, nejde to dokonce ani vyrýpat, nic, musela bych si kousky amputovat, takže ano, zrovná já osobně jdu i do divadla někdy se „špínou“ za nehty a nijak nechutné mi to nepřipadá ani u jiných. Mně hnusné připadají ty umělé, namalované, prostě nešahačka na práci.

 • Jarmuschka

  Aha, tady chce někdo profi kampaň v domácím prostředí?
  😯

  Produkty od Emco známe, doma používáme.
  Na tahle Mysli jsem dostala firemní avizo, jestli je koupíme, nechám asi na holkách.
  My nejvíc jíme čokoládové, mandlové a ořechové s medem.
  Holky si to přes týden dávají s mlíkem, já zpravidla o víkendu, s bílým jogurtem.
  😉

 • ludlinka

  To hodně barevné jsou arizonky, v prodeji takto barevné už od mého dětství.
  ,,Špinave“ nehty jsem hledala pod lupou, tak tohle bych fakt neřešila, nejde o modeliing.

 • Anonymní

  U nás je taky nemají, ale rádi vyzkoušíme, jestli na ně někde narazíme. Taky mě zarazila ta barva, zvlášť když tam mají být jen přírodní barviva. Černých nehtů jsem si teda na žádné fotce nevšimla. Asi jsem slepá nebo málo úzkostlivá. Nebo je mi to prostě jedno.

 • bamiska

  no abych se přiznala ničeho bych si nevšimla kdyby tu neproběhlo rýpnutí…..díky mé zahrádce, tvoření a rukou věčně od barev mám pochopení….a to nemluvím o klukovi co se učí na automechanika atd…..ono důvodů se najde, trocha tolerance …

  na nás je to barevné a zatím mysli moc malej neholduje, třeba časem….velkej ujídá to moje a už tam igráčka nepotřebuje…je škoda že to někde chybí, oni to ty děti vyhledávají

 • bioviruska

  anonymní
  vždyť to jsou jen děti.
  Jenom se kolikrát podívej na své ruce a pak suď 😀

  Já děkuji že jsem se mohla zúčastnit, dětem chutnalo a teda musím prásknout, že my měli to 6 růžové balení, takže Igráčka jsme měli aspoň jednoho 😀

 • anonymní.když Ty jsi ta dokonalá,proč se pod svůj ,,správný názor“ nepodepíšeš,třeba tím,že se přihlásíš?
  K tématu…testování je fajn :-)já osobně,ale mám pocit,že čím barevnější,poutavější obal,tak tím vyšší cena/ale přiznávám,že tady cenu nevím/ale ve výsledku třeba stejná chuť nebo složení jako ty ,,méně“ lákající.Holky porovnávaly jste s jinými?Pletu se?Naše děti mají mysli rádi,ale tohle jsem u nás v obchodě ještě neviděla.

 • Anonymní

  Vám nejspíš pořád nedochází, že tady jde o prezentaci produktu. Už jste viděly špínu na rukách herce v reklamě na jídlo? Já viděla jen špinavý oblečení v reklamě na prací prášky 😉 Opravdu mě na to Emco přešla chuť, ale proti gustu… 😉 Tak si aspoň dám pozor, jak to fotím, ne? Oříznu na tý fotce oba palce, použiju nástroj na úpravu obrázků, vyfotím jiný dítě, který si zrovna nemalovalo… A vtipný mi to teda taky nepřipadá, spíš jsem nemohla pochopit, že tohle někdo mohl myslet vážně a někdo mu to mohl schválit

 • Anonymní, mám tři děti, které si maluji každý den.A třeba takový fix jde umýt dost špatně, to je pak kvůli tomu nemám pustit k jídlu?

  Jinak děkuji za testováni.U nás zatím nikde nejsou.

 • Padmé

  Anonymní, tak nebuď tak přísná ;-). Co trocha nadhledu a shovívavosti? 😉
  Vždyť to dítko je doma, baští z mističky a jí lžičkou, není ani v divadle, ani na přehlídkovém mole.

  Jinak – odpovědi na Tvé otázky – ano, snažím se, aby byl čistý, ostříhaný a tak – ale ne vždy to 100% vyjde, po výtvarce obvykle vypadá jako čuňátko a nepovede se hned všechno dokonale smýt a když se to kryje s jinou akcí týž den, tak se holt musí přimhouřit oko :-).

 • kekunka

  Vážně „vtipné“, komentovat nehty. Anonymní asi neví, že někdy se něco nedá jen tak smýt. Že některé barvy nejdou umýt ani napopáté, že borůvky, jahody, ořechy, … barví tak, že se to zažere a vydrží ještě nějaký ten den jako připomínka.

  Jinak ještě jednou díky za možnost vyzkoušení a díky i ostatním za jejich zkušenosti, ráda jsem si je přečetla.

 • Anonymní

  Pokud něco prezentuji, navíc výrobek – jídlo, asi bych se podívala, jestli jsem si umyla ruce. Takhle mě na Emco přešla všechna chuť.

  Padmé, Lien, vaše děti chodí se školou do divadla rovnou ze zahrady nebo po výtvarce? Vy neposíláte děti čisté na školní představení? Vaše děti nešly pro vysvědčení s čistými nehty? Všimly jste si někdy, že by v katalogu s oblečením byla modelka špinavá?

 • Padmé

  Ahoj Petro, díky za článek a holkám díky za otestování a fotky :-).

  Anonymní, u vás se nechodí na zahrádku? A děti nechodí na výtvarku? 😉

 • Lien

  To asi promluvil někdo, kdo nehrábne na práci 🙂

  Jsem ráda, že chutnalo, pro mě teda ty růžové vypadají dost uměle, asi bych to té mladší ani nedala, ale možná zkresluje fotka, no vlastně ty druhé vypadají ještě hůř :-P.

 • Anonymní

  Čí jsou ty ruce s černými nehty? 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist