3-2-1 teď, ať je tady snový svět!

Rubrika: Výchovné tipy

Napadlo vás někdy, jak by svět vypadal, kdybychom mohli žít naše sny? A máte vůbec nějaké  své sny? Umíte je prožít aspoň „jako“? Dokážete soustředit svou pozornost do svého nitra a prozkoumávat hlubiny a tajemná zákoutí svého já?

Například já jsem to ještě minulý týden nedokázala. Jednoduše jsem nevěřila tomu, že nemusím zaplatit ohromnou částku za to, abych se dostala tam, kde se cítím skvěle. Dnes už však vím,že díky hypnóze se každý může dostat kamkoli jen chce a to kdykoli. Třeba hned teď.

Znáte to taky? Jste neustále v jednom kole, nevíte, kam dřív skočit a přitom byste tak rádi zavítali třeba k moři, na písečnou pláž plnou slunce a osvěžujícího vánku? Nebo vás lákají spíše hory a nádherná příroda?

Naplnit vaši touhu je jednodušší než si myslíte…

Možná jste se ze skutečné dovolené právě vrátili a přesto se vám nedostalo takového odpočinku, jaký byste si pro sebe přáli. Máte hlavu plnou nejrůznějších myšlenek, které vám nedají spát. Hledáte nové odpovědi na staré otázky, ale nepřichází. Jako rodiče si velice často děláme starosti kvůli našim dětem. Jeden z nejčastějších dotazů začíná slovem proč?

Proč se to mé dítě takhle chová? Proč já reaguji zrovna tímto způsobem? Proč to nedokážu jinak? Proč zrovna já?

Vysvětlení je nasnadě

Naším úkolem je naučit se něco o sobě, o svých dětech, o našem okolí. A abychom se mohli učit opravdu efektivně, potřebujeme se plně soustředit. Zaměřit veškerou pozornost jedním směrem, koncentrovat se a být otevření k novým poznatkům a vědomostem. Ač se to zdá být nemožné, veškeré odpovědi máme v sobě. Jen nám schází čas je hledat a nacházet.

A co je ještě úsměvnější, mnohdy přesně víme, co nechceme. Ale jakmile se někdo zeptá, co bychom tedy chtěli místo toho, najednou nevíme, co odpovědět. Schválně se teď zamyslete nad vším, co vás pálí. Klidně si to i napište.

A teď přichází otázka:

Jak byste to chtěli, abyste byli spokojení?

Kupříkladu jak by se mělo chovat vaše dítě, jaké by mělo být, abyste se mohli cítit šťastně a v pohodě? Není náhodou takové už teď, akorát vy to nevidíte?

Ruku na srdce, řekli jste mu to někdy? Nebo stále dokola slyší jen to, jaké být nemá a co se vám na něm nelíbí?

Prozradím vám tajemství

Děti do věku 7 let přijímají veškeré informace z vnějšího světa bez jakéhokoli kritického zkoumání. Ještě totiž nedokážou zhodnotit, co je pravda a co lež. Proto tolik zbožňují pohádky a smyšlené příběhy a vše, co se v nich odehrává je pro ně realita, pravda. Věří, že mohou létat, kouzlit a čarovat, stát se Spidermanem nebo princeznou…

Všechno dělají naplno, s odhodláním, odvahou, spontánností, nespoutaností, nadšením, zapálením…

Jejich vnitřní svět se utváří ze všeho, co vnímají v tom vnějším. A celé tohle dění se ukládá nejen do vědomí, ale také podvědomě.

Ptáte se, co to znamená? Že právě v tomto raném věkovém období se formuje jejich osobnost, která buď vzkvétá a rozvíjí se nebo strádá a uvadá. Můžeme tedy říct, že děti do 7. roku života jsou v podstatě trvale v hypnóze, ve stavu transu. Všechno co vnímají a slyší od svých nejbližších si ukládají hluboko do svého nitra, přijímají to jako sugesce (něco, čím se mají řídit), aniž by dokázaly cokoli popřít nebo vyvrátit. Doslova nasávají všechny podněty. A toho máme obrovskou šanci využít v prospěch obou stran.

Bohužel, většinou si toho nejsme vědomi a spíše svým dětem tím, co říkáme a dáváme najevo, ubližujeme.

Jak tedy jinak?

Kdykoli bude vaše dítko zabrané do nějaké činnosti – hra, sledování pohádky, tvoření nebo bude prožívat silné emoce (zvláště ty pozitivní – radost, nadšení, smích, štěstí), můžete mu jemně položit svou ruku na rameno a říct mu láskyplně něžným tichým hlasem, jaké je a jak ho vnímáte.

Vyznejte mu svou lásku a náklonnost, dejte mu najevo, co všechno pro vás znamená, jak moc si ho vážíte, uznejte všechny jeho dovednosti a schopnosti.

Zaujměte jeho pozornost pozitivními sugescemi a věřte, že jeho podvědomí to přijme a zakóduje hluboko do osobnosti vaší ratolesti. A vy pak s úžasem budete pozorovat, jak se den ode dne chování vás i vašeho dítěte mění.

Málokdy si uvědomujeme, že komunikujeme nejen slovy, ale také řečí našeho těla. Aniž bychom o tom věděli, tak dáváme najevo svůj vztah ke druhým lidem. Tón hlasu, intonace, celkový přístup, náš postoj a způsob vyjadřování vůbec… to všechno vychází z našeho podvědomí. A děti obzvlášť vnímají každičký detail, pocit, záchvěv a podle toho se také chovají.

Až budete příště mluvit se svými dětmi…

… nejdříve se zastavte a zhodnoťte, co jim chcete opravdu říct. Někdy je lepší chvíle mlčení, rozvaha, zamyšlení a teprve potom komunikace mezi rodičem a dítětem. Jinak to mnohdy připomíná spíše souboj dvou dětí…

Na instantní zázraky nevěřím, ale mohu vás ujistit, že tohle opravdu funguje. U někoho možná hned, u jiného to potrvá pár dnů, ale výsledek se dostaví. Budete mile překvapeni.

Držím vám pěsti, abyste co nejdříve objevili společný snový svět, který se stane vaší každodenní realitou 🙂

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist