Kristýnka má ráda zvířátka, aneb výlety k prababičce i do zoologické zahrady

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Naše devatenáctiměsíční dcerka Kristýnka má moc ráda zvířátka. A to jak domácí, tak i ty v zoologické zahradě. V krásných leporelech o zvířátkách se je učí s maminkou a tatínkem poznávat a povídat si o nich.  S Kristýnkou se rádi vracíme do mého rodného Oseka nad Bečvou, kde žije moje prababička Anička, která má všemožná zvířátka.

Vždy se tak těšíme na návštěvu k ní a obdivujeme pejska Kesynu, tři kočičky, slepice a oblíbené králíčky, které si Kristýnka s její tetičkou Terezkou vždy ráda hladí.

A když nejsme zrovna u prababičky, rádi se podíváme i na zvířátka do zoologické zahrady. Nejblíže máme Zoo Zlín Lešná a Zoologickou zahradu v Olomouci – Svatý Kopeček. Až bude Kristýnka větší, vezmeme ji i do Zoo do Prahy a na Safari park Dvůr Králové, kde ještě malá nebyla.

Kristýnce se líbí všechna zvířátka. Ovšem nutno podotknout, že z některých má opravdu respekt. A některá se naopak nebojí pohladit. Kristýnka také zvířátka ráda krmí. Je to moc šikovná holčička.

S dcerkou jsme byli i na výletě ve Starém Městě v KovoZoo. Jde o jedinou kovovou Zoo v Evropě. Zvířátka sice nebyla živá, ale vypadala opravdu věrohodně. A mnoho zvířátek se nám moc líbilo.

Láska ke zvířátkům je krásná věc, a tu si můžeme vypěstovat od dětství. Jsem ráda za dcerku, že má zvířata ráda. Pokud bude chtít mít jednou nějaké zvíře i doma, musí si uvědomit, co vše to obnáší a jak je důležité se umět o zvířátko postarat a věnovat mu veškerý volný čas. My se však budeme stěhovat do bytu, a tam se domnívám, že zvířátka moc nepatří. Pakliže tedy nemáte zrovna třeba zakrslého králíčka, morče, rybičky apod. Ale takový pejsek potřebuje výběh a krásnou zahradu. Vím, mnoho lidí má i pejsky v paneláku, může o ně být dobře postaráno, ale i tak se domnívám, že taková zvířátka patří spíše k domečku s prostornou zahradou.

Udělejte si i vy krásný výlet s dětmi. Vždyť co je cennější, než čas strávený s rodinou? Život plyne velice rychle, proto si užívejte každé chvíle se svými ratolestmi. Před očima nám dospějí a i oni budou mít vlastní děti. Je to neustálý koloběh, který nejde vrátit zpět. Proto si užívejte čas strávený se svými dětmi, berte je na výlety, podnikejte různá dobrodružství, aby měli děti na co vzpomínat. A vy také. Krásný zbytek léta!

Napsal/a: Jitka Ježková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist