Koho by to nenaštvalo?

Rubrika: Od srdce i od plic

1034045_girl_in_bedPřesně před rokem jsem zde psala článek o jedné svojí „kamarádce“, která mě doslova obtěžuje neustálou potřebou se navštěvovat. Jen co z jedné návštěvy odjedeme, už mě bombarduje smskama, jak to bylo fajn, a kdy se uvidíme znovu, brrrrrrrrr…A tak jsem to celé „ukočírovala“ na návštěvy zhruba jednou za měsíc, ale i tak jsem nucená se několikrát měsíčně vymluvit…. Ale poslední návštěva, kterou jsme absolvovali asi před 14 dny, mě pořádně vytočila a opět jsem se ujistila, že ta „ženská“ není úplně normální.
Přišel den „D“, vystoupíme z vlaku, Mireček je nadšený a pelášíme za kamarádem, už už aby si spolu mohli hrát… Jenže ve dveřích nás čeká pobledlý, unavený a mrzutý kamarád, z nosu mu tečou zelené nudle a ještě než jsme se stačili zout z bot, rozkašlal se tak, že mu málem průdušky vylítly z krku.
„No nazdar,“ povídám jeho mamince, a chci pokračovat, jenomže ona mě předběhne a začne ujištovat, že Davídek má pouze rýmu a ten kašel je z toho, že neumí (ve 4,5 letech!!!) smrkat, tudíž vše polyká a následně kašle. Byl to kec a mě to akorát naštvalo ještě víc.
Samozřejmě, že nemocný kamarád neměl nejmenší chuť dělit se s nikým o svoje poklady, natož s o dva roky mladším prckem, který zase nemohl pochopit, proč jindy tak skvělý kamarád, co srší nápady a nikdy se o hračky „nechrtí“ je dnes tak podrážděný a lakomý. Takže za tu chvíli, co spolu strávili v pokojíčku, se neustále ozýval křik, prokládaný záchvaty otřesného kašle. Celá návštěva se zvrhla, ale protože jsme byli závislí na vlaku, který nám jel až za 3 nekonečné hodiny, museli jsme vydržet. Odjížděla jsem s obrovskou úlevou a doufala, že má Mireček imunitu natolik silnou, že tu dnešní návštěvu ustojí. Nikdy ještě nestonal a jediné co ho zatím skolilo, byla obyčejná rýma (ťuk ťuk).
Uplynul týden a Míra dostal rýmu, smrká bez problémů, ale v noci začal tak kašlat, až se dávil a málem zvracel. Nikdy jsem tohle nezažila a byla jsem úplně vyřízená. Ustál to teda pouze s rýmou a kašlem, naštěstí bez teplot, ale úplně zbytečně. No a když pípla za pár dní další smska, opatrně jsem napsala, že další návštěva se uskuteční vždy pouze, když budou obě děti naprosto zdravé. No měly jste vidět tu smršť, co následovala. A já jen doufám, že budu mít na nějakou dobu klid.
Ale dlouho asi né, je těhotná, bydlí na vesnici, manžela do večera v práci a se všemi, s kým se kdy kontaktovala, se časem nepohodla. Ono vlastně o nic moc ani nejde. Tak si odbudem rýmu a kašel…. Nu co, kamarádka si zkrátila jedno všední dopoledne, kdy by jí mrzuté dítko doma otravovalo, když nemohlo do školky. Tak mu pozvala kamaráda…..

Napsal/a: Suny

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Receptíky pro kuchtíky – Hurá za dobrodružstvím

Milují vaše děti dobrodružství? Pletou se vám často v kuchyni a chtějí vám pomáhat? Není nic lepšího, než jim

Čtu dál →

[Tvoření] Harmoniková květina

Jelikož to vypadá, že už k nám opravdu přišlo jaro, možná právě hledáte nějakou inspiraci, jak si vyzdobit byt

Čtu dál →

[Soutěž] V husí kůži

19. dubna 2018 uvede společnost Bontonfilm do českých kin novou animovanou komedii V husí kůži. Přečtěte si, na jaký

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (26 vyjádření)

 • Terkinina

  Suny,díky za odpověd samozřejmě jsem myslela jen křestní jméno,ale i tak jde o někoho jiného.Trochu mě to mrzí už jsem se těšila,že si o ní budu moci konečně otevřeně popovídat.Tak se nezlob,že jsem Tě otravovala

 • Pro Terkininu,
  jméno nechci zde pochopitelně zveřejňovat,snad jen křestní,je to Zuzana a jsme ze severu.

 • Anonymní

  Brmbulko neřeš to. Prostě jsem se jen nepřihlásila .Laduš.

 • anonymni…a ty se nechovas jako clovek…..stydet se za za vlastni nazor…no fuj..podepis se

 • Anonymní

  Suny, měla by jsi si popovídat s „kamarádkou“ ..Chápu, že Tě naštvala s nemocí dítěte, ale možná už jen byla ráda, že konečně dorazíte..Ale možná kdyby věděla jak tady o ní hnusně píšeš a už vůbec nechápu proč jí označuješ „kamarádka“. Protože ty se jako kamarádka teda nechováš!

 • Terkinina

  Ahoj Suny jen jsem se chtěla zeptat na jméno té kamarádky,protože mám pocit,že jde o mou švagrovou,všechno včetně Davídka a jeho věku tomu odpovídá.Moje švagrová se chová úplně identicky jak píšeš.A mě nemá ráda,tak bych jen ráda věděla jestli je to ona a jestli v tom nejsem sama.Díky za odpověd

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist