Moje první chaloupka

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

Protože moje miminko váží už 25 kg a je mu devět let, mám chuť a čas Vám sem něco napsat. Mám totiž neodolatelnou chuť Vám vyložit, kterak Nadula svou první chaloupku na svět přivedla…

Abych přiznala barvu, ještě minulý týden jsem všem v okruhu 50 kilometrů tvrdila,že péct nebudu, protože je to za
a/ drahé,
b/ zbytečné,
c/ nemám čas.

Přesto jsem si naprosto podvědomě koupila 2,5 kg hery a 15 kostek másla (bylo v akci za pouhých 26 Kč) a spoustu hladké mouky a cukru. No co Vám budu povídat, jako každý rok se z mého nepečení vyklubalo 15 druhů cukroví, co budu dělat. Vlastně to tak dopadá každý rok. Tak jsem alespoň jako inovaci rozhodla, že vyberu nové recepty na netu. A jak jsem tak brouzdala sem a tam, našla jsem asi sto nádherných chaloupek z perníku…..
Když jsem u jedné z nich našla i plánek na jednotlivé díly ke stažení, v mý šílený hlavince se zrodil nápad, trochu bláznivý vzhledem k mé šikovnosti. A tak přišlo na to, že jsem se rozhodla taky si takovou malinkatou chaloupečku upéct. Ingredience sem měla doma, tak jsem jen skočila do obchodu pro vánoční punč, aby pečení mělo atmosféru. Venku byla zima jako když praští(skoro),tak jsem se hned zahřála hrníčkem teplého vánočního nápoje a šup šup, ať je chaloupka hotová. A protože jsem blázen, který nedá pokoj, dokud není všechno hotové, dělala jsem chaloupku do devíti do večera, a to jsem začala ve dvě odpoledne. Umazala jsem své ratolesti všechny pravítka – i ta zlomená – protože jsem plány rýsovala přímo na těsto a všude musel být pravý úhel.
Bylo devět večer a v kuchyni to vypadalo jako po náletu kamikadze, ale uprostřed stolu to stálo. Bylo to krásné, zasněžené a nespadlo to. Moje malá chaloupka byla obrovská a já uvažovala, jestli nezavolám ježibabě a nenavrhnu jí výměnu bydlení. Jenže manžel byl proti a stejně mi ta můra nezvedala telefon. Tak jsem si chaloupku vystavila v kuchyni na čestné místo, odkud je na ni vidět už od dveří, to aby sousedi věděli….
A hlavně pokaždé, když projdu kolem, zavoní mi perníkem a já vím, že za chvíli jsou tu vánoce. Krásné, ojíněné, snad i zasněžené, ale určitě kouzelné Vánoce.

Napsal/a: nadula

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

  • na svoji první chaloupku se teprve chystám,ta tvoje je ukázková …doufám že se mi taky podaří i když s roční dcerou omotanou kolem nohy nevim nevim ….dám vědět jak to dopadlo :o)

  • Já nemám slov, nádherná chaloupka a krásné čtení.

  • Smekám před Tebou, kuchařinko. Je fakt, že taky nesnáším odcházet od nedodělané práce, ale na takovou krásnou titěrnost nemám trpělivost. Jedním slovem: KRÁSA…

  • Večernice

    Nádhera…………a jak krásně se to četlo. Tleskám!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Přímo pohádková chaloupka:-)))moc šikovná kuchařinka. K

  • Ta chaloupka zavoněla až ke mně a voní fakt pěkně!!! Jsi šikulka. Vzpomínám si taky na jednu chaloupku, kterou mi babička kdysi dávno upekla, byla nádherná a měla vedle vchodu ještě strom (to jen kdybys zase sháněla inspiraci na příští rok… :-))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist