Děti rády pomáhají

Rubrika: Pomoc

V loňském roce se Českému Ježíškovi spolu s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka povedlo něco velkolepého. Vytvořili totiž soutěž Podej i ty pomocnou ruku.

Jejím hlavním smyslem bylo, abyste se zamysleli, zdali máte ve svém okolí někoho, komu osud nepřál a kdo by si zasloužil pomoc. Ze stovek zaslaných prací bylo vidět, jak vám osudy ostatních nejsou lhostejné a snažíte se jim pomáhat  jakoukoli formou.

Nakonec Ježíška nejvíce oslovil příběh sedmnáctiletého Tomáše, který si přál vytvořit veřejnou sbírku pro svého kamaráda Pavla.

Pavla na ulici srazil nepozorný řidič.

Kromě zlomenin, tržných ran, poranění břicha a otoku plic utrpěl Pavel i rozsáhlé poranění mozku a lebky. Jeho zdravotní stav byl tak vážný, že mu lékaři motolské nemocnice nedávali moc nadějí na přežití. Podstoupil několik náročných operací, ale jeho zdravotní stav provázely mnohé komplikace. Ani lékaři tehdy nevěděli, jak se bude jeho stav vyvíjet, a pro Pavla i jeho rodinu začal dlouhý a náročný životní boj.

Pavlovi v jeho současném stavu hodně pomáhá terapie Klim Therapy v sanatoriu, kde se učí sedět i chodit.

A právě na financování této léčby chtěl Tomáš založit sbírku. A díky naší soutěži se mu to také podařilo.

Nadační fond pomoci Karla Janečka vytvořil sbírku, na kterou během několika měsíců přispívala veřejnost, a i díky násobení „zlatým řezem“ ze strany fondu se vybralo přes 150.000 Kč na Pavlovu léčbu.

A samotný Tomáš byl odměněn hned dvakrát. Vyhrál hlavní cenu soutěže pro sebe, jeho největší odměnou však je, že svým příběhem dokázal někomu konkrétnímu pomoci.

Takovou možnost máte letos i vy!

Soutěž jsme sice přejmenovali na Děti rády pomáhají, smysl však zůstává stejný.

Najděte si chvilku a zamyslete se s kamarády, rodinou nebo třídou, jestli i ve vašem okolí není někdo, kdo by si zasloužil pomoc. Pak nám už jen napište, komu a jakou formou byste chtěli pomoci i vy.

Třeba se zrovna váš příběh stane výherním a vy někomu darujete ten nejkrásnější vánoční dárek.

Pročtěte si pečlivě stránky www.nfpomoci.cz/soutez-s-jeziskem, kde najdete úplné znění pravidel.

Napsal/a: Český Ježíšek

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Křeček v utajení

Dětskou knížku od paní Zuzany Pospíšilové Křeček v utajení vydanou nakladatelstvím Grada jsem otevřela spíše z profesionální zvědavosti. Můj malý roční

Čtu dál →

Bezpečnost dětí na kole – bez přilby a brýlí dítě na kolo nepatří

Nastupující jarní počasí stále víc láká k vyjížďkám na jízdním kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích. Tyto tři aktivity mají jedno

Čtu dál →

[Soutěž] audiokniha Kouzelníci z pradávna

Přijměte pozvání do doby, kdy byla magie skutečná. A rovnou si můžete zasoutěžit o 3 audioknihy ve formátu mp3

Čtu dál →
Sdílet
Sdílet
TOPlist