1. měsíc s Nevýchovou za námi

Rubrika: Výchova podle..., Výchovné tipy

Po zaplacení kurzu Nevýchovy jsem měla spoustu chuti a elánu na změnu v naší výchově, ale elán se postupně vytrácel…

Problém s Nevýchovou 1

První zchlazení přišlo od operátora internetového připojení. Večer je síť přetížená, a tak poslouchat zasekávající se videa je spíše ke vzteku než k užitku. A večer je pro mě jediný klidný čas.

Řešení: Stáhla jsem si i Mp3 a poslouchala, ale utíkají mi myšlenky k úplně něčemu jinému. Mnohem víc mi vyhovuje, když se můžu koukat na Katku.

Problém s Nevýchovou 2

Další zchlazení mě čekalo od samotných dětí.
Domluva: „Já bych to potřebovala takhle a jak ty?“ U nás nezabírá. Buď děti vůbec netuší, co po nich chci nebo to neumí vyjádřit. Když rady poslouchám, tak mi dávají smysl jako celek, ale převedení do praxe je náročnější, než jsem si myslela.

Řešení: Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Příště k tomu zkusím napsat víc.

Problém s Nevýchovou 3

První týden v Nevýchově jsem měla pocit opakování rad a návodů z neplacených videí a s tím přišlo rozčarování a očekávání: Co bude dál?

Řešení: Druhý týden už byl v pohodě a mohli jsme pokračovat a zkoušet dál.

Co se nám s Nevýchovou daří a co ne

Zatím Nevýchova „funguje“, jen když jsem já i děti v pohodě a bez stresu. To se umíme domluvit, vysvětlit si problém a hledat řešení. Pod tlakem nebo ve stresu to pořád nejde a jede vše ve starých kolejích.

V plnění školních povinností Nevýchova pomohla.

Přípravu už tolik neřeším, ale nechávám na dceři, jak si to zorganizuje.
Bohužel stále bojujeme s dodržením doby, kdy se co bude dělat. Doba se stále odsouvá na další a další čas. Takže z 16. hodiny je to nakonec třeba 18 hodin.To mě zlobí, že si sama určí čas a pak to nesplní. Nedaří se mi vysvětlit, že pokud se povinnosti udělají hned, tak je od nich pokoj a od maminky většinou taky, když nevymyslí něco jiného – například úklid.

Školní příprava dříve: Tak teď hned si udělej úkoly a příprav se na zítra! A já nad ní stála jako policajt.

Školní příprava teď: Připrav se, kdy chceš a pokud budeš chtít s něčím pomoct, tak přijď a domluvíme se. Každý den spočítat 10 příkladů z matematiky a pár otázek z prvouky a angličtiny. Pokud si něco nesplní, musí to paní učitelce vysvětlit sama.

Konečně ráno v pohodě.

Nejlépe mi teď funguje placení pokut z kapesného. Nevím, zda je to nevýchovné, ale celkem to zabírá.

Skoro každé školní ráno je o rychlosti. Dcera má stále času dost a já už potřebuji, abychom šli. Vozím děti autem, máme to do školky, školy a mé práce 5 km. Potřebovala bych odjíždět nejpozději v 6,30, ale je to boj.
Konečně dnes to bylo v pohodě. S dětmi jsem se domluvila, kdy chtějí vzbudit a tak je i vzbudila. Syn přišel dokonce ještě dříve a dcera vstávala až po chvíli převalování se. Odjezd byl v pohodě a ještě se stihly pomazlit s kočkami. Pokud by to nestihly, tak by zaplatily pokutu. Tak uvidím, zda to bude fungovat.

Zaplacené pokuty máme v plánu společně utratit na dovolené a pokud děti na chytají i nás při nesplnění povinností, tak budeme platit taky.

Pomalu, ale jistě

Uvědomuji si, kdy sklouznu do starého režimu, což je křik a zoufalství, že to nejde podle mě! Občas se zarazím, ale někdy jsem tak rozjetá, že mi zastavit nejde. Pracuji na tom, ale jde to pomaličku.

Zkouším vše možné, protože děti mají stále nové nápady, jak dostat rodiče do blázince. A někdy mám pocit, že by se jim to mohlo i podařit. Odoláváme, ale občas je to u nás dóóóst „hustý“.

Všem přeji pěkný říjen. Květa

kvitko-rijen

I vy můžete vstoupit do kurzu Výchova Nevýchovou. Pokud byste si ho chtěli nejdřív jen oťukat a zjistit, o co jde, objednejte si bezplatný rychlokurz o tom, jak snadno a trvale vyřešit 5 nejčastějších problémů s dětmi bez křiku, pohlavků a zbytečného pláče.

Napsal/a: Kvitek1

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist