Děti rády pomáhají

Rubrika: Pomoc

V loňském roce se Českému Ježíškovi spolu s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka povedlo něco velkolepého. Vytvořili totiž soutěž Podej i ty pomocnou ruku.

Jejím hlavním smyslem bylo, abyste se zamysleli, zdali máte ve svém okolí někoho, komu osud nepřál a kdo by si zasloužil pomoc. Ze stovek zaslaných prací bylo vidět, jak vám osudy ostatních nejsou lhostejné a snažíte se jim pomáhat  jakoukoli formou.

Nakonec Ježíška nejvíce oslovil příběh sedmnáctiletého Tomáše, který si přál vytvořit veřejnou sbírku pro svého kamaráda Pavla.

Pavla na ulici srazil nepozorný řidič.

Kromě zlomenin, tržných ran, poranění břicha a otoku plic utrpěl Pavel i rozsáhlé poranění mozku a lebky. Jeho zdravotní stav byl tak vážný, že mu lékaři motolské nemocnice nedávali moc nadějí na přežití. Podstoupil několik náročných operací, ale jeho zdravotní stav provázely mnohé komplikace. Ani lékaři tehdy nevěděli, jak se bude jeho stav vyvíjet, a pro Pavla i jeho rodinu začal dlouhý a náročný životní boj.

Pavlovi v jeho současném stavu hodně pomáhá terapie Klim Therapy v sanatoriu, kde se učí sedět i chodit.

A právě na financování této léčby chtěl Tomáš založit sbírku. A díky naší soutěži se mu to také podařilo.

Nadační fond pomoci Karla Janečka vytvořil sbírku, na kterou během několika měsíců přispívala veřejnost, a i díky násobení „zlatým řezem“ ze strany fondu se vybralo přes 150.000 Kč na Pavlovu léčbu.

A samotný Tomáš byl odměněn hned dvakrát. Vyhrál hlavní cenu soutěže pro sebe, jeho největší odměnou však je, že svým příběhem dokázal někomu konkrétnímu pomoci.

Takovou možnost máte letos i vy!

Soutěž jsme sice přejmenovali na Děti rády pomáhají, smysl však zůstává stejný.

Najděte si chvilku a zamyslete se s kamarády, rodinou nebo třídou, jestli i ve vašem okolí není někdo, kdo by si zasloužil pomoc. Pak nám už jen napište, komu a jakou formou byste chtěli pomoci i vy.

Třeba se zrovna váš příběh stane výherním a vy někomu darujete ten nejkrásnější vánoční dárek.

Pročtěte si pečlivě stránky www.nfpomoci.cz/soutez-s-jeziskem, kde najdete úplné znění pravidel.

Napsal/a: Český Ježíšek

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist