Vánoční nadílka z HOSTu pro vaše děti

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Máte doma děti, které rády čtou? Chcete jim udělat pod stromečkem radost krásnou knížkou? Pak přijměte mé tipy a rovnou si o ně i zasoutěžte!

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. A v poslední době se soustředí i na vydávání kvalitní literatury pro děti a mládež.

Nyní před Vánocemi vám nakladatelství vychází ještě více vstříc!

slideshow_tipyredakce

Představuji vám tři novinky, které pro děti napsaly české autorky:

První kniha pro děti od jedné z nejvýraznějších současných spisovatelek.

Bertík a čmuchadlo – Petra Soukupová

bertik_a_cmuchadlo_titulkaZačaly prázdniny. Jedu s mamkou a Richardem na jeho chalupu. Ale nechce se mi tam. Radši bych zůstal u táty. Mohl bych celej den hrát hry na počítači, pít Fantu a jíst třeba hranolky anebo něco jinýho, co bych chtěl.

Bertíkovi je devět. Rodiče se rozvedli a on žije s maminkou, která si našla nového přítele. Bert mu říká Rypouš. Ostatně, celou tu životní změnu nese velice těžce. Připadá mu jako zrada.

Chci, aby bylo všechno jako dřív! Vzteká se. Žárlí. Na všechny kolem sebe je protivný. Až jednou potká v lese za chalupou zvláštní mluvící zvíře — čmuchadlo — a skamarádí se s ním. Dokáže neočekávané přátelství s tajemným tvorem změnit Bertíkův pohled na svět?

Ukázku z knihy najdete tady.


Dobrodružná cesta z malajské džungle do starého Tibetu a zase zpátky — zpátky k vlastnímu srdci.

Annie a berlepsové – Vendula Borůvková

annie_a_berlepsove_titulkaTřináctiletá Annie jede na prázdniny za svou maminkou, která je pracovně v Singapuru. Annie se na mámu, s níž po rozchodu rodičů zůstala sama, moc těší. Společně putují do malajského vnitrozemí, kde se k nim přidá jakýsi Karel, český lékař, který tam údajně také přijel za prací. Je to však vetřelec!

Když máma v džungli ztratí talisman, který Annie dostala od táty, dívka se vydá na svéráznou záchrannou výpravu. Potká při ní tajemné berlepsy, s nimiž zažije neuvěřitelné dobrodružství. To ji zavede až do míst, o kterých vždy snila a která navštívil její otec, než od nich odešel.

Annie se ocitne v Tibetu. Jen o pár století dříve…
Dokáže Annie přežít nebezpečnou cestu srdcem velehor? A jak to ovlivní její život?

Pro čtenáře od 10 let.

Ukázku z knihy najdete tady.


Dobrodružný příběh pro mladší čtenáře, v němž jednu z hlavních rolí hraje příroda a krajina v okolí Přelouče.

Tajemství dědečkova deníku – Martina Boučková

tajemstvi_dedeckova_deniku_titulkaZatímco rodiče odjeli na dovolenou, Karlík tráví prázdniny u babičky Vodněnky v Přelouči.

Původně poklidné prázdninové lenošení se ale rázem změní ve velké dobrodružství, když babičku jednou ráno odveze sanitka do nemocnice a městský kluk Karlík se o sebe najednou musí postarat sám.

Pustí se do pátrání po svém dědečkovi, o němž ví, že byl námořníkem. Ale nesahají snad jeho kořeny až k pirátům, nebo dokonce vodníkům?

Dobrodružný příběh pro mladší čtenáře, v němž jednu z hlavních rolí hraje příroda a krajina v okolí Přelouče, Semína a Slavíkových ostrovů.

Pro čtenáře od sedmi let

Ukázku z knihy najdete tady.


Vyhrajte pro své děti krásné knížky pod stromeček!

host nakladatelstviZaujaly vás knížky, které jsem vám představila? Máte doma čtenáře, kterého by některá z nich potěšila? My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Host připravili soutěž, ve které se bude hrát o tři balíčky – v každém budou všechny tyto tři krásné knížky pro děti! Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž o vánoční balíčky z HOSTu běží od 1. do 14. prosince 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist