Příspěvek na boty

Rubrika: Od srdce i od plic

836412_woman_and_baby_on_the_beach_4Taky jste dostali příspěvek na boty od Všeobecné pojištovny?

U syna to nebylo, u dcerky (*22.9.2003) jsme dostali jeden v roce ( na 50 korun) a nyní druhý…Dle mého je to dar – nedar. Boty na které se to vztahuje, nám minule vůbec nevyhovovaly, nechali jsme ho propadnout ( stejně jako další 4 rodiny v okolí) a nyní se tam teprv chystám.
Dar by to byl, pokud by člověk mohl vybrat dle sebe – tedy třeba papučky žirafy – taky je to certifikovaná obuv. Ale z nabídky minule nic Simoně nebylo a co jí bylo, to byl humus. Buď se to špatně obouvalo, nebo neměli zimní, ale jen podzimní nabídku, o ceně nemluvě.
Pojištovna si udělá čárku, že pomohla dětem k obuvi, ale ve skutečnosti si tam boty vybere z té nabídky málokdo. Tak opravdu nevím, proč jsou takové akce?
( Dcerce stejně certifikované boty koupím, ale od jiné firmy s větším výběrem a asi i levněji.)

Napsal/a: Renao

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Tip na výlet: Stezka korunami stromů Krkonoše

Bojím se výšek, tak co tam budu dělat? To byla moje první reakce na nápad, zajet se podívat na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (15 vyjádření)

 • No já mevím, ale 50 Kč to je dost málo.
  Mi jsme celá rodina u ZP Ministerstva vnitra a dostáváme každý rok příspěvek 1000,-Kč jako rodinný balíček.
  Děti si letos mohli vybrat ze sedačky na kolo,(loni helma na kolo) vitamínů a krémů na opalování a rodiče vitamínů a různé rehabilitace, masáží a cvičení. Vůbec to nebylo podmíněno nějakou značkou natož firmou (skrytá reklama).
  Pro děti to poskytují až do 15 let !!!!!!
  Dál nám poskytnou volmou vstupenku pro děti do ZOO a spoustu dalčích slev a výhod. To prosím nedělám reklamu, ale je to opravdu o výběru pojišťovny.

 • Jenže já chtěla kupon uplatnit na boty později a už to nešlo. Chtěla jsem ho taky věnovat, ale nikdo neměl zájem – vzhledem k sortimentu u nás není divu. A kupovat dítěti boty zásilkově – no já raději zkouším osobně.

 • Anonymní

  Já si myslím, že poukázka na boty je čistě obchodní záležitost společnosti Essi. VZP do toho nic nevkládá, naopak Essi to považuje za svoji reklamu.

  my jsme kupon uplatnili až teď, kdy jsou synovi 3 roky. Nejprve jsem na Essi v mém okolí nenarazila, později nebyla naše velikost a jednou jsem kupon zapomněla. Takže nic nepropadá, schovejte si je klidně na později. Nebo je věnujte kamarádce nebo někomu v příbuzenstvu.

  Mimochodem, mají obrovskou nabídku třeba i na zásilku. Na webu: http://www.essishoes.com

  My jsme s nimi spokojení.

  Petra Kvasničková Jindřichová

 • Nevztahuje se, pokud to není značka Essi. Kdyby si tu slevu nechali, a raději ty peníze dali tam, kde patří. Nikomu stejně těch 50 korun nepomůže. Můj otec je ted v nemocnici a když prosil, at mu pomůžou od bolesti, tak řekli, že na to nemocnice nemá peníze…Co dodat?

 • Já koupila zimní botky včera v RENU v kauflandu. Bez kuponu, synkovi ještě není rok. Mají tam OK ceny, kolem 550-590…já koupila za 590. A jsou moc krásný a jsou zdravotní. Ani nevím, jestli se na ně ta sleva vztahuje.

 • Vandulo, přesně, mluvíš mi z duše. Pokud mám dát za boty min 650 korun, vůbec se mi nelíbí, špatně se obouvají, tak nechám kopon propadnout a jdu jinde. Kde se mi boty líbí, jsou i levnější a jsem spokojená. Dle mého si to ta firma domluvila za úplatu s pojištovnou.

 • Renao, máš pravdu že v Praze je výběr lepší, nedošlo mi, že někde to může být taková bída.
  Ale i tady nekoupím v prvním obchodě, když chci jinou značku než Essi, musím jet jinam. Některý botičky od týhle firmy nejsou špatný, třeba s letníma jsme nikdy neměli problémy (ty jsem taky na ten kupón koupila), ale snad u všech uzavřených byla nějaká vada. Takže teď se snažím kupovat jinou značku a to znamená šup do auta a tradá……je to zkrátka bída.

 • quendolina
  quendolina

  Holko, myslíš příspěvek na antikoncepci 500,- Kč za rok pro ženy do 35 let? Na začátku tohoto roku my můj gynekolog řekl, že to od roku 2005 už neplatí. Volala jsem i na VZP pojišťovnu a tam mi to potvrdili. Ale bylo to někdy v únoru a od té doby jsem to nezjišťovala tak nevím jestli to zase nezměnili, ale to bych se moc divila.

 • Oprava: injekce PROVERA.

 • Ten příspěvek se může vybrat ( aspoń u nás) jen v jedné prodejně, kde je minimální výběr. A taky jen na jednoho výrobce – Essi. Zajímalo by mě, pro koho je vlastně určen. Soc. slabí rodiče si boty za minimálně 650 korun nekoupí, protože jedny boty na zimu stejně nestačí.A bohatší si koupí spíš u Bati, kde jsou podobné boty bez slevy za 500.

 • A je ten příspěvek něčím podmiňován? Já jsem o něm zatím neslyšela. My jsme dostali v únoru jenom uvítací balíček s flaškou, fotoalbem, plyšákem, dudlíkem a ani už nevím, co tam ještě bylo.
  A ženský, platí příspěvek na antikoncepci od VZP taky na injekce PROVENA?

 • No ono jde o to, že tady se to dá vybrat jen v jediném obchodě a na jedinou značku. Tady si to opravdu z mého okolí nikdo nevybral, škoda známek, které pojištovna musela zaplatit. Ale v Praze je větší výběr než tady, tam bych si určitě vybrala. Ovšem za cestu bych dala 300 korun, tak by se mi to nevyplatilo. Sice jde to i poštou, ale já raději zkouším osobně.

 • Mates, díky, že si mě na to upozornila! To jsem nevěděla. Kdyby si ještě něco podobného zjistila, dej mi prosím taky vědět.

 • No my jsme u Škodovácké pojišťovny a ta má teď akci – za potvrzení od zubaře že tam dítko chodí pravidelně doataneme na pojišťovně kupón na 300,- na dentální pomůcky – jakékoliv

 • Já si vybrala celkem bez problému a ještě s několikaměsíčním zpožděním – neměla jsem s sebou kartu pojišťovny, kterou k tomu kupónu v obchodě chtěli. Takže uplatnit se mi ho podařilo asi až v roce a půl dítěte. Upřímně řečeno – pitomá padesátikoruna, ale docela mě potěšila (víc dát samozřejmě mohli :))).

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist