Jak jsme zmátli domorodce v Černé Hoře

Rubrika: Z našich cest

426366_the_perfect_familyPříhoda, o níž tu píši, se odehrála již před 15ti lety v létě roku 1990. Tenkrát krátce po revoluci jsem trávila s rodiči třítýdenní dovolenou v Jugoslávii v části dnešní Černé Hory. Slunce, teplo, moře, spousta ovoce…

To vše způsobilo, že jsme se všichni čtyři jedno slunečné odpoledne potkali na místním kempovém WC.
Po dvoudenním martýriu s akutními střevními problémy konečně zabralo IMODIUM a tak jsme se neprozřetelně hned na další den vypravili na výlet do blízkého zálivu Boka Kotorská a městečka Tivat.
Zpočátku vše probíhalo tak jak má a tak jsme si na místním náměstíčku koupili všichni vynikající zmrzlinu. To jsme ale neměli dělat. Asi do hodiny nás přepadly křeče v břiše a teď babo raď!
Tivat je městečko podobné Benátkám, takže místo ulic kanály, nikde zákoutí, kde by se bývalo bylo dalo ulevit. Nakonec jsme zsinalí a zpocení až na zadku s očima navrch hlavy objevili na konci městečka nějaký kozí chlívek a tak jsme tam všichni svorně zapadli. Místní obyvatelka se pak nestačila divit, co jí to leze z chlívku za lidi :-)) a my pelášili, až se za námi prášilo.
A co si pak myslela, když šla zkontrolovat svojí kozu, tu radši nebudu domýšlet. Každopádně od těch dob se v létě v cizině vyhýbáme zmrzlinám velikým obloukem a cestovní lékárničku máme stále plnou léků proti průjmu….

Napsal/a: aarenka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • To jakaraza-jo jo máš doboru paměť, poslala jsem asi pře půl rokem tuto naši příhodu i na jiný servr….
    Pa Renča

  • už jsem to někde četla…

  • Já jsem byla v Černé hoře v roce 1981 a pak po 20 letech tedy v roce 2001, byli jsme pokaždé v Ulcině a moc se nám tam líbilo, ale takovou zkušenost nemáme a to zmrzlinu máme moc rádi.Je tam krásně a tak bych tam chtěla vzít ted i vnučku.

  • Supr jsem se pobavila!!!!!
    Teď si nevzpomenu na žádnou naší podobnou příhodu, asi jsme vždy na onu místnůstku nakonec natrefili….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist