Reportáž: Jak se vaří v Ulici?

Rubrika: Recepty

Již 10 let máme možnost navštěvovat prostřednictvím TV Nova obyvatele jedné ulice. Takzvaně jim hledíme do talíře. Když jsme u těch talířů, zajímalo vás někdy, co dobrého se v Ulici vaří, smaží, nebo peče?

Mne ano, a tak jsem se jednoho podzimního večera vydala do Prahy zjistit, jak to v Ulici s tím vařením vlastně mají.

Televize Nova ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment v těchto dnech vydává k jubilejnímu výročí seriálu ulice1Ulice speciální kuchařku s názvem Ulice vaří s vámi“.

Slavnostní křest proběhl ve čtvrtek 13. listopadu v pražském Paláci knih Luxor za účasti autorky Miroslavy Kuntzmannové, Šárky Ullrichové a se sourozeneckou dvojicí Matyášem Valentou a Annou-Marií Valentovou.

Svým vtipným komentářem celou akci provázel Petr Říbal, kterého můžete znát kupříkladu ze Snídaně s Novou.

Jelikož se křtila kuchařka, většina otázek se točila okolo kuchařského umění přítomných hostů. Matyáš Valenta má dle svých slov kladný vztah k vaření, ovšem on sám umí připravit snad jen krupicovou kaši s větším či menším obsahem noků a srbské ražniči.

Jeho sestra Anna je na tom o něco lépe, krupicovou kaši zvládá prý bez noků. Šárka Ullrichová jako milující manželka vaří běžně pro manžela a mezi její nejoblíbenější jídla patří podkrkonošské kyselo.

Miroslava Kuntzmannová vaří také velmi ráda a často. Dodnes napsala 27 různých kuchařek. Dokonce je autorkou i první kuchařské knihy ze seriálového prostředí Ulice – Recepty z Ulice. Tento zajímavý počin vznikl v roce 2007 a byl během několika měsíců naprosto rozebrán.

ulice2ulice3ulice4

Jednou z dalších otázek bylo, jaké je oblíbené jídlo hostů. Miroslava Kuntzmannová doporučovala dýňovou polévku a mazánky, Šárka Ullrichová voňavá kuřecí stehna, Anna-Marie Valentová malinový dort a Matyáš Valenta ražniči. Což je něco jako špíz, a je to jedno z mála jídel, která opravdu umí připravit.

Ale dost bylo povídání, kuchařku skrývající např. Studentské rychlíky, Pro malé uličníky, nebo Lišácké pochoutky z lesa a zahrádky čekal slavnostní křest. Před lázní v šampaňském jí hosté popřáli, aby byla brzy ohmataná a aby si z ní lidé hodně vařili. Takovým společný, přáním bylo hodně hladových čtenářů a diváků seriálu Ulice.

ulice7ulice9

Po doznění cinkotu skleniček se převážná většina diváků zvedla a zformovala se do nekonečného hada. Správně tušíte, po křtu následovala autogramiáda, během které si Petr Říbal zahrál na statistického pracovníka.

ulice10ulice11ulice12ulice13

Aby čekání na podpis rychleji ubíhalo, prozradil, že se při natáčení Ulice vypilo 38 678 litrů nealkoholických nápojů, snědlo 17 522 teplých pokrmů, 20 690 studených mís, 31 455 rohlíků a 8 360 kusů chlebíčků. Popravdě, ani si pořádně nedovedu to obrovské množství různého jídla představit.

Každopádně po letmém nahlédnutí do kuchařky mi nezbývá než polknout slinu a čtenářům popřát hodně zdaru a DOBROU CHUŤ!

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist