Základní rady, jak vyzrát na dětské náušnice

Rubrika: Péče o miminko, Tradice a zvyky

Pro nezasvěceného se může zdát, že výběr náušnic bude vždy hlavně o tom, jak vypadají, a jestli se budou líbit jejich nositelce. Není tomu ale zdaleka tak a speciálně u náušnic dětských je hned několik věcí, které je dopředu dobré vědět a dát si na ně pozor. Jestli přišel čas pořídit vaší malé princezně první náušnice, je tento článek právě pro vás.

Kdy vůbec přichází čas na propíchnutí uší?

Častá otázka ještě neznalých rodičů je, kdy vůbec přistoupit k propíchnutí ouška. Pokud nechcete čekat, až malá slečna trošku povyroste a bude se moct rozhodnout sama, přichází vhodná doba po tom, co je miminko naočkované proti tetanu. Obvykle jde o období mezi třetím a šestým měsícem.

Jedna možnost propíchnutí je jednorázovou injekční jehlou a po něm se rovnou nasadí náušnice pro miminko, které jste vybrali a jsou vydezinfikované. Nebo můžete jít cestou nastřelení, kdy alespoň po dobu hojení musí v oušku zůstat právě nastřelená, ocelová náušnice.

Zaostřeno na bezpečnost

U dětských náušnic je zásadní především bezpečnost. Tu zajišťujeme vhodným druhem zapínání. V tom nejnižším věku je ideální zapínání vpředu, kterému říkáme brizura. Pro již větší děti můžeme volit i náušnice s puzetou  nebo šroubkem.

Kvalitní kov je zásadní

Abyste se nemuseli obávat žádné nežádoucí reakce a současně byly náušnice pro děti odolné a ustály jejich každodenní řádění, doporučujeme se vyhnout těm nejlevnějším kouskům a raději vsadit na osvědčený kov. Těmi nejčastějšími jsou stříbro, chirurgická ocel a úplně v první řadě zlato. Tím, že je k dispozici v klasické žluté, moderní bílé i něžné růžové, najdete určitě takový šperk, který bude k vaší holčičce ladit.

A co se vlastně nabízí za designy

Minimalismus je in i u dětí

Pokud nemáte rádi moc překombinované ozdoby, minimalistické šperky se vám nejspíš zalíbí i pro děti. Můžete vybírat třeba z náušnic s lesklými kuličkami, jednoduchých diamantových pecek nebo srdíček.

Inspirováno přírodou

Děti mají rády různá zvířátka a dopřát jim je můžete i na náušničkách. Klenotnictví mívají běžně v nabídkách třeba berušky, medvídky nebo motýlky. Něžně budou vypadat také další přírodní motivy, jako jsou lístečky, kytičky nebo kapka vody.

Jaké dětské náušnice se vám nejvíce líbí? A jaké jste jako děti nosily vy?

 

Napsal/a: Klenota

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist