Tip na zážitek: Stromhouse – noc v korunách stromů

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Domek na stromě, sen každého malého dítěte, který se jen málokterému splní. I já jsem takové dítě byla. Přála jsem si dům s růžovými závěsy v oknech, s vůní dřeva a tajemnou aurou místa, které je jen mé, kde jsem jen já a lidi, kterým dovolím vylézt za mnou. Bohužel pro dítě z města je něco takového většinou nesplnitelné. Tenkrát jsem ještě netušila, že se splnění svých snů téměř dočkám, jen jsem musela pár let počkat.

Když se před vámi objeví možnost strávit jednu noc v korunách stromů, tak si zajisté představíte spoustu šíleností. I mě prolétla hlavou hromada myšlenek. Od představy jak se nahoru drápu po žebříku, nedej bože po provazovém, přes kymácející se stromy ve větru, až po romantiku ve spacáku s milovanou osobou. Nedovedete si ani představit, jak moc jsem se v prvních vteřinách pletla. Nic takového vás v Pyskočelích, kde si můžete rezervovat pobyt v korunách stromů nečeká.

Když už se rozhodnete pro přespání na stromě, tak první věc, která mnohé překvapí ještě před odjezdem, je úžasný přístup paní majitelky. Po rezervaci termínu vám přijde podrobný popis všeho, co se dá na stromě a jeho okolí dělat, spolu s detailním popisem cesty a ujištěním, že žádné z vašich přání není problém.

Po pár měsících čekání se přiblížil náš den D a my s přítelem vyrazili vstříc dobrodružství. Vhledem k roční době (prosinec) jsme se na místo blížili za úplné tmy, přesto byl popis cesty od paní majitelky natolik podrobný, že jsme neměli problém a vše v pořádku našli. Už z dálky nás uprostřed lesa vítalo mihotavé světýlko, lákající zbloudilé pocestné. Při příjezdu pod stromový domek nás uchvátila jeho velikost i celé kouzelné okolí zalité měsíčním světlem. Musím přiznat, že jsem trochu srab a představa jedné noci v lese, a za úplňku, mi najednou nepřipadala jako dobrý nápad. Po pár minutách přijela paní majitelka, aby nám předala klíčky a vysvětlila vše potřebné. Už jsem se těšila nahoru do “bezpečí” domku.

Když jsme stoupali po schodech nahoru, musela jsem obdivovat bezpečnost schodů, kde bych se určitě nebála vypustit i ty nejmenší průzkumníky. Stejně dobře zabezpečena je i celá horní terasa.

Při prvním překročení prahu na nás, i teď v prosinci, dýchlo teplo vyhřátého domku. Teplota se zde dá regulovat pomocí plynových kamínek a musíme uznat, že i v lehkých mrazech, které venku panují, je zde příjemná teplota. Celkovou pohodu tohoto místa doplňuje celodřevěný interiér, kterému dominuje masivní postel, ze které je vidět prosklenými dveřmi ven. No prostě romantika, jak má být.

Po předání klíčů a základních informací o vybavení nám paní majitelka popřála dobrou noc a nechala nás napospas dravé zvěři číhající v lesích. Jak jsem měla posléze možnost zjistit, jedinou zvěří, která se v okolí nacházela, byli ptáci létající do krmítka. I když paní majitelka tvrdí, že se kolem domečku v létě pohybovalo pár divokých prasat.

Na dlouhé zimní večery je zde připraveno pár společenských her, které jsme si s chutí zahráli. Bohužel se nám kolem půlnoci vybila jedna z lampiček zajištujících světlo a my byli donuceni jít do postýlky. Na stromě není žádná elektřina, proto bez jedné lampičky by hraní her bylo, jak se říká, o oči. K dispozici je power banka, pokud přeci jen chcete být „ve spojení“, máte možnost si své mobilní telefony dobít.

Musím říct, že jsme oba spali, jako když nás do vody hodí. Málem jsme zaspali i snídani, kterou paní majitelka vozí na smluvenou hodinu, v našem případě v devět hodin. Příjezd snídaně ohlásilo lehké zatroubení pod stromem a když jsem se vyhrabala z vyhřátých peřin, čekal na mne piknikový koš pověšený na laně pod stromem. Originální a neotřelý nápad jak pomocí kladky dostat snídani nahoru, aniž by kdokoli musel chodit po schodech. Snídaně byla úchvatná a pro dva lidi nezkonzumovatelná. Do domácí marmelády paní majitelky jsem se naprosto zamilovala, přítel naopak ocenil uzeniny od místního řezníka, kam jsme se po opuštění stromu prostě museli vydat.

S paní majitelkou jsme se kolem poledne rozloučili, předali klíčky a ještě jednou se, tentokrát za světla, porozhlédli po okolí. U Stromu se nachází nádherné ohniště, které je v létě jistě velice využívané. Pro děti se mezi okolními stromy pohupují lanové překážky a v létě i houpací sítě. Pro odvážné se zde nachází venkovní přírodní sprcha.

Jedna noc v korunách stromů pro nás bude navždy zajímavým a kouzelným zážitkem. Pokud zvažujete kam si odjet odpočinout od shonu města, tak tento dřevěný domeček kousek od Prahy můžeme vřele doporučit. Ať už pro mladý pár hledající romantiku, unavené pracující rodiče nebo rodinu z dětmi, hledající nevšední zážitek. Každý si zde najde své. Určitě doporučuji i jako nevšední vánoční dárek.

My sami se sem jednou rádi vrátíme.

Stromhouse                                 

 

 

Více informací, fotografie, ceník a kontakt najdete na www.stromhouse.

Napsal/a: Šárka Hottmarová

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Asi bych se bála!!!Co když bude bouřka.

 • Dobrý den Peťko a ostatní 🙂 Samozřejmě, konkrétní nabídku na grilování a opékání zasíláme spolu s potvrzením rezervace a znovu asi týden před příjezdem, v nabídce najdete kvalitní suroviny a výrobky místního, vyhlášeného řezníka a uzenáře. Budeme se moc těšit!

 • Peťka

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné objednat večeři pokud bych přijela vlakem bez auta? Případně něco si opéct na ohýnku?

 • Kyller

  Tak to je opravdová nádhera. Děkuji za tip, snad se tam také někdy podíváme.

 • keenspeed

  Pěkné, díky za tip. Pokusím se na stromy někoho blízkého dostat 🙂

 • Peťka

  Super nápad, to je náhera! Budu o tom určitě přemýšlet. Děkuji za tip.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist