Recenze: Dodělej tuhle knihu

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Regály knihkupců po celém světě v posledních měsících zaplňují kreativní knihy od autorky Keri Smithové. Knihy, které mají podněcovat fantazii a tvůrčí schopnosti jejích čtenářů, vychází v nakladatelství CooBoo. Nejžhavější novinkou mezi nimi je kniha, která se jen nečte, s názvem – nenázvem Dodělej tuhle knihu.

Dodělej tuhle knihu je již několikátým počinem Keri Smithové přeloženým do českého jazyka. Tato kniha je plná tabulek a návodů jak pokračovat v doplnění celé knihy. Pokud se budete řídit pokyny, budete svědky zrodu půvabné knížky. Bohužel pro některé děti může být problém držet se dané posloupnosti a nepřeskakovat jednotlivé úkoly, potom kniha začíná postrádat smysl.

Nejznámější z knih Keri Smithové je její první kniha Destrukční deník. V porovnání s Destrukčním deníkem, který na trhu udělal pořádný průvan, jsou všechny další knihy této autorky pouhou snahou o něco nového. V porovnání s Destrukčním deníkem se ostatní knihy nezdají být natolik poutavé, přesto si v každé z nich děti něco najdou.

img_1005 img_0999

Na rozdíl od jiných knih, u Keri Smithové nikdy dopředu nevíte, co z vaší knihy vznikne. Každá její kniha je dobrodružstvím pro čtenáře i pro rodiče a přátelé, jelikož ti jsou do mnoha úkolů zapojeni také.

Mám ráda záhady a ráda řeším rébusy. Tahle kniha je pro mě ta pravá. Jsem ale i trošku netrpělivá a tak jsem při plněný úkolů měla chuť přeskakovat. Většinu úkolů jsem zvládla bez problémů a někdy jsem se docela hezky pobavila. Svoji knihu už mám hotovou a těším se na další knihy – neknihy od této autorky, říká dvanáctiletá Bára.

Kniha Dodělej tuhle knihu je ideální pro tvořivé děti, které nebaví jen tak obyčejný příběh, chtějí svůj vlastní a chtějí být jeho součástí. Během plnění úkolů se stávájí pracovníky tajných služeb a řeší záhadu této knihy.Ta má v závěru nečekané rozuzlení.

Pokud se dětem řádně vysvětlí, že knihy Keri Smithové jsou unikátní tím, že se do nich může psát nebo jinak je ničit a do jiných se psát nesmí, pak mi příjdou jako skvělá kreativní pomůcka pro každého dobrodruha.

dodelej-tuhle-knihuDodělej tuhle knihu

Autorka: Keri Smithová

Překlad: Olga Bártová

208 stran, pro děti od 11 let

Vydalo nakladatelství CooBoo v září 2016.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Šárka Hottmarová

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist