Špatně načasovaný dárek

Rubrika: Vaše příběhy

1244939_untitledJsou vánoce. Davídkovi je malinko přes 2 roky a Ježíšek mu přinesl kolo. Nevím, jak u vás, ale u nás se každý dárek musí hned použít. Ostatní dárky šli stranou, protože kolo vyhrálo na plné čáře. No jo, ale kde jezdit, když u nás v podkrkonoší jsou hromady sněhu?! No přece doma!

Nejdříve musel Davídek zvládnout jízdu po celém bytě a bravurně se vyhýbat pomocnými kolečky nejen všemu co stálo v cestě, ale dokonce i vedle ní. Když se trochu otrkal a překážky zvládal nastal problém jak mu vysvětlit, že kolo se musí zastavit brzdou a ne plnou rychlostí o zeď (v horším případě o nábytek). S manželem jsme se modlili aby už konečně přišlo jaro a kolo spatřilo silnici zdravé a živé (o synovi nemluvě). Když už opravdu sníh slezl a syn i s kolem vyrazili do ulic byl k neudržení. „Tam pojedu na kole, tam taky chci na kole. Po tříměsíčním pustošení našeho domova mu zkuste vysvětlit, že se do obchodu na kole vjíždět nesmí. S nezbytnými chrániči všeho co se chránit dá jsme jednoho dne odmontovali pomocná kolečka a za slabou hodinku už to šlo samo. „Stůj!“ – pozdě ! „Brzdi!“ – tak to byl náš slovník příštích týdnů. A protože to bylo kolo nejmenších rozměrů na trhu, Davídek z něho rychle vyrostl a babička začala vyhrožovat, že Jéžíšek k příštím vánocům přinese kolo větší a bytelnější. A přinesl !! Ale protože bylo už opravdu tak velké, že se na něm špatně vybírala zatáčka z jídelny do kuchyně i Davídek naštěstí pochopil, že se k němu vrátí až na jaře. A jaro nastalo, a Davídek už ani neví, co to je chodit pěšky, protože by s kolem chodil nejradši i spát.
A jak je to u vás se špatně načasovanými dárky?

Napsal/a: kristýna

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

  • Ahoj Milane, jak je?

  • Anonymní

    Davídek je šikovný.

  • Náš Davídek dostal od babičky a dědy k vánocům takovou tu elektrickou motorku,když mu byl teprve rok.Taky jsem je za to proklínala,protože se mi na ni doma pořád sápal a v roce samozřejmě neuměl řídit.Takže brzdil o nábytek a o stěnu,ještě že to nejezdí tak rychle.Samozřejmě když nastalo jaro a vzali jsme mu ji ven,tak na ni nechtěl ani za boha a motorku jsme celou cestu nesli(a že se pronese).Klidně to ten Ježíšek mohl s tou motorkou rok vydržet,protože teprve teď na ní Davídek chce a řízení už taky zvládá.Jenže ten babiččin a dědův Ježíšek byl aktivní a druhé Vánoce přinesl Davídkovi kolo,na kterém pro změnu neumí šlapat a nechce ho ani vidět,tak si říkám že kdyby ho přinesl ježucha až letos…No my máme holt všechno dopředu.

  • Můj první syn dostal od svého dědy asi ve třech měsících pyžámko. Bylo na šestileté dítě :o)

  • Také máme malýho cyklistu, který se nemohl dočkat, až sleze sníh. Vloni dokonce jezdil mezi závějemi-cesta byla sluníčkem vysušená a tak proč ne?
    Přemýšlím, zda nějaký špatně načasovaný dárek dostal? Asi ne. Všechny dárky dostal v „pravou“ chvíli :o)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist