MVD: Jak se má Vašíček?

Rubrika: Rostou jako z vody

Tak tu sedím a piju obilnou kávu s hořčíkem a dumám. Jak začít… Tolik se toho od posledka událo. Vašíčkovi bude za pár dní 18 měsíců, včera měl svátek. Je to živý klouček. Chodí už od konce 11 měsíce. Od roku a čtyřech měsíců je přes bez den plínky a sám si řekne – Cujat. Kaká ale do plínečky a nijak to nekomentujeme. Žádné chválení. Evidentně se mu tento proces nelíbí.

Vzpomínám si, že u našeho staršího, Toníčka, jsme taky měli problém. Toníček si vypěstoval blok a dodnes nevím, proč. Trvalo tři měsíce než ho to přešlo. Nechtěl kakat vůbec, ani když jsme mu řekli, že může kamkoliv. Stávalo se, že i dva dny nešel a pak ho to bolelo. Tak jsme to řešili, jak jsem psala, nekomentovat, utřít zadek, uklidit a jde se dál. Doktorka nám tehdá doporučila homeopatika Sedalia, ale žádný účinek jsem nezaznamenala. U Vašíčka jsou podobné projevy, i když zhruba o půl roku dříve.

Vašíčka stále kojím a nemusím se mu ani nijak vnucovat. Máme prakticky stále stejný režim, jako když byl miminko. V noci 1x okolo 3 – 4 hodiny, pak spí do půl šesté a budí ho prdíky. Nepláče, jen se kroutí, chce se opět přisát, vyprdí se, ale už nezaspí. Vydrží potom zhruba do těch půl 12, kdy jde spát. Většinou se opět přisaje, na dvě hodiny si dá šlofíka a pak se naobědvá. Přes den kojím 3x a když byla horka, tak klidně i 5x. V noci jsem dávala vodu, aby neměl žízeň.

Papá pěkně všechno včetně syrové zeleniny a ovoce. Má rád okurky a papriky, i šunku už ochutnal. Akorát večerní kaše jsou problém. Mám nakoupeny Sunarky, ale vždy se moc nadřeme. Zjistila jsem však, že mu více chutnají jako dopolední svačina. Zato kravské mléko má moc rád. Tak ho každé ráno snídáme spolu.

100_3533 100_3532

Když se po obědě probudí, slyším v chůvičce – „Mami, de si“ a chce se mi brečet. Je to tak krásné, tak milé. A zároveň tak strašně rychlé. Už umí slova jako jeden, dva, čtyři, táta, děda, Fido (to je náš pes), boty (to je jedno z prvních slovíček). Nesmírně rád čmárá tužkou, maluje po papíře a bohužel i po zdi… tak už nastoupila jakási výchova :-), no a na písku je nejraději. Umí krásné bábovky, nabírá do kyblíčku jedna báseň.

Proč to vychvaluju? No protože u Toníčka toto samozřejmost nebyla a není ani teď. Manuálně je velmi zručný. Staví komíny z kostek, ale raději je boří, dává tvary do interaktivních kostek. Nejraději z hraček má ale lego a zvukové tablety a notebooky. A samozřejmě hudební nástroje. Používá obě ručky. To mně moc těší, neb měl levou po porodu pohmožděnou; měl nalomenou klíční kostečku. Vše je ale v pořádku a hlavně se obě dvě dobře prokrvují. Zoubky už mu chybějí jen 4 a stojí to za to. Nemůžou se proříznout. Dva řezáky a dvě stoličky nám dávají zabrat už měsíc.

Vašíček má velmi pravidelný režim spánku. A co víc, umí usínat sám ve své postýlce. To je přímo báječné. Teď, co chodí Toníček do školky, mám dvě hodiny pro sebe. První týden jsem z toho byla celá nesvá. Nevěděla jsem najednou, co dělat. Bylo půl hodiny před polednem a v domě ticho. Malý spinkal, druhý byl ve školce a já co?

Nejde o to, že by nebyla práce, ta je u nás furt. Ale to ticho, jako by se zastavil čas. Tak si vždy uvařím kávu, nebo se v naprosté pohodě naobědvám a pak se pustím do práce. A pokud nemám nic důležitého, tak si prostě sednu a nedělám klidně i půl hodiny vůbec nic. Můj prostřední synovec mně uvedl do světa lovení kešek, takže se tomu začínám věnovat také. Hlavně mu pomáhám řešit ty logické :-). A také jsem si začala přivydělávat s Betterware. Mám najednou trochu času i na takové věci a je to paráda.

100_3634 100_3637

Bohužel tohle je poslední článek, protože projekt končí. Ráda bych za něho moc poděkovala. Umožnil nám prožít krásné příběhy našich broučků a berušek, potěšit se a také poradit ostatním v jejich trápení. Děkuji všem, co moje články četli, co nám drželi palečky a prostě byli s námi. Přeji vám hodně pohody a úspěchů a třeba si o sobě zase budeme brzy někde číst :-).

Hanka

Článek je součástí projektu Mateřská s VD, jehož partnery jsou Silikonovékorále.cz a Tinkyshops.
Silikonové korále   Tinky shops

Napsal/a: HankaManka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Kyller

    Endlisku, taky napiš, jak se se Sofinkou máte.

  • endlisek

    Krásný článek, ráda čtu jak se vyvíjí jiné děti, co už umí, co je baví, abych věděla, kdy to tak můžu čekat u té své 🙂 Máš pravdu, že to hrozně letí, už to nejsou žádná malá miminka, ale je to krásný:)

  • Kyller

    Projekt sice končí, ale na Vaše články se stále těšíme, takže pište, pište, pište. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist