Moje velká úchylka – Vánoce už v létě

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

Každý ví, že Vánoce jsou 24. 12. a období Vánoc má čtyři adventní neděle. Ale já mám asi zvláštní úchylku, protože mně začínají vánoce už koncem prázdnin, takže v létě. Já už začnu v předstihu plánovat, co a komu koupím od Ježíška, a protože je nás hodně a jsem taková, že dělám ráda radost druhým. Takže není nic divného, když koncem srpna začínám postupně nakupovat. A jak jsem už psala, je nás hodně, a tím pádem mám hodně moc dárků, je to i problém je poschovávat, tak aby je nikdo nenašel a abych je našla já na Vánoce.
Taky si každý rok říkám, že nebudu moc utrácet a koupím každému určitý počet dárků, co si určím předem. Ale i když si toto dám jako závazek, vždy je vše jinak. No kdo by odolal dalším a dalším hračkám pro syna a vnoučata. Vždy při koupi nějaké hračky si říkám, že to byla poslední, ale pak na mě zase někde něco vykoukne a já si řeknu, no to je přesně ono, co se jim bude moc líbit a co vlastě nutně potřebují. A pak si řeknu, přece nebudou mít ostatní dárků méně a začnu počty dorovnávat. A výsledek je, že se mi to sotva vejde pod stromeček. To pak starší syn komentuje, že tu přece někdo říkal, že nemáme moc čekat a že se to zase pod stromek nevejde.
Myslela jsem, že letos odolám a začnu nakupovat později a vyzkouším si, jaké je nakupování v adventním čase, kdy je všude plno vánoční výzdoby, ale taky plno lidí, a tak si užiji i prodírání davem. V jedné ruce potáhnu syna, aby se mi někde neztratil nebo něco neporazil, a v druhé budu mít spoustů dárečků. Ale asi si nákupy v davu zase neužiji, už nyní mám pro prcka asi tři dárky a mezi nimi vysněné auto na ovládání. Tak je mi jasné, když už nyní čeká na Ježíška a minimálně 40x denně mluví o autě na ovládání, všude má rozložené letáky s tím co vlastně vše nutně potřebuje koupit, že auto povede a ostatní zůstane stejně v pozadí.
Další dárky mám v plánu, pro dvouletého vnoučka asi také nějaké jednodušší auto na ovládání, už mám něco vyhlídnuté, ale ještě vybírám z několika variant. Ještě nevím, co pro tříletou vnučku, která má vlastně vše a vím, že oblečením jí radost neudělám, je spousta hraček pro holčičky, ale nevím čím jí udělat radost. Ale její sestřičce, co se má narodit v únoru, jsem koupila už pod stromeček krásný teploučký fusak.
No a to je necelý konec srpna a já už část dárků mám, ale zdaleka to není vše, komu musím ještě nakoupit Ježíška, takže do prosince mám o zábavu postaráno. No a hlavně si ale musím začít opět psát, co a komu vlastně mám, protože s mojí sklerózou bych si v prosinci na polovinu věcí nevzpomněla.
Je tu někdo s podobnou úchylkou jako já, nebo naopak nakupujete na poslední chvíli?

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: 88 věcí, které byste měli stihnout se svým dítětem, než vyletí z hnízda

Nakladatelství Portál přichází na trh s knihou dvou úspěšných německých spisovatelů (Hans Rath, Edgar Rai), která nese název 88 věcí,

Čtu dál →

Hvězdičky z tavné pistole

Hledáte ještě nějakou dekoraci, která dovrší vánoční výzdobu? Pak si vyzkoušejte vyrobit hvězdičky z tavné pistole. Jsou jednoduché, rychlé

Čtu dál →

Naučte děti relaxovat v infrasauně a jejich imunitu máte vyřešenou

Saunování, jinak také známo jako termoterapie, využívá k relaxaci těla i duše příznivé účinky mírné zátěže organizmu, která nastane při

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (16 vyjádření)

 • Králíček4

  To je přesný maličkosti od srdce potěší někdy i víc než nákladné dary.A nebo přijít na to čím udělám radost je někdy časově náročné a proto jsem ráda,že mám dostatek času.

 • Jsem na tom podobně. Já nakupuji celý rok. Mám čas o každém přemýšlet, co by ho nejvíce potěšilo a ne kupovat dárky na poslední chvíli bez rozmýšlení. Podotýkám, že se jedná o maličkosti a protože jsou opravdu od srdce, jsem přesvědčená, že opravdu potěší. Takže jen tak dál!!!D.

 • Králíček4

  A co kupujete chlapům co nikdy nic nepotřebují?No během doby co jsme článek napsala a než vyšel se mé řady dárků trochu i rozšířily.Pro vnuka mám to plánované autíčko už také doma,starší syn by chtěl naušnici-pecku,štulpny na fotbal a hodinky.Hodinky dostane,ale už teď k narozeninám,má je v říjnu.A to v říjnu má i narozeniny vnučka,pro tu mám panenku a dcera,tak ta dostane toustovač.A pak babo raď co na vánoce když teď mají všichni narozky,holky každá inspirace se mi hodí.Právě přemýšlíme pro vnučku takovou tu tabuly oboustrannou,na křídy i fixy,mám jich několik vypsaných a teď ještě vybrat.Dcera se zetěm vždy chtěli „obr dary“,kartáčky na zuby a hřeben a kartáč na vlasy a mě s tím vždy lezli na nervy.Ještě mám další dceru a tam mi vypadl asi mozek,prostě nevím.

 • Jsem také ráda že nejsem sama:-) já už vybírám také dárky, nemám ráda nákupy na poslední chvíli:-) pěkný článeček…

 • Vidíš Králíčku, a mě to vůbec nedošlo, jak pořád píšeš o tom co jsi kde koupila a objednala. A ono ejhle…vánoční shon v létě 🙂
  Tak já jsem každý rok kupovala dárky, až těsně před Vánoceme a za svobodna mamce, až na Štědrý den 🙁 Loni jsem měla první dárek už v květnu…pro Domulu řetízek. Měla jsem z toho tak dobrý pocit, že jsem koncem října měla všechno důležitý nakoupený a pak jen ty maličkosti. Letos ještě nic nemám, ale říkám si, že asi v září už něco koupím. Loni jsem nesháněla nic na poslední chvíli a docela se mi to líbilo…nebyla jsem vystresovaná, že nemají to co potřebuji. A tak se asi hlásím a rozšiřuji řady 🙂

  A mimo jiné…děkuji za článek…libíl se mi!!! 🙂

 • Králíček4

  Babofko,proč malá,vždyť jsou to krásné svátky,teda aspoň mě se líbí.Ráda totiž obdarovávám své blízké a známé a přesně jako u tebe nikdo nic neví a tak vymýšlím varianty i pro ostatní.Každému poradím a pak se mi kouří z hlavy,abych vymyslela co koupím já.

 • Ahoj králíčku 🙂 Nedělávám to, ale letos jsem taky už začala. 🙂 Už mám pro malého 4 dárečky. Má chudák navíc svátek i narozeniny, takže vždycky toho je fůra, co musím vymyslet, navíc moje mamča nikdy neví a nechává to samozřejmě na mě a tak nakupuju dvojitou nálož (i za ni).
  Ale jinak Vánoce miluju“ Jsem pořád jak malá… 🙂

 • Králíček4

  Tak papír a mašle teda fakt ještě nemám,to mě ještě čeká.A to,že mají to nejlepší před výplatou je jasné.

 • Anonymní

  a málem jsem zapoměla,byl výprodej ván.papíru a mašlí tak je máme doma.l

 • Anonymní

  tak za svobodna jsem dárky kupovala taky koncem prázdnin,když jsem se vdala tak manža vše kupuje rád na poslední chvíli,tak letos jsem si řekla že začnu dřív,ale..měla jsem vyhlédnuté puzzle,než jsem tam došla,nebyl čas,z prace jsem musela domu,pak jsem šla k mudr atd,tak puzzle nikde,v drogérie pár hodin po otevření zboží v akci nikde tak jsem se namíchla ,že tudy cesta nevede a začnu později,tak jsem zvědavá kdy začnu,jo a nejvíc dárku se mi líbí před výplatou nebo když jdu pro něco jiného a nemám čas si to pořádně prohlédnout vyzkoušet.a mám nachystanou pokladničku,kde občas něco přihodím aby potom bylo víc peněz na dárky.l

 • Králíček4

  Ano,to je scházíme se 25.nebo 26. jak to dětem vyhovuje a tak máme 2x štědrý den.Asi si začnu přifukovat domek.

 • Marinada

  Tak to musíte mít veselo, když se celá rodina sejdete 🙂

 • Králíček4

  Marinado,jojo mám tři dospělé děti a jedno malé-školkové,k tomu dvě vnoučata a třetí na cestě.A díky za poklonu.

 • Marinada

  Já nakupuju taky s velkým předstihem, i když teď teda ještě ne :-)…no a na poslední chvíli taky vždycky ještě něco přihodím, protože mám pocit, že je toho nějak málo 🙂 Ale loni se stalo, že dcera si něco moc moc přála, tak jsem to v předstihu koupila…a do vánoc se její přání poněkud změnilo…Jo a taky si píšu, co pro koho mám 🙂
  Králíčku, jsem překvapená, že nakupuješ pro vnoučata – názorově na mě působíš velmi velmi velmi mladá (v dobrém slova smyslu!) 🙂

 • Králíček4

  Nuninko,ani nevíš jakou jsi mi udělala radost,že v tom nejsem sama.Přesně tak jak píšeš,hlavně kvůli penězům,je to rozložené do několika měsíců a hlavně v klidu a bez emocí si vyberu.
  Už nyní si říkám jak mám pro nejmladšího vše,ale než bude prosinec tak toho bude zase víc,ale loni jsem pak něco schovala na jeho narozky v březnu.Já ještě přemýšlím nad dalšíma,ale dětem už mám a to je důležité.Vnoučkovi už mám i to auto na ovládání a pro vnučku mám v plánu oboustrannou tabuly na křídy i fixy nebo magnetickou.A doufám,že mi tu někdo napíše i nějakou inspiraci.

 • Králíčku, já jsem na tom stejně. Už mám jeden dárek pro muže. Z kterého vím, že bude našený 🙂
  Pro syna už mám toho tady dost, jenomže on bude mít ještě před vánoci narozeniny, takže to má na to i na to 🙂
  Dceruška už taky něco má a ten nejmenší prďolka vlastně taky 🙂
  Dokonce už mám něco i pro naše malé kamarády.
  Takže se hlásím ke stejné úchylce jako ty, nakupování vánočních dárků už v létě.
  U mě je to taky hlavně kvůli penězům, takhle to je postupně, před vánocemi by to pak bylo moc výdajů 🙂 a kdoví jestli by pak na to všechno bylo.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist